» Europa » Francja » Gdzie odpocząć zimą we Francji?

Jeśli jeszcze nie byliście we Francji zimą, polecamy to zrobić jeszcze w tym roku. Gwarne fiesty, karnawały, czy wyprzedaże to tylko jedne z wielu rzeczy, na które można się tutaj natknąć w zimowym sezonie. Gdzie odpocząć zimą we Francji? Polecamy kilka bajkowych kierunków na francuskie ferie zimowe.

Zimą odpocznij w paryskim Disneylandzie

Co roku w okresie poprzedzającym święta Disneyland organizuje parady, uroczystości i kolorowe pokazy. Nowy Rok i Boże Narodzenie obchodzone są tu hucznie: święta trwają około trzech miesięcy (!) W Sylwestra Disneyland rozpieszcza swoich gości pokazem laserów i wielkim pokazem sztucznych ogni. Jeśli chcesz odwiedzić to magiczne miejsce i nie wiesz jak się za to zabrać i zaplanować, możemy pomóc ci zorganizować niezapomnianą podróż.

Po pierwsze, do Disneylandu lepiej przyjechać z dziećmi. Co roku przychodzi tu Święty Mikołaj, który robi zdjęcia z maluchami, rozdaje prezenty i przyjmuje życzenia. Od 09.11 do 07.01 Disneyland wystawia świąteczne pokazy wieczorne. Po bilety do samego parku rozrywki kliknij tutaj.

Zarezerwuj hotel blisko Disneylandu

» CZYTAJ TAKŻEBilety do Disneylandu w Paryżu: gdzie kupić i ile kosztują?

Strasburg

Co roku od 1570 Strasburg wita turystów w przeddzień Bożego Narodzenia. Od końca listopada do końca grudnia odbywa się tu najsłynniejszy w Europie jarmark świąteczny. W tym czasie place miasteczka zapełniają się licznymi chaletami, czyli małymi drewnianymi domkami. Mieszkańcy Strasburga sprzedają w nich lokalne przysmaki oraz pamiątki, rękodzieło czy ozdoby świąteczne. Wielu turystów po raz pierwszy poznaje tutaj smak tradycyjnej kuchni alzackiej: jedzenie podawane jest na świeżym powietrzu.

Co roku Strasburg wybiera kraj, który będzie gościem honorowym targów, przybliżając mieszkańcom i turystom swoje tradycje i zwyczaje. Jeśli jeszcze myślisz, gdzie odpocząć zimą we Francji, polecamy Strasburg!

Zarezerwuj hotel w Strasburgu

» CZYTAJ TAKŻEBoże Narodzenie w Strasburgu: 10 pomysłów do świętowania

Grenoble

Kurorty w Grenoble nadają się szczególnie na urlop narciarski, choć i bez nart jest tutaj co robić. Sezon śnieżny zaczyna się w grudniu i trwa do marca. Jednymi z najciekawszych kurortów są:

Alpe d’Huez

Słynący z niezmiennie słonecznej pogody, został nazwany «wyspą słońca». Posiada najdłuższą w Europie trasę zjazdową o długości 16 km. Odpowiednie zakwaterowania możesz wybrać tutaj.

La Grave

Ośrodek jest popularny wśród ekstremalnych wspinaczy, gdyż tutejsze stoki dosłownie zapierają dech w piersiach. Raz w roku ośrodek przyciąga również snowboardzistów z całego świata. Skorzystaj z tego linku, aby znaleźć świetny hotel w La Grave.

Jeśli lubisz góry, to właśnie w Grenoble powinieneś się zatrzymać zimą.

Wybierz hotel w Grenoble

» CZYTAJ TAKŻEKurorty narciarskie w Grenoble: gdzie jeździć na nartach?

Lyon

Już od drugiego stulecia mieszkańcy Lyonu obchodzą coroczne Święto świateł (znane jako Festiwal Świateł — Fête des Lumières). 8 grudnia na ulicach miasta zapalane są tysiące świateł, lampionów i lampek. Mieszkańcy Lyonu dekorują parapety świeczkami i oświetlają budynki. Z koli niebo rozświetlają fajerwerki. Co ważne, wszystko to można obserwować przez wiele dni.

W grudniu Festiwal Świateł przyciąga nie tylko miejscowych, ale także turystów. Co roku do Lyonu przyjeżdża od 3 do 4 milionów osób, aby zobaczyć to niezwykłe zjawisko. Na szczęście dla wszystkich starczy jedzenia i picia. W mieście zapala się około 8 milionów świec i urządza prawie 80 pokazów świetlnych.

Zarezerwuj hotel w Lyonie

» CZYTAJ TAKŻE17 głównych atrakcji Lyonu

Chamonix

Chamonix to najstarszy kurort we francuskich Alpach, położony u stóp Mont Blanc. Stoki cieszą się popularnością ze względu na doskonałą pokrywę śnieżną, dużą ilość tras dla wytrawnych narciarzy i początkujących oraz dobrze rozwiniętą infrastrukturę. Chamonix ma wszystko, czego potrzeba do dobrego zimowego wypoczynku:

  • snowpark,
  • half-pipe,
  • boardercross,
  • stoki z muldami,
  • trasy do narciarstwa biegowego,
  • oznakowane szlaki turystyczne do wędrówek po górach.

Niektóre ze stoków dla początkujących znajdują się blisko hoteli. Dzięki temu można połączyć trening z odwiedzaniem barów i restauracji, zakupami i innymi aktywnościami. Gdzie odpocząć zimą we Francji? Zdecydowanie w Chamonix!

Zarezerwuj hotel w Chamonix

» CZYTAJ TAKŻEChamonix: 10 pomysłów na wspaniałe wczasy

Colmar

W okresie poprzedzającym Boże Narodzenie Colmar cały się rozświetla. Nie sposób zliczyć ilości świateł oświetlających ulice miasta. Na szczególną uwagę zasługują targi w Colmar, które uważane są za najjaśniejsze w Alzacji.

Jarmark świąteczny w Colmar zapiera dech w piersiach. Na Place des Dominicains znajdziemy oświetlony kościół z witrażami i około 50 domków. Jeśli podróżujesz z dziećmi, odwiedź Małą Wenecję po słodycze i drewniane zabawki. Poproś swoją pociechę, by wcześniej napisała list do Świętego Mikołaja, który wrzucicie do świątecznej skrzynki pocztowej na spacerze po Colmar. Dalej, po jedzenie i lokalne rękodzieło udaj się na Place Jeanne d’Arc, podczas gdy kryty rynek Koifhus sprzedaje dekoracje. Znajdziesz tam wszystko, od używanych książek po obrazy i biżuterię.

Zarezerwuj hotel w Colmar

» CZYTAJ TAKŻEColmar: zabytki, trasa, porady

Paryż

Nowy Rok i 14 lutego obchodzone są w Paryżu w wielkim stylu. Osoby przebywające w stolicy Francji w Sylwestra powinny odwiedzić świąteczne jarmarki, zajadać się słodyczami i rozgrzewać cierpkim grzańcem. Jeśli masz ochotę, możesz przejechać się również na łyżwach przed ratuszem lub podziwiać widok z diabelskiego młyna na Place de la Concorde. Ponadto, w  Sylwestra restauracje i bary otwierają swoje drzwi dla publiczności z ciekawymi programami rozrywkowymi. Większość turystów woli jednak świętować Nowy Rok na Polach Elizejskich lub na wieży Eiffla. Poniżej zamieszczamy propozycję innego miejsca do świętowania:

Montmartre

Osoby szukające niezapomnianego walentynkowego wypadu powinny 14 lutego udać się do centrum Montmartre. Znajdziecie tu Ścianę Miłości, na której wyryte są cenione dwa słowa we wszystkich językach świata. Następnie wizyta na Pont des Arts. W Walentynki robi się tam szczególnie tłoczno, ale jeśli wystarczająco mocno się postarasz, możesz przecisnąć się do barierki mostu i zawiesić tam swoją «miłosną kłódkę». Z kolei wieczorem wybierz się do jednego z najstarszych pasaży miasta, Galerie Vivienne. Można tam kupić pamiątki dla znajomych, skorzystać z przytulnej kawiarni lub spróbować francuskich win w barze.

Informacje o tym, gdzie zatrzymać się w Paryżu na wakacje znajdziecie w naszym artykule.

Zarezerwuj hotel w Paryżu

» CZYTAJ TAKŻENajpopularniejsze jarmarki świąteczne w Paryżu

Menton

Karnawał (festiwal cytryn) w Menton odbywa się w lutym. Temat przewodni zmienia się co roku. Podczas karnawału grupy ludzi paradują po ulicach. Paradzie towarzyszą tańce i muzyka, a kończy je spektakularny pokaz sztucznych ogni nad morzem. W dniu festiwalu miasto jest udekorowane owocami cytrusowymi. Na ulicach pojawiają się posągi oblepione tonami cytryn i pomarańczy, a sprzedawcy sprzedają likier, dżem lub powidło, mydło cytrusowe lub perfumy o niezwykłym zapachu.

Zarezerwuj hotel w Menton

» CZYTAJ TAKŻEMentona: główne atrakcje

Nicea

Kolejny karnawał odbywa się w Nicei. Rozpoczyna się 11 lutego i trwa przez dwa tygodnie. W programie są koncerty i pokazy sztucznych ogni, a także parady gigantycznych lalek, malowanie 120 000 metrów kwadratowych sklejki i słynne bitwy kwiatowe. Podczas procesji żywe modelki w kolorowych kostiumach przechadzają się po Promenadzie Anglików (Promenade des Anglais), rzucając w tłumy konfetti i tysiące kwiatów. Co roku tysiące ludzi z całego świata zjeżdżają do Nicei na najbardziej wesołe święto wiosny, muzyki, kwiatów i nieograniczonej wolności.

Wybierz hotel w Nicei

» CZYTAJ TAKŻE10 głównych atrakcji Nicei

Courchevel

W miarę zbliżania się uroczystości sylwestrowych, Courchevel jest dekorowany niezliczoną ilością świateł, jaskrawych lampek i innych świątecznych akcesoriów. Dla odwiedzających kurort przygotowano ekscytujący i urozmaicony program: Pojawienie się Świętego Mikołaja, konkurs «Złota Kobieta Roku», bajeczne kule śnieżne, zejście Złotego węża z Niebios, Festiwal Pirotechniki, show «Ogień i Lód» oraz Cyrk Narciarski. Dodamy jeszcze, że Courchevel stał się prestiżowym i drogim kurortem, dzięki doskonałej infrastrukturze i setkom kilometrów tras zjazdowych. W zimie na wszystkich poziomach stoków leży naturalny śnieg.

Zarezerwuj hotel w Courchevel

Wizyta we Francji zimą dostarczy ci intensywnych i niezapomnianych wrażeń. Wybierz te ferie, które najbardziej ci odpowiadają i ruszaj w drogę!

Życzymy przepięknego, białego wypoczynku!

» CZYTAJ TAKŻECourchevel: 10 pomysłów na wspaniałe wczasy

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *