Jak dostać się z lotniska Schiphol do centrum Amsterdamu?

,
Jak dostać się z lotniska Schiphol do centrum Amsterdamu?

Jedynym lotniskiem w Amsterdamie jest Schiphol. Jest to ważny europejski hub i port macierzysty dla KLM, który przez Amsterdam obsługuje wiele lotów do wielu miejsc na świecie. Ale bez względu na to, jak jest duży i piękny, najprawdopodobniej chcesz go jak najszybciej opuścić i dostać się do miasta. 15-kilometrową podróż można odbyć pociągiem, autobusem lub taksówką(taksówkę z lotniska do centrum miasta można zarezerwować pod tym linkiem).

Z lotniska do Amsterdamu pociągiem

To najwygodniejsza droga do centrum Amsterdamu. A my mamy specjalny fotoprzewodnik: Jak dojechać z lotniska do dworca centralnego (kliknij).

Stacja kolejowa Schiphol Plaza i kasy biletowe znajdują się bezpośrednio wewnątrz budynku lotniska. Bilet jednorazowy w drugiej klasie kosztuje 5,60 euro. Można go kupić w automacie biletowym, w kasie lub przez internet. Użyj tego linku aby kupić bilet tam i z powrotem.

Z lotniska do Amsterdamu pociągiem

Przejazd trwa od 15 do 20 minut. Pociągi rozpoczynają kursowanie o godzinie 05:30 i jeżdżą do godziny 01:00. Pociągi odjeżdżają co 15 minut. W nocy też jeżdżą pociągi, ale tylko raz na godzinę.

Pociągi z lotniska dojeżdżają do  Dworca centralnego w Amsterdamie. Zarezerwuj hotel w centrum miasta, a nie będziesz potrzebował dodatkowego transportu, aby się tam dostać. Możesz też sprawdzić, czy twój hotel znajduje się w pobliżu innej stacji kolejowej. W stolicy znajduje się kilka głównych stacji w różnych częściach miasta.

Amsterdam: Wybierz hotel

Oprócz Amsterdamu, z dworca Schiphol można dojechać do niemal każdego miasta w Holandii.

» Czytaj takżeJak kupić bilet na pociąg w Holandii?

Przejedź autobusem z lotniska Schiphol do Placu Muzealnego

Przejedź autobusem z lotniska Schiphol do Placu Muzealnego

Z lotniska można łatwo dojechać autobusami 197 i 370 dla gości chcących udać się bezpośrednio do hoteli. Autobusy te mają kilka przystanków w Amsterdamie. Dwa z nich, Museumplein i Leidseplein, znajdują się w pobliżu wielu hoteli i hosteli. Autobusy odjeżdżają z peronu A7 naprzeciwko stacji Schiphol Plaza. Pojedynczy bilet kosztuje 4 euro, a czas podróży to około 30 minut. Bilety autobusowe można kupić w punktach informacji turystycznej. Połączenie autobusowe z lotniska rozpoczyna się o godzinie 05:13 i kończy punktualnie o północy.

W nocy pomiędzy lotniskiem a dworcem głównym w Amsterdamie kursuje nocna linia autobusowa o numerze 345. Minusem tej trasy jest to, że nie jest to autobus turystyczny, a raczej autobus dla pracowników lotniska. Oznacza to, że spędzisz kwadrans na jeździe wokół Schiphol. Daje to jednak dobrą okazję do podziwiania przelatujących samolotów. Autobus jest szczególnie wygodny do południowej części miasta.

Ile kosztuje taksówka z lotniska Schiphol do Amsterdamu?

Taksówka z lotniska Schiphol do Amsterdamu

Dla turystów preferujących szybkość i wygodę, w pobliżu wyjścia z dworca Schiphol Plaza znajduje się postój taksówek. Do centrum miasta można dojść w 20-25 minut. W zależności od pory dnia, taryfa jest różna, ale średnio podróż do centrum Amsterdamu będzie kosztować 50 euro. Rezerwacji z wyprzedzeniem cmożna dokonać tutaj.

 

Przyjemnej podróży!

» Czytaj także10 przydatnych rad dla turystów w Amsterdamie

 

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *