Jak dostać się z Nicei do Cannes?

, , ,
Cannes

W okolicach Nicei znajduje się sporo miejsc, w których można dobrze wypocząć. Koniecznie odwiedź Cannes, będąc w Nicei.

Pociągiem

Z Nicei do Cannes oraz z Cannes do Nicei jeżdżą dwa rodzaje pociągów.

Pociąg TER to tak naprawdę pociąg podmiejski. Drogę między tymi dwoma miastami Lazurowego Wybrzeża pokonuje w ciągu około 30 minut. Cena biletu to 5-6 euro.

Pociąg TER odjeżdża z dworców NICE VILLE oraz NICE SAINT AUGUSTIN. Pierwszy startuje o 5:30 rano, a ostatni o północy (podczas sezonu letniego).

Jest jeszcze pociąg TGV – francuski pociąg dużych prędkości. Co prawda, prędkość w tym przypadku nie ma dużego znaczenia, bo i tak będzie musiał on pokonać krętą drogę. Czas przejazdu z Nicei do Cannes również wynosi około 30 minut. Trzeba jednak liczyć z większą ceną. Pociąg odjeżdża tylko z dworca NICE VILLE. Zaletą jest to, że w pociągu na pewno otrzymasz swoje miejsce, podczas gdy w TER nie (podobnie jak w autobusie), więc nie musisz obawiać się, że będziesz stać przez całą podróż podczas godzin szczytu turystycznego.

Dokładnie zapoznaj się z rozkładem jazdy pociągów. Upewnij się przy kasie, że na trasie nie odbywają się roboty drogowe i dopytaj się, o której godzinie odjeżdża ostatni pociąg.

Autobusem

Między Niceą a Cannes kursuje autobus numer 200. Z obu miast pierwszy autobus startuje około 6 rano każdego dnia (w niedzielę o 7:45), a ostatni o 21:00-22:00. Dokładny rozkład jazdy autobusów znajdziesz w naszym załączniku do tego artykułu. Uwaga! Rozkład może ulec zmianie.

Z Nicei autobus odjeżdża z przystanku Nice Albert 1er/Verdun. Ostatni przystanek autobusu linii 200 w Cannes znajduje się w pobliżu pałacu Festiwalu Filmowego.

Autobus pokonuje trasę w 1 godzinę i 15 minut, a przejazd kosztuje tylko 1 euro.

Statkiem

Z jednego miejsca na Lazurowym Wybrzeżu w drugie łatwo też dostać się statkiem. Zobaczysz dzięki niemu nie tylko Cannes, lecz także Saint-Tropez i kilka innych miast w pobliżu morza. Rejs trwa od 1 godziny i 15 minut do 2 i pół godziny, w zależności od pokonywanej odległości. Cena waha się w granicach od 46 do 61 euro (dzieci do 10 roku życia mogą skorzystać ze zniżek).
Statki kursują tylko od czerwca do października.

Udanej podróży!

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *