Centrum Paryża — gdzie znajdują się najlepsze hotele?

, ,
Paryż

Paryż dzieli się na 20 okręgów administracyjnych. Pierszych 9 z nich śmiało można nazwać centrum stolicy. Centrum w tym mieście to dość szerokie pojęcie, gdyż przynajmniej 3 place konkurują ze sobą o tytuł tego najważniejszego. Postaramy się opowiedzieć Ci, czym jest centrum Paryża, jak ostać się do niego i gdzie najlepiej zatrzymać się. Możesz też zobaczyć wycieczki po centrum Paryża.

» CZYTAJ TAKŻEGdzie się zatrzymać w Paryżu: ranking dzielnic

Pierwsza dzielnica – samo centrum Paryża

Pierwsza dzielnica Paryża nie bez powodu nazywana jest pierwszą lub «‎Luwrem». To właśnie tutaj znajduje się to największe i najczęściej odwiedzane na świecie muzeum. Dawny pałac królewski wcześniej stanowił samo centrum miasta. Oczywiście, i dzisiaj pierwsza dzielnica pozostaje prestiżowym miejscem zamieszkania. Jest tu spokojnie i bezpiecznie, a do tego w okolicy znajduje się dużo atrakcji, restauracji i sklepów.

Pierwsza dzielnica

Pierwsza dzielnica: Wybierz hotel

Co więcej, 1 dzielnica również geograficznie znajduje się w samym centrum Paryża. Oprócz Luwru, bardzo szybko dostaniesz się tu na Pola Elizejskie, do Muzeum Orsay, katedry Notre Dame i galerii Lafayette. Jeżeli chcesz, możesz też dojść na piechotę do wieży Eiffla i na Montmartre. Ogólnie mówiąc, jeżeli zatrzymasz się w 1 dzielnicy Paryża, z łatwością możesz do wszystkich atrakcji trafić spacerem. Hotele w 1. dzielnicy znajdziesz pod tym linkiem.

System transportu publicznego i metra jest tutaj bardzo dobrze rozwinięty.

Główne stacje metra to: Concorde, Tuileries, Palais Royal – Musée du Louvre, Louvre – Rivoli oraz Châtelet.
Jeżeli chcesz wybrać się do Luwru, kup bilety z wyprzedzeniem. Możesz też skorzystać z przewodnika audio w Twoim języku.

Booking.com

Druga dzielnica – finansowe centrum Paryża

Druga dzielnica

Druga dzielnica: Wybierz hotel

W tej dzielnicy znajdują się paryskie biura, stąd też jej nazwa. Jest to bardzo mała dzielnica, w której jednak żyje się komfortowo. Znajduje się ona między Luwrem, Operą i słynnymi Wielkimi Bulwarami. 10-15 minut spacerem do atrakcji i domów towarowych Printemps i Lafayette.

Główne stacje metra: Opéra, Quatre-Septembre, Bourse, Sentier, Grands Boulevards oraz Réaumur – Sébastopol

Druga dzielnica jest nieco spokojniejsza niż pierwsza, jednak atrakcji w jej okolicy jest równie dużo. Dlatego też wygodniej zatrzymać się właśnie w niej. Zarezerwuj hotel w drugiej dzielnicy pod tym linkiem.

Trzecia dzielnica – również centrum Paryża

Trzecia dzielnica

Trzecia dzielnica: Wybierz hotel

W tej dzielnicy praktycznie nie ma żadnych znanych na całym świecie atrakcji, w związku z czym nie ma też prawie w ogóle turystów. W ten sposób możesz doświadczyć prawdziwego francuskiego życia, otaczając się dziesiątkami kawiarni i małych sklepików.

Nie ma jednak co narzekać – do Luwru dojdziesz w 15 minut, podobnie jak do katedry Notre Dame. Metrem dojedziesz o wiele szybciej.

Główne stacje metra to: Réaumur – Sébastopol, Arts et Métiers, Temple oraz République

Musimy jednak zaznaczyć, że okolica stacji metraa Strasbourg – Saint-Denis  na pewno nie jest najbardziej przyjemną okolicą do życia, chociaż mieszka tam i Renata Litvinova. W tej dzielnicy hotele są tańsze, ale nie zawsze lepszej jakości.

Jeszcze jedno: trzecia dzielnica to świetne miejsce, w którym warto zatrzymać się. Zobacz najlepsze oferty hoteli pod tym linkiem.

Czwarta dzielnica – historyczne centrum miasta

Czwarta dzielnica

Czwarta dzielnica : Wybierz hotel

Znajduje się tu katedra Notre Dame i sama wyspa Cité, którą uważa się za miejsce początku historii Paryża. Życie tutaj jest w pełnym rozkwicie już od ponad 2000 lat. Znajduje się tu także centrum aministracyjne Paryża – ratusz miasta. W obręb tej dzielnicy wchodzi także dzielnica Mare i Łacińska. Na wyspie Cité, oprócz katedry Notre Dame, znajduje się także pałac Conciergerie i kaplica Saint-Chapelle.

Pod względem transportu ta dzielnica również jest bardzo komfortowa.

Główne stacje metra to: Châtelet, Hôtel de Ville, Saint-Paul oraz Bastille

Każdy znajdzie tu najlepszą dla siebie rozrywkę: młodzież może zajrzeć do barów i na plac Bastille, miłośnikom historii na pewno spodoba się dzwon w katedrze Notre Dame, zakupoholicy powinni pospieszyć do dzielnicy Mare, a dzieciom z pewnością posmakują najlepsze lody w Paryżu na wyspie Saint-Louis. Hotele w historycznym centrum Paryża znajdziesz pod tym linkiem.

Piąta dzielnica – antyczne centrum Paryża

Piąta dzielnica

Piąta dzielnica: Wybierz hotel

Większa część piątej dzielnicy to Dzielnica Łacińska. Kiedyż zamieszkiwali ją rzymscy wojownicy, którzy pozostawili nam ruiny term i aren. Dzielnicę łacińską później zamieszkali studenci – tam też znalazł się uniwersytet Sorbona. W okolicy znajduje się także Panteon i Ogród Luksemburski. Życie tu to po prostu bajka. Tak więc, popatrz też na hotele w piątej dzielnicy Paryża.  Możliwe, że będą nieco tańsze niż hotele w wyżej opisanych dzielnicach.

Główne stacje metra: Saint-Michel – Notre-Dame, Luxembourg и Port-Royal

Jeżeli chcesz wybrać się na wycieczkę do Dzielnicy Łacińskiej, dobrze trafiłeś. Hotele znajdziesz tutaj.

Szósta dzielnica – intelektualne centrum Paryża

Szósta dzielnica

Szósta dzielnica: Wybierz hotel

Tę dzielnicę zamieszkiwali Catherine Deneuve, Leon Foucault i Jean-Paul Sartre, a obecnie jest to miejsce, w którym chętnie mieszkają liczni filozofowie, pisarze, profesorowie i wszelka elita intelektualna Paryża. Ogólnie mówiąc, w okolicy Saint-Germain-des-Pres toczy się bardzo wielobarwne życie. W dzielnicy znajdują się liczne galerie sztuki, sklepy i historyczne restauracje.

Główne stacje metra: Saint-Michel, Odéon, Saint-Germain-des-Prés, Saint-Sulpice, Saint-Placide, Montparnasse – Bienvenüe oraz Vavin

Blisko stąd i do Luwru, i do Muzeum Orsay. Dzielnica Łacińska i Notre Dame również znajdują się w pobliżu, podobnie jak Saint-Germain-des-Prés – kolejna atrakcja miasta. Stary kościół i spacery po wąskim średniowiecznym uliczkom na pewno nie rozczarują Cię. Wycieczka poświęcona «‎Trzem muszkieterom», którzy mieszkali w Saint-Germain możesz znaleźć tutaj. Hotele w szóstej dzielnicy możesz znaleźć pod tym linkiem.

Siódma dzielnica – turystyczne centrum Paryża

Siódma dzielnica

Siódma dzielnica: Wybierz hotel

Oczywiście to tutaj znajduje się wieża Eiffla. Większość hoteli oferuje pokoje z widokiem właśnie na nią. To też dzielnica z Muzeum Orsay, Muzeum Quai Branly i nowo otwartym rosyjskim ośrodkiem kultury z cerkwią prawosławną.

Siódma dzielnica to także dyplomatyczne centrum Paryża. Znajduje się w niej wiele ambasad, konsulatów i ministerstw. Nie jest to jednak najbardziej wygodna dzielnica pod względem miejsc noclegowych. Łatwo jednak znaleźć w pobliżu stacje metra (Champ de Mars – Tour Eiffel, Pont de l’Alma, Invalides oraz Musée d’Orsay). Jest jeszcze jeden plus: zawsze będziesz mieć obok wieżę Eiffla. Hotele znajdziesz pod tym likiem.
Bilet do Muzeum Orsay z wyprzedzeniem możesz kupić tutaj. Możesz też zarezerwować obiad na wieży Eiffla.

Ósma dzielnica – centrum rozrywkowe Paryża

Ósma dzielnica

Ósma dzielnica: Wybierz hotel

Ósma dzielnica położona jest wokół Pól Elizejskich – najpiękniejszej alei na świecie. Kojarzy się przede wszystkim z ogrodami, parkami, butikami, sklepami, restauracjami, najbardziej prestiżowymi hotelami, bogactwem i luksusem. W pobliżu znajduje się zarówno Łuk Triumfalny, jak i Place de la Concorde. I do Luwru oraz wieży Eiffla także niedaleko.

Na Polach Elizejskich działa także kabaret Lido – bilety na występ możesz znaleźć tutaj. Dzięki temu linkowi natomiast możesz uniknąć kolejek do Łuku Triumfalnego.

Główne stacje metra to: Charles de Gaulle — Étoile, George V, Franklin D. Roosevelt, Champs-Élysées — Clemenceau oraz Concorde

Na Elizejskich Polach mieszka się cudownie, a oto hotele w tej dzielnicy.

Dziewiąta dzielnica

Dziewiąta dzielnica

Dziewiąta dzielnica: Wybierz hotel

W tej dzielnicy znajduje się Opera Garnier – centrum kulturalnego życia miasta. Oprócz tego jednak, swoje miejsce na paryskich bulwarach zajęły i Printemps, i Lafayette – największe domy towarowe w kraju. Jest to więc raj dla miłośników zakupy.

Z drugiej strony, dziewiąta dzielnica to cicha i komfortowa przestrzeń mieszkalna. Może i jest nieco oddalona od centrum, ale możesz tu liczyć na tańsze hotele i wcale nie gorsze życie nocne. Polecamy Ci zarezerwować hotel tutaj.

Główne stacje metra to: Bonne-Nouvelle, Grands Boulevards, Richelieu – Drouot, Chaussée d’Antin – La Fayette oraz Havre – Caumartin

» CZYTAJ TAKŻE9. Okręg paryski — marzenie zakupoholiczki

 

I doszliśmy do końca centralnych dzielnic Paryża (a to i tak pół miasta). Pozostałe 11 dzielnic są nieco bardziej oddalone, jednak równie komfortowe, jeżeli chodzi o mieszkanie w nich. Możesz o nich przeczytać więcej w naszym innym artykule «Dzielnice Paryża. Gdzie najlepiej zatrzymać się jako turysta?».

Udanego pobytu!

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *