Galeria Le Printemps w Paryżu

,
Galeria Le Printemps w Paryżu

Galeria Le Printemps Departement Store, znana także jako  Le Printemps lub Printemps Haussmann, to jedno z największych targowych centrów na świecie, a także charakterystyczne miejsce w Paryżu. Znajduje się pobliżu Galerii Lafayette na bulwarze Haussmana (64, boulevard Haussman, 75009 Paris).

Sklepy i marki w Le Printemps

Le Printemps to ostoja mody w Paryżu. Na jej 45 tysiącach metrów kwadratowych (25 piętrach trzech dużych budynków) sprzedawane są modele ostatnich kolekcji wszystkich luksusowych i światowych marek prosto z wybiegów, a także luksusowe przedmioty i „małe radości” – ponad milion rozmaitych sztuk!

Znajdziesz tu wszystko, czego tylko możesz szukać – sklepy ze zniżkami i stałymi cenami, modne butiki i wyspecjalizowane oddziały znanych marek. Zakupionych rzeczy nie trzeba od razu zabierać ze sobą do domu. W centrum handlowym możesz zamówić dostawę do hotelu (domu), a jako turysta możesz nawet zlecić wysyłkę zakupów od razu do Twojego kraju zamieszkania, dzięki czemu możesz do woli rozkoszować się chodzeniem po sklepach. Przy kasie otrzymasz taż zwrot podatku.

Jeśli planujesz „wolne zakupy”, w tym centrum handlowym na pewno znajdziesz kilka rozrywek dla siebie. Wraz z rodziną możesz odpocząć w jednej z restauracji o różnym poziomie – od kawiarni szybkiej restauracji po luksusową restaurację z panoramicznym widokiem na Paryż. Jest tylko jeden problem: nie możesz tak zaangażować się w zakupy, że wydasz wszystkie pieniądze (chociaż i wtedy niektóre rzeczy możesz zakupić na kredyt).

Liczba dostępnych marek odzieżowych jest imponująca, a w śród nich znajdziesz takie marki, jak: Alexander McQueen, Chanel, D Squared, Balenciaga, Dolce & Gabbana, Isabel Marant, Gucci, Marni, Miu Miu, Stella McCartney, Yves Saint Laurent., Vanessa Bruno, Marc Jacobs.

Poszczególne piętra (z reguły jedno, jednak czasami nawet 2 lub 3) dedykowane są obuwiu damskiemu, obuwiu męskiemu, odzieży, wyrobom skórzanym, wyrobom metalowym, wyrobom drewnianym, biżuterii i zegarkom. Dwa piętra zostały przeznaczone na kosmetykę, perfumy, salony spa, salony fryzjerskie oraz salony kosmetyczne. Sklepy designerskie, sklepy z elementami wystroju wnętrz i sklepiki z prezentami zajmują łącznie siedem pięter.

W sektorze dla smakoszy znajdziesz słynne międzynarodowe słodycze, a także produkty i artykuły spożywcze, jak również sztukę znanych marek dekoracji stołu i  carvingu: Caviar House&Prunier, Jean-Paul Hevin, Hediard, Laduree, Mariages freres, La Maison du Chocolat, Oliviers&Co, Terres de Truffes, les Caves Taillevent.

Poszczególne usługi w centrum handlowym do tego stopnia oferowane są dla turystów, że pracownicy obsługi klienta mówią płynnie w 15 językach, a logistyka jest tak dobrze zorganizowana, że zawsze znajdziesz w sklepach coś konkretnego dla siebie. Co więcej, turystom przyznawane są specjalne zniżki, a w razie potrzeby mogą oni skorzystać także z przewodnika mówiącego w ich języku!

» CZYTAJ TAKŻE9. Okręg paryski — marzenie zakupoholiczki

Gdzie znajduje się galeria Le Printemps?

Strona internetowa centrum handlowego Le Printemps.

Telefon do biura obsługi: + 33 (0) 142-82-5787

Stacja metra: Havre Caumartin

Stacje kolejowa: RER A (Auber ) i RER E (Haussmann St-Lazare).

Linie autobusowe: 20, 21, 22, 24, 26, 27, 28, 29, 32, 42, 43, 53, 66, 68, 80, 81, 94, 95.

Obok galerii znajduje się także parking, który w dni powszednie otwierany jest wcześnie rano, a zamykany godzinę po zamknięciu galerii. Nie musisz więc zostawiać swojego samochodu gdzieś przy ulicy.

Galeria Le Printemps zamknięta jest w niedzielę.

Udanych zakupów!

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *