Jak samodzielnie dojechać z Londynu do Stonehenge

,
Stonehenge

Każdy podróżny przybywający do Londynu nie przegapi szansy odwiedzenia słynnego kompleksu archeologicznego w Stonehenge.

Niezależna podróż do tego legendarnego zabytku ma swoje zalety: swoboda ruchu, wygodny harmonogram. Ale jeśli jesteś początkującym turystą, będziesz czuł się bardziej komfortowo w zorganizowanej wycieczce (zobacz szczegóły tutaj).

Historia Stonehenge

Stonehenge jest skansenem, którego prawdziwy cel jest nadal kwestionowany. Naukowcy przypisują te tajemnicze budynki do 3020 r. p.n.e. Na rozległej równinie w pobliżu hrabstwa Wiltshire znajdują się ogromne kamienne bloki w określonej kolejności.

Stonehenge: wybierz hotel

Stonehenge mogło być wykorzystywane jako miejsce magicznych obrzędów i kultu bogów, lub jako grób, ponieważ znaleziono tam pochówki. Możliwe, że ludzie, którzy wówczas żyli, chcieli stworzyć obserwatorium do obserwacji obiektów kosmicznych. Teraz kamienne miasto znajduje się pod ochroną UNESCO i jest jednym z najbardziej niezwykłych i odwiedzanych zabytków na świecie.

Adres: Near Amesbury, Wiltshire, SP4 7DE.

Czas pracy: od 9:30 do 17:00.

Cena biletu: cena dla dorosłych z wcześniejszą rezerwacją — ₤19, dla dziecka (5-17 lat) — ₤11,40. Pod tym linkiem można kupić bilet online. Karnet do Stonehenge można kupić na miejscu za ₤21,10 dla dorosłych i ₤12,70 dla dzieci.

Jak dojechać z Londynu do Stonehenge

Odległość od Londynu do Stonehenge wynosi 130 kilometrów. Można to łatwo przezwyciężyć samemu, ale jeśli rozważasz wycieczki, są tam szczegółowe informacje. Nie ma bezpośredniego transportu do samego zabytku, więc będziesz musiał zrobić przesiadkę w Salisbury. Jeśli nie chcesz dostosowywać się do transportu publicznego, wynajmij samochód, na przykład, tutaj. Do Stonehenge prowadzą trasy A303 i M3.

Większość podróżnych wybiera transport kolejowy, który jest szybki i niedrogi. Z Londyńskiego dworca Waterloo, pociągi do Salisbury odjeżdżają co godzinę. Bilety są dostępne w kasie biletowej w cenie ₤41,90. Dotarcie tam zajmuje 1 godzinę i 30 minut. Obok dworca kolejowego Salisbury znajduje się przystanek autobusowy, z którego kursuje autobus turystyczny do Stonehenge. Bilet na podróż w obie strony kosztuje ₤16 dla dorosłych i ₤10 dla dzieci (w wieku 5-15 lat). Można go kupić na stacji, u kierowcy lub online. Czas podróży to 33 minuty.

Przyjemnej podróży!

» Czytaj takżeKopce Bru na Boinne — Zagadka Irlandii

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *