» Europa » Francja » Paryż » Gdzie się zatrzymać w Paryżu: ranking dzielnic

Każda z dzielnic w Paryżu (a w Paryżu jest 20 okręgów) ma swój charakter i unikalne miejsca warte odwiedzenia.  Podstawowe pytania, jakie zadają sobie podróżnicy przed wyjazdem do Paryża, to: która dzielnica jest bezpieczna, niezbyt odległa od centrum i przystępna cenowo? Przygotowaliśmy ranking dzielnic Paryża, uwzględniając bezpieczeństwo, skomunikowanie z innymi okręgami i bliskość głównych atrakcji turystycznych. Wszystkie hotele w Paryżu można znaleźć pod tym linkiem

» CZYTAJ TAKŻEDzielnice Paryża – w których warto się zatrzymać?

Oczywiste jest, że najbardziej komfortowe dzielnice Paryża są jednocześnie najdroższe. Średnia cena hoteli w dzielnicach na początku listy jest znacząco wyższa niż w tych na końcu listy. Wybór należy do ciebie. Jeśli chcesz mieszkać w samym centrum Paryża i poruszać się pieszo, to zerknij na początek listy. Jeśli bardziej zależy ci na cenie i nie masz nic przeciwko korzystaniu z metra, to czytaj od końca. Pamiętaj również, że im niższy numer okręgu, tym bliżej centrum, ale też większy tłok.

6. okręg Paryża – Saint-Germain-des-Prés

Uważamy, że szósty okręg to najlepsza dzielnica Paryża pod względem komfortu, bezpieczeństwa, położenia w centrum i atmosfery. Oblicze szóstego okręgu to butiki znanych marek i galerie sztuki. Kiedyś ulubione miejsce bohemy i intelektualistów, dziś uważane jest za jedną z najdroższych i najbardziej prestiżowych dzielnic Paryża. Szósty okręg to spokojna i bezpieczna dzielnica, w której lubią mieszkać francuscy bogacze, filozofowie, artyści, pisarze i profesorowie uniwersytetów.

» CZYTAJ TAKŻEСo zobaczyć w Saint-Germain-Des-Prés? Główne atrakcje

Wśród charakterystycznych miejsc tej dzielnicy znajdują się Pałac Luksemburski i jego ogrody, Fontanna Medyceuszy, najstarszy most w Paryżu – Pont Neuf, kościół i dzielnica Saint-Germain-des-Prés.

Główne stacje metra: Montparnasse – Bienvenüe, Odeon, Saint-Germain-des-Prés

Ceny noclegów zaczynają się od 100 euro za noc. Średnia cena za noc w hotelu wynosi 136 euro. Zobacz najlepsze oferty hoteli w szóstym okręgu tutaj.

Wybierz hotel w 6. dzielnicy Paryża

Zatrzymaj się w hotelu Relais Hôtel du Vieux Paris. Jego pokoje są urządzone w romantycznym paryskim stylu z dbałością o stare, drewniane elementy. Pomimo wieku budynku, winda dla gości dociera na wszystkie piętra.

1. okręg Paryża – Luwr

To geograficzne centrum i najbardziej popularna dzielnica wśród turystów. Dużą część obszaru pierwszego okręgu zajmują Luwr (bilety wstępu dostępne tutaj) i ogród Tuileries. W okręgu znajdują się również takie atrakcje, jak Place Vendôme, kościół Saint-Germain-l’Auxerrois (pod wezwaniem św. Germana) i Palais Royal, który można zwiedzać na własną rękę z audioprzewodnikiem. W pierwszym okręgu znajduje się ponad 330 zabytków historycznych i 14 muzeów.

» CZYTAJ TAKŻE1. okręg Paryża: mapa, atrakcje, restauracje

Pierwszy okręg może pochwalić się nie tylko dużą ilością atrakcji turystycznych, ale także bardzo wygodnymi połączeniami komunikacyjnymi: dworzec kolejowy Châtelet – Les Halles łączy okręg z różnymi częściami regionu paryskiego.

Główne stacje metra: Châtelet, Les Halles, Concorde, Louvre-Rivoli, Madeleine

Życie w pierwszym okręgu nie jest typowo paryskie, a bardziej turystyczne. Będziesz w samym centrum wszystkich atrakcji. Znajdziesz tutaj hotele w różnych kategoriach, od pięciogwiazdkowego Ritz po bardziej przystępne cenowo opcje. Tak czy inaczej, nie pożałujesz wyboru tej okolicy. Koszty noclegów w pierwszym okręgu zaczynają się od 100 euro za noc. Średnia cena za noc w hotelu wynosi 500 euro. Najlepsze oferty hoteli w pierwszym okręgu Paryża znajdziesz tutaj.

Skromnymi trzema gwiazdkami, ale we wspaniałej okolicy może na przykład poszczycić się Hôtel Londres na słynnej ulicy Saint-Honoré. Komfortowe zakwaterowanie, smaczne śniadania i przyjemne zakupy w okolicznych butikach. Postaraj się zarezerwować miejsce z wyprzedzeniem, dopóki są wolne pokoje.

7. okręg Paryża – Wieża Eiffla

Chociaż siódmy okręg ustępuje pierwszemu pod względem ilości atrakcji, to jednak może śmiało rywalizować z nim, jeśli chodzi o liczbę turystów, ponieważ to właśnie tutaj znajduje się symbol Francji – Wieża Eiffla. Nie zapomnij zarezerwować biletów z wyprzedzeniem, ponieważ to bardzo popularne miejsce. Poza tym w siódmym okręgu znajdują się dwa znane muzea – Musée d’Orsay (bilety) i muzeum Rodina (bilety), a także Les Invalides. To prestiżowa i spokojna dzielnica, która przypadła do gustu wielu ambasadom i zamożnym Paryżanom, w tym znanemu projektantowi mody Karlowi Lagerfeldowi.

» CZYTAJ TAKŻE7 okręg Paryża: gdzie się zatrzymać, co zobaczyć, mapa

Główne stacje metra: Champ de Mars, Invalides

Koszt noclegu zaczyna się od 100 euro za noc, średnia cena wynosi 200 euro za noc. Sprawdź hotele w siódmym okręgu tutaj.

Wybierz hotel w pobliżu Wieży Eiffla

Hotel Pullman Paris Tour Eiffel cieszy się ogromną popularnością ze względu na oszałamiający widok na Wieżę Eiffla z wielu pokoi.  Rezerwuj z wyprzedzeniem!

4. okręg Paryża – Notre-Dame-de-Paris

Jedna z najmodniejszych dzielnic Paryża, przypominająca mieszankę londyńskiego Soho i nowojorskiego Manhattanu. Najciekawsze części czwartego okręgu to dzielnica Marais, którą można odwiedzić na pieszej wycieczce, a także Wyspa Cité i Wyspa Saint-Louis. Tutaj znajduje się także Katedra Notre-Dame i wiele innych atrakcji, takich jak Centrum Pompidou, gdzie również warto kupić bilety z wyprzedzeniem, a także ratusz Hotel de Ville i Place des Vosges (Plac Wogezów). Czwarty okręg słynie również z licznych sklepów oraz modnych barów, kawiarni i restauracji.

Główne stacje metra: Bastille, Châtelet, Cité

Koszt noclegu zaczyna się od 90 euro za noc, średnia cena wynosi 140 euro za noc. Sprawdź hotele w czwartym okręgu tutaj.

Wybierz hotel w 4. dzielnicy Paryża

Polecamy Hotel Charles V położony na historycznej ulicy Saint-Paul w dzielnicy Marais. Wspaniała atmosfera starego Paryża i eleganckie wnętrza ucieszą miłośników piękna. Metro znajduje się w odległości pięciu minut spacerem.

5. okręg Paryża – Dzielnica Łacińska

Piąty okręg jest znany przede wszystkim z Dzielnicy Łacińskiej, która swą nazwę zawdzięcza temu, że znajduje się w niej Sorbona. Studenci tej uczelni w średniowieczu posługiwali się głównie łaciną.  Oprócz Sorbony, w tej części Paryża znajdują się inne prestiżowe uczelnie i szkoły. W skrócie – zapraszamy na wycieczkę po Łacińskiej Dzielnicy.

Piąty okręg jest również znany ze względu na to, że znajdują się w nim najstarsze atrakcje Paryża. W pierwszym wieku naszej ery na tym terenie stało galo-rzymskie miasto Lutetia. Od tego czasu zachowały się tu starożytne ruiny rzymskie: amfiteatr i termy. W piątym okręgu jest wiele muzeów, Na przykład Panteon (bilety), Narodowe Muzeum Historii Naturalnej, Muzeum Marii Curie-Skłodowskiej, Muzeum Średniowiecza i wiele innych. 

Główne stacje metra: Gare d’Austerlitz i Saint-Michel

Koszt noclegów zaczyna się od 90 euro za noc, a średnia cena wynosi 150 euro za noc. Hotele w Łacińskiej Dzielnicy znajdziesz tutaj.

Wybierz hotel w Dzielnicy Łacińskiej

Pokój z widokiem na Katedrę Notre-Dame-de-Paris można zarezerwować w hotelu Le Notre Dame Saint Michel. Wspaniałe położenie tuż nad brzegiem Sekwany!

3. okręg Paryża – Dzielnica Marais

Północna część historycznej dzielnicy Marais i dzielnica żydowska to trzeci okręg Paryża. Nie przegap okazji, by wchłonąć atmosferę i poznać historię tych miejsc – weź udział w wycieczce po dzielnicy żydowskiej. W tej okolicy znajduje się wiele muzeów, a najbardziej popularne z nich to Muzeum Carnavalet i Muzeum Picassa, bilety do ostatniego znajdziesz klikając w link. Wyjątkową urodę trzeciemu okręgowi nadaje szereg zabytkowych rezydencji, które kiedyś zamieszkiwały znakomite rodziny Paryża. Przy ulicy Montmorency możesz zobaczyć najstarszy prywatny dom w Paryżu, zbudowany w 1407 roku.

» CZYTAJ TAKŻE3. okręg Paryża: mapa, atrakcje, restauracje

Główne stacje metra: République, Strasbourg – Saint-Denis

Koszt noclegu zaczyna się od 90 euro za noc, średnia cena wynosi 200 euro za noc. Jeśli chcesz mieszkać jak paryski arystokrata, wybierz hotel w trzecim okręgu pod tym linkiem.

Zobacz wszystkie hotele w Dzielnicy Łacińskiej tutaj

W samym sercu dzielnicy Marais znajduje się uroczy Hotel du Petit Moulin. Do metra jest zaledwie pięć minut pieszo. W sąsiednim budynku znajduje się znakomita cukiernia, co oznacza, że będziesz mieć świeże croissanty rano.

8. okręg Paryża – Pola Elizejskie

Ósmą dzielnicę przecina aleja Pól Elizejskich (Avenue des Champs-Élysées), która kończy się majestatycznym Łukiem Triumfalnym, na który można się wspiąć. Aleja jest pełna turystów przez całą dobę, a restauracje i sklepy działają tu dłużej niż w innych częściach Paryża.  Pałac Elizejski, rezydencja prezydenta Francji, ukrywa się w jednym z gęstych parków. Innymi popularnymi atrakcjami, które przyciągają uwagę, są Kościół de la Madeleine, Most Aleksandra III oraz Wielki Pałac i Mały Pałac (Grand Palais i Petit Palais). Można je zobaczyć korzystając z autobusów hop-on-hop-off.

» CZYTAJ TAKŻEPrywatne: 8. okręg Paryża: Pola Elizejskie

Stacje metra: Champs-Élysées – Clemenceau, Franklin D. Roosevelt, Saint-Lazare 

Koszt noclegu zaczyna się od 140 euro. Średnia cena za noc w hotelu wynosi 300 euro. Najlepsze oferty hoteli w ósmym okręgu znajdziesz tutaj.

Wybierz hotel na Polach Elizejskich

Okna hotelu Marriott Champs Elysees nie tylko wychodzą na słynną aleję, ale oferuje on także przestronne pokoje, jak na paryskie warunki.

2. okręg Paryża – Pasaże

Drugi okręg to przede wszystkim dzielnica biznesowa, serce której tętni na Giełdzie Paryskiej. Ale jeśli jesteś w Paryżu nie służbowo, to zobaczysz w tej części wiele modnych sklepów w historycznych krytych pasażach. W tych prawdziwie paryskich centrach handlowych przyjemnie jest spacerować, a także iść na wycieczkę. Następnie możesz odwiedzić muzeum perfum Fragonard, w którym odbywają się bezpłatne wycieczki. Wisienką na torcie jest słynna ulica handlowa Montorgueil, gdzie znajduje się cukiernia Stohrer.

» CZYTAJ TAKŻE2. okręg Paryża: giełda i zakupy

Główne stacje metra: Opéra, Strasbourg – Saint-Denis

Koszt noclegów w drugim okręgu zaczyna się od 140 euro za noc, a średnia cena wynosi około 300 euro za noc.  Hotele w drugim okręgu znajdziesz tutaj.

Wybierz hotel w 2. dzielnicy Paryża

Hôtel France d’Antin Opéra zajmuje urokliwy wąski budynek niedaleko Opéra Garnier. W budynku jest winda, a z okien roztacza się klasyczny widok na Paryż.

9 okręg Paryża – Opera

Dziewiąty okręg to prawdziwe miasto w mieście. Znajdziesz tu wszystko: bogate dziedzictwo kulturowe w postaci Opéra Garnier, którą polecamy odwiedzić, a także współczesne życie francuskie. W jednej części okręgu znajdziesz luksusowe sklepy, takie jak Galeries Lafayette, zadbane bulwary i eleganckie kamienice mieszkalne, a w drugiej – «dzielnicę czerwonych latarni»‎ w okolicach Place Pigalle i słynny Moulin Rouge, najbardziej znany kabaret na świecie. Bilety na występy w kabarecie możesz zarezerwować tutaj. Ciekawostką dziewiątego okręgu jest jego kształt na mapie, przypominający motyla.

Główne stacje metra: Opéra, Saint-Lazare, Barbès – Rochechouart, Chaussée d’Antin – La Fayette, Pigalle

Koszt noclegu zaczyna się od 100 euro, a średnia cena wynosi 240 euro. Hotele w dziewiątym okręgu znajdziesz tutaj.

Wybierz hotel w 9. dzielnicy Paryża

W dziewiątym okręgu jest wiele hoteli na każdy gust i budżet. Polecamy na przykład Hôtel Langlois, który znajduje się w samym centrum okręgu. Pokoje urządzone są w wyrafinowanym stylu epoki Belle Époque i są większe niż standardowe pokoje w Paryżu.

16. okręg Paryża – Plac Trocadero

16. okręg jest uważany za dzielnicę bogatych mieszkańców Paryża. Na ulicy Passy i Placu Hugo znajdują się jedne z najdroższych sklepów w Paryżu, a z Placu Trocadéro roztacza się wspaniały widok na Wieżę Eiffla. Do charakterystycznych miejsc w szesnastym okręgu można zaliczyć Muzeum Marmottan Monet (bilety), Muzeum Clemenceau, Dom-Muzeum Balzaka, Muzeum Sztuki Współczesnej w Palais de Tokyo i stadion Roland Garros, który również warto odwiedzić. To piękna i bezpieczna okolica, ale zalecamy wybór hoteli blisko stacji metra, ponieważ będzie ono potrzebne, aby dotrzeć do głównych atrakcji Paryża.

» CZYTAJ TAKŻE16. okręg Paryża: wszystko, co turysta powinien wiedzieć

Główne stacje metra: Charles de Gaulle – Étoile, Trocadéro

Koszt noclegu zaczyna się od 100 euro za noc, średnia cena wynosi 250 euro za noc. Hotele w szesnastym okręgu znajdziesz tutaj.

Wybierz hotel w pobliżu Place du Trocadéro

Na Placu Trocadéro doskonale usytuowany jest hotel sieci Best Western. Z niektórych pokoi roztacza się widok między skrzydłami Pałacu Chaillot na piękną Wieżę Eiffla.

14. okręg Paryża – Bulwar Montparnasse

Czternasty okręg niewiele różniłby się od innych dzielnic mieszkalnych Paryża, gdyby nie jego znamienita przeszłość. Znajduje się tu słynny Bulwar Montparnasse, który stał się centrum życia kulturalnego Europy w XX wieku. Nie spotkasz już tu sławnych artystów, pisarzy i filozofów, ale tętniące życiem kawiarnie i restauracje Montparnasse przypominają o tych czasach, kiedy przedstawiciele światowej bohemy zbierali się na ulicach. Główne atrakcje okręgu to Katakumby Paryża, Wieża Montparnasse i cmentarz Montparnasse, na którym spoczywa wiele znanych francuzów. Tu możesz podziwiać piękne widoki z Wieży Montparnasse, a jeśli masz ochotę na większą aktywność, możesz udać się na spacer po cichych katakumbach, a następnie na rejs po Sekwanie.

» CZYTAJ TAKŻEDzielnica Montparnasse w Paryżu

Główne stacje metra: Montparnasse – Bienvenüe, Denfert-Rochereau, Porte d’Orléans

Koszt noclegu zaczyna się od 80 euro, a średnia cena wynosi 180 euro za noc. Hotele w czternastym okręgu znajdziesz tutaj.

Wybierz hotel w 14. dzielnicy Paryża

Polecamy zwrócić uwagę na hotel Drawing House. Ma przestronne, gustownie urządzone pokoje. Do dyspozycji gości są sauna i kryty basen.

15. okręg Paryża – Vaugirard

Atrakcje w 15. dzielnicy obejmują Muzeum Pasteura i Park Andre Citroena, gdzie można przelecieć się balonem nad Paryżem. Poza tym okręg ma niewiele do zaoferowania turystom, poza możliwością znalezienia taniego hotelu. To bardzo spokojna i bezpieczna okolica w Paryżu. Jeśli zdecydujesz się tu zatrzymać, lepiej wybierać dzielnice bliżej siódmego okręgu, skąd łatwiej dotrzeć do historycznego centrum, a do Wieży Eiffla można dojść pieszo.

» CZYTAJ TAKŻE15 okręg Paryża: gdzie się zatrzymać, co zobaczyć, mapa

Główne stacje metra: Montparnasse – Bienvenüe, Porte de Versailles

Koszt noclegu zaczyna się od 60 euro, a średnia cena wynosi 130 euro za noc. Hotele w piętnastym okręgu znajdziesz tutaj.

Wybierz hotel w 15. dzielnicy Paryża

Zwróć uwagę na Hôtel Moderniste. Zajmuje on ciekawy budynek z lat 30. W niektórych pokojach znajdują się nietypowe, okrągłe okna. Do metra można dojść pieszo w 5 minut.

13. okręg Paryża – Dzielnica Chińska

Dzielnica Chińska w Paryżu, nazywana także «chińskim trójkątem», znajduje się w trzynastym okręgu. Jednak nazwanie całego okręgu azjatyckim byłoby niesprawiedliwe. Oprócz dzielnicy chińskiej w tej okolicy znajduje się urocza nisko zabudowana dzielnica Butte-aux-Cailles, która przypomina francuską wieś, a także kilka bloków nowoczesnych apartamentowców w okolicach biblioteki François Mitterrand, gdzie mieszka wielu współczesnych artystów. Zaletami tej dzielnicy są dobre połączenia komunikacyjne i stosunkowo przystępne ceny hoteli.

Główne stacje metra: Gare d’Austerlitz, Place d’Italie

Koszt noclegu zaczyna się od 100 euro, a średnia cena wynosi 170 euro za noc. Hotele w trzynastym okręgu znajdziesz tutaj.

Wszystkie hotele w 13. dzielnicy Paryża znajdują się tutaj

Hotel Urban Bivouac znajduje się w dzielnicy o klasycznym paryskim charakterze, zaledwie 50 metrów od stacji metra. Wnętrza pokoi są nowoczesne, w budynku jest winda.

11. okręg Paryża – Bastylia

Jedenasty okręg to dzielnica mieszkalna Paryża, szczególnie popularna wśród młodzieży. Tutaj po prostu nie można się nudzić: ulice Rue de la Roquette i Rue Oberkampf, a także Plac Bastylii od dawna zdobyły sławę centrum nocnego życia Paryża. Jedenasty okręg nie może pochwalić się licznymi zabytkami, jak jego sąsiedzi, ale jest znany ze swoich przytulnych winiarni i bistro. Życie w nim bywa głośne, a na granicy z dwudziestym okręgiem nie zawsze jest bezpiecznie.

» CZYTAJ TAKŻE11. okręg Paryża: hotele, atrakcje, zabytki, rozrywka

Główne stacje metra: Bastille, Belleville, Nation, République

Koszt noclegu zaczyna się od 80 euro, a średnia cena wynosi 200 euro. Hotele w jedenastym okręgu znajdziesz tutaj.

Wybierz hotel przy Place de la Bastille

Poczuj się jak prawdziwy Paryżanin w hotelu Deskopolitan House. W każdym pokoju znajduje się aneks kuchenny, a panoramiczne okna wychodzą na ogród. Metro jest oddalone o zaledwie trzy minuty pieszo.

17. okręg Paryża – Park Monceau

Siedemnasty okręg to bardzo paryska dzielnica, chociaż brakuje w niej znakomitych atrakcji turystycznych. Ma w sobie coś z «wielkich bulwarów», coś z prestiżowych dzielnic przy Łuku Triumfalnym i coś z odważnej dzielnicy Pigalle. Miłośnicy malarstwa powinni koniecznie zobaczyć obszar Batignolles, który uwiecznili w swoich dziełach liczni francuscy impresjoniści na czele z Édouardem Manetem.

» CZYTAJ TAKŻE17 okręg Paryża: gdzie się zatrzymać, co zobaczyć, mapa

Główne stacje metra: Charles de Gaulle – Étoile, Porte de Clichy

Koszt noclegu zaczyna się od 90 euro, a średnia cena wynosi 200 euro. Hotele w siedemnastym okręgu znajdziesz tutaj.

Wybierz hotel w 17. dzielnicy

Siedemnasty okręg wychodzi w jednym miejscu bezpośrednio na Plac Charles de Gaulle. Zatrzymaj się w hotelu Splendid Etoile w pokoju z balkonem i ciesz się widokiem na Łuk Triumfalny każdego dnia swojego urlopu.

12. okręg Paryża – Bercy

Dwunasty okręg graniczy z Placem Bastylii i dzielnicą Marais od jednej strony, a z drugiej do miejscowości Vincennes, gdzie znajduje się zamek o tej samej nazwie. Dla turystów najciekawszymi miejscami w tej dzielnicy będą Opera Bastille – druga co do wielkości w Paryżu po Opéra Garnier, Park Bercy i dzielnica handlowa Bercy, a także Lasek Vincennes. Jeśli znajdziesz się w tej okolicy podczas swojej podróży, polecamy wycieczkę na segway po Lasku Vinceńskim.

» CZYTAJ TAKŻE12. okręg Paryża: mapa, hotele, zabytki i atrakcje

Główne stacje metra: Bastille, Gare de Lyon, Nation

Koszt noclegu zaczyna się od 100 euro, a średnia cena wynosi 200 euro za noc. Hotele w dwunastym okręgu znajdziesz tutaj.

Wybierz hotel w 12. dzielnicy

Na brzegu Sekwany, w rejonie dworca kolejowego Gare de Lyon, stoi nowoczesny budynek hotelu citizenM Paris Gare de Lyon. Z okien roztacza się widok na rzekę, a na dachu znajduje się wspaniały bar, w którym można delektować się kawą. Wszystkie udogodnienia w pokoju można sterować za pomocą tabletu.

10. okręg Paryża – Dzielnica Dwóch Dworców

Dziesiąty okręg jest bardzo wygodny dla aktywnych podróżników, ponieważ znajdują się w nim dwa duże dworce kolejowe: Gare de l’Est (Wschodni) i Gare du Nord (Północny). Jednakże właśnie ze względu na takie sąsiedztwo pobyt w dziesiątym okręgu może być nieco niespokojny, zwłaszcza w dzielnicy między dworcami. Wielu turystów nie przepada również za dziesiątym okręgiem z powodu dużej liczby imigrantów. Niemniej jednak stosunkowo przystępne ceny hoteli w tej okolicy Paryża, bliskość głównych atrakcji turystycznych oraz malowniczy Kanał Saint-Martin w pewnym stopniu rekompensują te wady, ponieważ można stąd udać się na rejs kanałem i wzdłuż Sekwany.

» CZYTAJ TAKŻE10. okręg Paryża: hotele, atrakcje, zabytki, mapa

Główne stacje metra: Belleville, Gare de l’Est, Gare du Nord, République, Strasbourg – Saint-Denis

Koszt noclegu zaczyna się od 70 euro, a średnia cena wynosi 200 euro za noc. Hotele w dziesiątym okręgu znajdziesz tutaj.

Wybierz hotel w 10. dzielnicy Paryża

Polecamy zarezerwować pokój w hotelu Taylor. Jest on oddalony od dworców, bliżej Placu Republiki, na spokojnej jednokierunkowej ulicy. Do metra można dojść w zaledwie 5 minut pieszo. W hotelu jest winda.

18. okręg Paryża – Montmartre

Osiemnasty okręg to jedna z najbardziej znanych dzielnic Paryża. Znajduje się na wzgórzu Montmartre. W XIX wieku cała plejada pisarzy, kompozytorów i artystów osiedliła się w tej dzielnicy, czerpiąc inspirację z piękna i prostoty wiejskiego Montmartre (wtedy były to tylko przedmieścia Paryża). Symbolem 18 okręgu jest biała bazylika Sacré-Cœur na szczycie wzgórza. Inne atrakcje to Place du Tertre pełen ulicznych artystów, cmentarz Montmartre, hostel, w którym mieszkał Picasso z przyjaciółmi, oraz lokalne winnice. Oczywiście można zwiedzić te urocze miejsca podczas wycieczki po Montmartre.

» CZYTAJ TAKŻE18. okręg Paryża: Montmartre, jego młyny, hotele i kawiarnie

Oddając się urokowi Montmartre, pamiętaj, że wiele ulic w okręgu to schody i wszystkie trzeba pokonywać pieszo. To właśnie dlatego okręg znalazł się na końcu naszego rankingu. Nie warto wybierać tej dzielnicy, jeśli podróżujesz z dziećmi i oczywiście nie wszystkim osobom w podeszłym wieku spodoba się to dodatkowe obciążenie stawów. Ważne jest również, aby wybrać hotel bliżej stacji metra po południowej stronie wzgórza. Jest tam wygodniej i bezpieczniej.

Jeśli już zatrzymujesz się w Montmartre, wybierz pokój z widokiem. Widoki z górnych pięter mogą być przepiękne: na dachy Paryża, na Sacré-Cœur, a nawet na Wieżę Eiffla, chociaż jest ona w oddali.

Główne stacje metra: Abbesses, Anvers, Lamarck – Caulaincourt, Barbès – Rochechouart

Koszt noclegu zaczyna się od 65 euro za noc, a średnia cena wynosi 250 euro za noc. Hotele w osiemnastym okręgu znajdziesz tutaj.

Wybierz hotel w mieście Montmartre

Z hotelu Timhotel Montmartre można podziwiać widok na Wieżę Eiffla oraz Sacré-Cœur, w zależności od położenia pokoju. Polecamy wybrać najlepszy pokój z wyprzedzeniem.

19. okręg Paryża – Buttes-Chaumont

Ten odległy obszar mieszkalny Paryża uważany jest za mało atrakcyjny dla turystów. Dlatego w ogóle znajduje się tu znacznie mniej hoteli niż w innych okręgach. Dwoma głównymi atrakcjami w dziewiętnastym okręgu są dwa duże parki: Buttes-Chaumont i La Villette. W tym ostatnim znajdują się interesujące muzea poświęcone nauce i muzyce, a także Filharmonia Paryska.

» CZYTAJ TAKŻE19 okręg Paryża: gdzie się zatrzymać, co zobaczyć, mapa

Główne stacje metra: Belleville, Buttes Chaumont, Porte de la Villette

Koszt noclegu zaczyna się od 90 euro, a średnia cena wynosi 170 euro za noc. Najlepsze oferty hoteli w tej dzielnicy znajdziesz tutaj.

Wybierz hotel w 19 dzielnicy

Najlepiej wybrać hotel na granicy z 10. okręgiem. Na przykład Libertel Canal Saint Martin. Hotel jest skromny i niedrogi, ale znajduje się w pobliżu stacji metra i nad brzegiem Kanału Saint Martin.

20. okręg Paryża – Père-Lachaise

Dwudziesty okręg jest w wielu aspektach podobny do dziewiętnastego okręgu: to dzielnica mieszkalna z wieloma restauracjami i sklepami o różnym rodowodzie etnicznym.  Nie jest to miejsce, które można polecić turystom na pobyt w Paryżu, ze względu na jego oddalenie od centrum. Okolice stacji Belleville, Couronnes i Boulevard de Menilmontant uważane są za niebezpieczne. Jednak warto tu przyjechać przynajmniej raz dla cmentarza Père-Lachaise. To największy cmentarz w Paryżu, na którym spoczywa wiele wybitnych postaci kultury, poczynając od Fryderyka Chopina, a kończąc na Jimie Morrisonie. Wycieczkę można zarezerwować tutaj.

» CZYTAJ TAKŻE20. okręg Paryża: mapa, atrakcje, zabytki, rozrywka

Główne stacje metra: Belleville, Gambetta, Père Lachaise

Koszt noclegu w tej dzielnicy Paryża zaczyna się od 70 euro, a średnia cena wynosi 100 euro za noc. Hotele w dwudziestym okręgu możesz przejrzeć tutaj.

Wybierz hotel w 20. dzielnicy

Południowa część dwudziestego okręgu przechodzi aktualnie przez pewnego rodzaju renesans. Młodzi przedsiębiorcy przenoszą się tutaj i otwierają nowe interesujące miejsca. Wybierz hotel Terre Neuve i odkryj tę dzielnicę Paryża. Do trzech stacji metra można dojść w 6 minut pieszo, a na Plac Narodu (Place de la Nation) – w 12 minut.

Udanej podróży do Paryża!

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *