Jak dostać się z Nicei do Cannes?

13 Mar 2017
0 comments
Cannes

W okolicach Nicei znajduje się sporo miejsc, w których można dobrze wypocząć. Koniecznie odwiedź Cannes, będąc w Nicei.

Pociągiem

Z Nicei do Cannes oraz z Cannes do Nicei jeżdżą dwa rodzaje pociągów. 

Pociąg TER to tak naprawdę pociąg podmiejski. Drogę między tymi dwoma miastami Lazurowego Wybrzeża pokonuje w ciągu około 30 minut. Cena biletu to 5-6 euro. 

Pociąg TER odjeżdża z dworców NICE VILLE oraz NICE SAINT AUGUSTIN. Pierwszy startuje o 5:30 rano, a ostatni o północy (podczas sezonu letniego).

gare de nice ville

Jest jeszcze pociąg TGV – francuski pociąg dużych prędkości. Co prawda, prędkość w tym przypadku nie ma dużego znaczenia, bo i tak będzie musiał on pokonać krętą drogę. Czas przejazdu z Nicei do Cannes również wynosi około 30 minut. Trzeba jednak liczyć z większą ceną. Pociąg odjeżdża tylko z dworca NICE VILLE. Zaletą jest to, że w pociągu na pewno otrzymasz swoje miejsce, podczas gdy w TER nie (podobnie jak w autobusie), więc nie musisz obawiać się, że będziesz stać przez całą podróż podczas godzin szczytu turystycznego. 

Dokładnie zapoznaj się z rozkładem jazdy pociągów. Upewnij się przy kasie, że na trasie nie odbywają się roboty drogowe i dopytaj się, o której godzinie odjeżdża ostatni pociąg.

Autobusem

Między Niceą a Cannes kursuje autobus numer 200. Z obu miast pierwszy autobus startuje około 6 rano każdego dnia (w niedzielę o 7:45), a ostatni o 21:00-22:00. Dokładny rozkład jazdy autobusów znajdziesz w naszym załączniku do tego artykułu. Uwaga! Rozkład może ulec zmianie.

pałac Festiwalu Filmowego

Z Nicei autobus odjeżdża z przystanku Nice Albert 1er/Verdun. Ostatni przystanek autobusu linii 200 w Cannes znajduje się w pobliżu pałacu Festiwalu Filmowego.

Autobus pokonuje trasę w 1 godzinę i 15 minut, a przejazd kosztuje tylko 1 euro.

Statkiem

Z jednego miejsca na Lazurowym Wybrzeżu w drugie łatwo też dostać się statkiem. Zobaczysz dzięki niemu nie tylko Cannes, lecz także Saint-Tropez i kilka innych miast w pobliżu morza. Rejs trwa od 1 godziny i 15 minut do 2 i pół godziny, w zależności od pokonywanej odległości. Cena waha się w granicach od 46 do 61 euro (dzieci do 10 roku życia mogą skorzystać ze zniżek). 
Statki kursują tylko od czerwca do października. 

 

Udanej podróży!

Похожие статьи
Add new comment

Restricted HTML

  • Allowed HTML tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.