» Europa » Wielka Brytania » Londyn » Co robić w Londynie w czasie Świąt?

Boże Narodzenie w Londynie to szczególny czas dla jego mieszkańców, jak nigdy pełen radości i zabawy. Miasto rozświetlają wtedy kolorowe światełka, a oczy cieszy widok pięknych jarmarków bożonarodzeniowych. Jako turystę czeka Cię trudny wybór. Ponieważ musisz zdecydować, które spośród setek atrakcji będą dla Ciebie odpowiednie. Nasz artykuł ułatwi Ci to zadanie. Dowiesz się z niego ważnej kwestii: co robić w Londynie w czasie Świąt? Przygotowaliśmy dla Ciebie również mapę najważniejszych punktów miasta. Znajdziesz ją tutaj: Co zobaczyć w Londynie w 1 dzień: trasa i mapa

Zimowa kraina czarów w Hyde Parku

Londyn przygotowuje się do Świąt Bożego Narodzenia z wyprzedzeniem, dlatego w listopadzie będzie można odwiedzić wiele wydarzeń, aby uczcić to główne święto w roku. Zacznij od bajecznego Winter Wonderland w Hyde Parku. To wspaniała impreza rodzinna, zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Wśród atrakcji jest:

  • jazda na łyżwach w prawdziwym, lodowym królestwie mrożonych rzeźb,
  • zabawne występy cyrkowe,
  • karuzele,
  • pyszne świąteczne słodycze.

Winter Wonderland rozpoczyna się 21 listopada i trwa do 5 stycznia. Wejście jest darmowe, ale trzeba kupić bilety na poszczególne przejażdżki i atrakcje, które kosztują średnio od 10 do 12 funtów.

» Czytaj takżeJak świętować Nowy Rok w Londynie

Kolędy

Nie ma to jak świąteczne koncerty, które wprowadzą Cię w ten bożonarodzeniowy nastrój. Każdego roku w Royal Albert Hall odbywają się wspaniałe, świąteczne przedstawienia. Czeka na Państwa koncert najlepszych kolęd z akopaniamentem wspaniałej orkiestry. Sezon koncertów świątecznych w Royal Albert Hall rozpocznie się 13 grudnia i potrwa do Wigilii. Ceny biletów zaczynają się od £14.50.

Kolęd można posłuchać zupełnie za darmo na Trafalgar Square, gdzie od 8 grudnia różne zespoły wykonawców będą zachwycać słuchaczy wesołymi kolędami. Można tu również kupić gorące napoje i słodycze, które rozgrzeją i orzeźwią podczas koncertu.

» CZYTAJ TAKŻE16 najbardziej romantycznych miejsc w Londynie

Zakupy i wyprzedaże świąteczne w Londynie

Sezon świąteczny w Londynie to nie tylko ekscytująca rozrywka i tętniąca życiem scena kulturalna, ale także początek wielkich wyprzedaży, z których wiele rozpoczyna się 24 grudnia! Zafunduj sobie luksusowe zakupy na Kings Road lub Bond Street. Wspaniałe okazje znajdziesz też na Oxford Street lub Regent Street. Ponadto, miłośnicy gadżetów i innowacyjnych zabawek powinni koniecznie zajrzeć do sklepów przy Tottenham Court Road.

» Czytaj takżeCo przywieźć z Londynu? 16 pomysłów

Jarmarki bożonarodzeniowe w Londynie

Nie zapomnij o tradycyjnych jarmarkach bożonarodzeniowych. Coroczny targ w Southbank Centre (Belvedere Road) rozpoczyna się 11 listopada. Nie wiesz co kupić na prezent? Rynek w Southbank Centre oferuje unikalne rękodzieła z drewna, tkanin, szkła i innych materiałów, które z pewnością zachwycą Twoich bliskich. Zapewniamy, że nie będziesz chciał prędko wyjeżdżać z Londynu! Już teraz znajdź dla siebie odpowiednie zakwaterowanie.

Wybierz hotel w Londynie

» Czytaj takżeNajlepsze Bożonarodzeniowe jarmarki w Europie

Świąteczne smakołyki

Co to za święta bez smakołyków? Od 1 grudnia Montague Ski Lodge (15 Montague Street, Greater London) ma dla Państwa świąteczną bajkę: drzewa, śnieg, renifery, bałwany, magiczne lampiony i wspaniały, świąteczny lunch, składający się z grillowanych kiełbasek, camemberta, indyka, słodyczy, kilku wódek i wspaniałego wina. Koniecznie skosztuj wraz z rodziną pysznej gorącej czekolady w bajecznym sklepie Choccywoccydoodah (30-32 Fouberts Place, Soho) i kup czekoladowe figurki na prezent.

» Czytaj także10 rad dla turysty przed podróżą do Londynu

Ciesz się wakacjami!

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *