Co zobaczyć w Cannes w jeden dzień?

, ,
Cannes

Czasami urlopowicze na Lazurowym Wybrzeżu mają tylko jeden dzień, aby zobaczyć Cannes. Jest to prawdziwe świąteczne miasto znane z festiwali filmowych, jachtów, smacznego jedzenia i uroczystości, dlatego ważne jest, aby stworzyć plan podróży obejmujący najważniejsze atrakcje.

» Czytaj takżeLazurowe Wybrzeże: dokąd oprócz Nicei pojechać nad morze?

Przejdź się

Zazwyczaj turyści przyjeżdżają na dworzec w Cannes (1, rue Jean Jaurès 06400, Cannes), są tam pociągi z Paryża i Nicei. Wynika to z faktu, że lotniska w Cannes przyjmują tylko loty prywatne. Po opuszczeniu stacji natychmiast znajdziesz się na słynnej Promenade de la Croisette. Bulwar jest słusznie uważany za najbardziej szykowny i modny obszar w Cannes. Promenada Croisette jest wpisana na listę francuskiego dziedzictwa kulturowego.

» Czytaj takżeJak dostać się z Nicei do Cannes?

 Promenade de la Croisette

Nabrzeże zaczyna się od legendarnego miejsca Festiwalu Filmowego (1 Boulevard de la Croisette, 06400 Cannes). Tutaj co roku przybywają wszystkie gwiazdy pierwszej formacji. Możesz chodzić po czerwonym dywanie i nawet robić zdjęcia za darmo, ale będziesz musiał stać w kolejce. Tuż przed pałacem można zobaczyć dziesiątki luksusowych jachtów cumujących na brzegu.

Opalać się

plaża miejska Masse

Jeśli pogoda na to pozwoli, po wizycie w Pałacu Festiwali Filmowych będziecie Państwo mogli w pełni cieszyć się ciepłem i czystością Morza Śródziemnego. Dwie minuty spacerem od budynku znajduje się duża plaża miejska Masse (20 Boulevard de la Croisette, 06400 Cannes). Jest to jedna z niewielu plaż w Cannes, gdzie nie trzeba płacić za wstęp. Plaża jest wystarczająco czysta, ale trzeba będzie opalać się na ręcznikach i najlepiej przynieść własny parasol. Podczas festiwalu filmowego filmy są wyświetlane bezpośrednio w plenerze za pomocą dużego projektora.

Kontynuacja spaceru

hotelu Carlton

Najlepiej poruszać się wzdłuż bulwaru w kierunku majestatycznego hotelu Carlton (58 Boulevard de la Croisette, 06400 Cannes). Widać to prawie z każdego miejsca wzdłuż promenady. Najbardziej wpływowe postaci w branży filmowej przebywają tu od ponad stu lat. Sama Grace Kelly spotkała tu księcia Monako. Znajduje się tam również najsłynniejsze francuskie kasyno Croisette oraz prestiżowy klub nocny Jimmy’ego.

Dwieście metrów dalej znajduje się inna plaża, Zed (78 Boulevard de la Croisette, 06400 Cannes). Pobyt tutaj w ciągu dnia będzie kosztował 36 euro, ale cena ta obejmuje parasole i leżaki.

Zjeść obiad

Obiad

Na Croisette znajduje się wiele restauracji odpowiadających każdemu gustowi. Aby posmakować wspaniałej francuskiej kuchni, odwiedź restauracje Le Park 45 (45 Boulevard de la Croisette, 06400 Cannes) i L’Affable (5 rue la Fontaine, 06400 Cannes). Średni rachunek na osobę wynosi tutaj około 50 euro, ale jedzenie jest zdecydowanie warte swojej ceny.

» Czytaj także10 dań, których warto spróbować w Prowansji

Zwiedzić stare miasto

stare miasto

I oczywiście warto odwiedzić stare miasto, bardziej przypominające starą wioskę Cannes, przejść się promenadą do ratusza (1 Place Bernard Cornut Gentille) i wspiąć się wąskimi, kwitnącymi uliczkami na szczyt miejscowej twierdzy (5 Le Suquet, Rue de la Castre), która oferuje jeden z najpiękniejszych widoków na świecie: południowe miasto, lazurowe morze, palmy, jachty i Croisette. Czego więcej potrzeba do szczęścia!

 

Cannes jest miastem, w którym trudno znaleźć średniowieczne zamki i muzea, ponieważ od dawna jest to miejsce, gdzie można się zrelaksować, cieszyć się pięknymi krajobrazami, oddychać morskim powietrzem. Więc jeśli jesteś tu tylko jeden dzień, spróbuj zanurzyć się w atmosferze niekończących się wakacji, przyjemności i rozrywki.

A jeśli zdecydujesz się na dłuższy pobyt, sprawdź najlepsze hotele w Cannes pod tym linkiem.

Cannes: Wybierz hotel

Wszystkiego dobrego! 

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *