Jak dojechać z lotniska w Katanii do centrum miasta

, ,
Lotniska w Katanii Fontanarossa

Lotnisko Catania Fontanarossa położone jest w odległości zaledwie 5 km od miasta. Jest ono również często nazywane lotniskiem Vincenzo Belliniego — na cześć słynnego włoskiego kompozytora pochodzącego z Katanii. Port lotniczy Fontanarossa jest najbardziej ruchliwym lotniskiem na Sycylii, przyjmuje ono ponad siedem milionów pasażerów rocznie.

Ze względu na to, że lotnisko znajduje się bardzo blisko miasta, dojazd do centrum nie powinien stanowić problemu. Najwygodniejszym sposobem na to jest skorzystanie z taksówki zamówionej z wyprzedzeniem, dzięki czemu kierowca odbierze was z samego lotniska i zawiezie pod wskazany adres. Taksówkę możecie zamówić za pomocą tego linku.

Dojazd z lotniska w Katanii autobusem

Catania

Z lotniska do centrum Katanii można dojechać miejskim autobusem firmy AMT Alibus, który dowiezie was do dworca centralnego. Autobusy odjeżdżają co 20 minut od 5 rano do północy, z przystanku położonego zaraz za wyjściem z terminalu lotniska lotniska. Bilet kosztuje 4 euro i jest ważny przez 90 minut. Pamiętajcie o tym, aby skasować kupiony bilet — możecie to zrobić w samym autobusie. Przejazd do centrum miasta zajmuje około 20 minut (do Placu Katedralnego) lub 30 minut (do dworca kolejowego).

Najtańszą opcją na dojazd z lotniska do centrum miasta jest skorzystanie z autobusu linii 457, który również dojeżdża do centrum w około 20 minut, ale kursuje rzadziej niż autobus AMT — około co 40 minut. Cena biletu na ten autobus to zaledwie 1 euro, można go kupić jedynie przed wejściem do autobusu — w kiosku (Tabacchi) znajdującym się w holu lotniska.

Transfer i taksówka z lotniska w Katanii

Znak drogowy

Warto zadbać o transport z lotniska jeszcze przed wyjazdem i zarezerwować transfer z wyprzedzeniem. Jest to szczególnie wygodna opcja dla podróżnych, którzy nie znają angielskiego ani włoskiego, a także dla rodzin z dziećmi. Taksówkę zarezerwujecie online, a zamówiony kierowca odbierze was z lotniska.

Jeśli nie zarezerwowaliście transferu, ale nie chcecie korzystać z transportu publicznego, taksówki znajdziecie także na parkingu lotniska. Aby nie dać się naciągnąć oszustom, korzystajcie tylko z usług tylko oficjalnej firmy Radio Taxi Catania.Koszt przejazdu taksówką z lotniska do centrum miasta zaczyna się od 18 euro.

Jeśli planujecie podróż z Katanii do innych miast na Sycylii, dobrym rozwiązaniem będzie wynajem samochodu. Na lotnisku znajdziecie biura niewielkich lokalnych wypożyczalni, jak i bardziej popularnych firm tj. Sixt, Budget czy Hertz. Biuro sieci Avis umiejscowione jest nieco dalej — w okolicy hotelu Catania International Airport. Pod tym linkiem porównacie ceny różnych firm i zarezerwujecie wybrany samochód.

Życzymy wam udanej podróży!

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *