» Europa » Francja » Lazurowe Wybrzeże - Prowansja » Nicea » Jak dostać się z lotniska w Nicei do centrum miasta?

Lazurowe Wybrzeże zrobi na tobie pierwsze wrażenie już po wyjściu z samolotu. Wyjrzyj przez okno, a zobaczysz, że lotnisko w Nicei jest zbudowane na cyplu i tak naprawdę możesz iść popływać zaraz po wylądowaniu. Ale niestety, najpierw musisz odebrać swoje bagaże, a potem dostać się do hotelu. W tym artykule wyjaśnimy, jak dostać się z lotniska w Nicei do centrum miasta. Najprostszym sposobem jest zarezerwowanie transferu lub, jeśli masz prawo jazdy, wynajęcie samochodu.

» CZYTAJ TAKŻEWYCIECZKA PO NICEI AUTOBUSEM PIĘTROWYM

Z lotniska do Nicei na piechotę

Lotnisko Nicea-Lazurowe Wybrzeże (fr. Aeroport Nice Côte d’Azur) znajduje się 7 km od centrum miasta na samym jego skraju. Zasadniczo, jeśli nie przeszkadzają ci walizki i masz ochotę na spacer wzdłuż wybrzeża, możesz tam dojść pieszo. Dojście do Starego Miasta zajmuje zwykle około półtorej godziny. Spacer wzdłuż promenady jest bezpieczny o każdej porze dnia: droga jest oświetlona i wszędzie są asfaltowe chodniki. Przez pierwsze pół godziny droga biegnie wzdłuż pola startowego, a potem wzdłuż plaży. Częściej jednak zarówno turyści jak i mieszkańcy korzystają z komunikacji miejskiej lub taksówek.

» CZYTAJ TAKŻE10 POMYSŁÓW, CO ROBIĆ W NICEI

Z lotniska do centrum Nicei tramwajem

Jest to najprostszy i najbardziej ekonomiczny sposób dostania się do centrum Nicei. Tramwaj nr 2 kursuje przez lotnisko, zatrzymując się zarówno na Terminalu 2 jak i 1, następnie jedzie dalej wzdłuż Promenady Anglików i przez centrum przez główny Plac Massena do przystanku Port Lympia, w Starym Porcie w Nicei.

Bilet na tramwaj kosztuje 1,50 euro i jest sprzedawany w automatach na przystankach. Jest to bilet jednorazowy, z którym w ciągu 75 minut można przesiąść się do innego autobusu lub tramwaju. W zaplanowaniu trasy pomoże ci aplikacja od nicejskiego operatora transportu Lignes d’Azur.

Autobus z lotniska do centrum Nicei

Do Nicei możesz dostać się zwykłym autobusem miejskim. Może to być wygodne w zależności od tego, gdzie znajduje się twój hotel. Na przykład, autobus nr 23 prowadzi do dworca kolejowego w Nicei. Aby znaleźć przystanek autobusowy, przejdź przez duży parking znajdujący się tuż przy wyjściu z lotniska. Bilet na autobus jest taki sam jak na tramwaj, można go kupić w automatach na przystankach i kosztuje 1,50 €. Aby autobus się zatrzymał musisz podnieść rękę, tak jak na przystanku na żądanie. Jak już będziesz wysiadać, pamiętaj, żeby przed swoim przystankiem nacisnąć przycisk. Zasady są takie same, jak w naszych autobusach.

Z lotniska do centrum Nicei taksówką

Jeśli wolisz wziąć taksówkę, wyjdź pierwszym wyjściem, nad którym znajduje się specjalny znak. Taryfa jest stała i wynosi 32 euro. W zależności od lokalizacji hotelu, podróż potrwa 15-20 minut.

Taksówka z lotniska w Nicei do Cannes kosztuje 85 €, do Monako — od 95 €, do Antibes — 72 €.

Korzystaj tylko z usług oficjalnych taksówek.

» CZYTAJ TAKŻEJAK DOSTAĆ SIĘ Z NICEI DO CANNES?

Możesz zarezerwować swój transfer z lotniska z wyprzedzeniem, korzystając z tego linku. Twój kierowca spotka się z tobą w strefie przylotów i pomoże ci z bagażem. Jeśli nie dokonałeś rezerwacji na czas, przestrzegaj prostych zasad podczas korzystania z francuskiej taksówki:

  • pilnuj licznika;
  • poproś o rachunek;
  • wypłać gotówkę z wyprzedzeniem; niektórzy taksówkarze nie akceptują kart.

Podróż z lotniska to początek twoich wakacji. Zadbaj o to, aby była ona komfortowa.

Udanej wycieczki!

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *