Jak dojechać do Fontainebleau?

14 lut 2021
Fontainebleau

Fontainebleau to przepiękny pałac, sad i park w okolicach Paryża. Jest jednak jeden problem: nie znajduje się on w stolicy czy nawet na przedmieściach, lecz w oddzielnym mieście Avon. Jak dostać się do Fontainebleau?

Jak dojechać do Fontainebleau autobusem?

Z punktu widzenia turysty, najłatwiej jest wybrać się na zorganizowaną wycieczkę do Fontainebleau. Zawiozą Cię, opowiedzą Ci o miejscu i pokażą to, co trzeba. Takie rozwiązanie świetnie sprawdzi się u osób, które w Paryżu są po raz pierwszy. 

Jak dojechać do Fontainebleau pociągiem?

Miłośnicy niezależności często przyjeżdżają do Fontainebleau pociągiem. Udaj się na dworzec Gare de Lyon w Paryżu i wsiąść do pociągu w kierunku Montargis Sens. Wysiądź na przystanku Gare de Fontainebleau-Avon. Uważaj, bo o podmiejskich przystankach kolejowych nie zawsze się informuje! Czas podróży to około 40 minut. Rozkład jazdy pociągów znajdziesz na stronie internetowej http://transilien.com. Możesz też pobrać kompletny rozkład jazdy pociągów w dni powszednie oraz weekendy.

Gare de Fontainebleau-Avon

Z dworca do pałacu możesz udać się na piechotę – szybkim tempem zajmie Ci to około trzydziestu minut. Po prostu kieruj się według informacji na znakach lub zapytaj o drogę przechodniów. Możesz też wsiąść w autobus miejski AB, którego przystanek znajduje się tuż przed dworcem. Autobus odjeżdża co 10-15 minut (w weekendy rzadziej) i zatrzymuje się na przeciwko pałacu Fontainebleau. Cena biletu to 1,70 euro, a podróż trwa około 10 minut. 

Jak dojechać do Fontainebleau samochodem? 

Do Fontainebleau możesz też dostać się swoim lub wypożyczonym samochodem. Wystarczy, że wyjedziesz z Paryża w kierunku południowym, a następnie trafisz na autostradę A6 w kierunku Lyon i opuścisz ją przy zjeździe Fontainebleau. Możesz też oczywiście zamówić taksówkę.

Dodaj komentarz

Restricted HTML

  • Dozwolone znaczniki HTML: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Adresy web oraz email zostaną automatycznie skonwertowane w odnośniki