Jak świętować Nowy Rok w Londynie

,
Nowy Rok w Londynie

Świętowanie Nowego Roku w Londynie to przede wszystkim naładowanie się magią i niesamowitą energią na kolejny rok! W tym dniu nie może zabraknąć spaceru po świątecznym mieście, zakupu pamiątek i wielkiego pokazu fajerwerków w centrum miasta. Przeczytaj nasz artykuł o tym, co jeszcze możesz robić w Sylwestra i jak dobrze to zaplanować.

» Czytaj takżeCo robić w Londynie w czasie Świąt?

Pogoda w Londynie na Nowy Rok

31 grudnia pogoda w Londynie ma być pogodna i ciepła, z temperaturą +10℃, spadającą do +5℃ w nocy. Należy jednak pamiętać, że ze względu na zimne wiatry panujące o tej porze roku, prognoza może być o kilka stopni niższa. Dlatego radzimy zabrać ze sobą ciepłą odzież (czapkę, szalik, kurtkę i buty w sezonie) oraz parasol, na wypadek niespodziewanych opadów.

Jak dobrze się bawić w dniu 31 grudnia

Jak dobrze się bawić w dniu 31 grudnia

W ciągu dnia możesz wczuć się w angielskiego ducha wakacji! To świetny czas, aby wybrać się na spacer z przewodnikiem po mieście, poznać Londyn i jego historię oraz zobaczyć niektóre z jego najpiękniejszych zabytków. Tutaj możesz wybrać swoją wycieczkę.

Dobrym sposobem na spędzenie tego świątecznego dnia jest również wizyta w jakiejś atrakcji. Ale to jest coś, co powinieneś zrobić wcześniej: przeczytaj, czy wybrane miejsce jest otwarte 31 grudnia i kup bilety tak wcześnie, jak to możliwe. Na przykład, spektakularny diabelski młyn London Eye pozostaje w sprzedaży przez długi czas (można go znaleźć tutaj), ale popularny taras widokowy wieżowca TheShard wyprzedaje się już w październiku. Zalecamy wcześniejsze wybranie atrakcji wakacyjnej i zamówienie e-vouchera, aby zaoszczędzić sobie kłopotu.

» Czytaj takżeCo zobaczyć w Londynie: podstawowe zabytki

Obfity posiłek w kolorowej, angielskiej restauracji z pewnością wprowadzi Ciebie i Twoją rodzinę w noworoczny nastrój! Ale jak we wszystkim innym, zalecamy rezerwację z minimum 2-3 dniowym wyprzedzeniem.

kating in London

Zakręć się wokół choinki i miliona kolorowych lampionów na miejskich lodowiskach! Panuje tu niesamowita, świąteczna atmosfera, gra muzyka, a pobliskie kawiarnie wabią gorącą czekoladą i grzanym winem.

Jarmark bożonarodzeniowy otoczy Cię jasnymi światłami, pięknymi pamiątkami i smakowitymi zapachami! Nie przegap go – to prawdopodobnie tutaj znajdziesz „to małe coś”, co będzie Ci przypominać o cudzie Bożego Narodzenia w Londynie przez wiele kolejnych lat!

» Czytaj takżeNajlepsze Bożonarodzeniowe jarmarki w Europie

Sylwestrowy pokaz fajerwerków w Londynie

Sylwestrowy pokaz fajerwerków w Londynie

Jedną z ważnych rzeczy, które należy wiedzieć o sylwestrowym, północnym pokazie fajerwerków w Londynie jest to, że do wejścia potrzeba biletu. Decyzja ta została podjęta w 2014 roku, w celu zapewnienia bezpieczeństwa obywateli. Bilety trafią do sprzedaży 27 września na stronie Ratusza i rozejdą się w ciągu kilku następnych dni. Wstęp na pokaz fajerwerków kosztuje £10. Mapa miejsc, w których odbywają się transmisje pay-per-view znajduje się na końcu tego artykułu.

Jeśli jednak nie miałeś czasu lub nie chciałeś kupić biletu na pokaz sztucznych ogni, są opcje, aby obejrzeć go za darmo.

  • Greenwich Park – Park będzie zamknięty w Sylwestra, ale można oglądać pokaz świateł z Point Hill obok.
  • Hampstead Heath – a właściwie Parliament Hill w pobliżu słynnego parku. Jak dojechać do tego obszaru leśnego przeczytasz tutaj.
  • Primrose Hill to 65-metrowe wzgórze na północnej stronie Regent’s Park.
  • Vauxhall Bridge.
  • Cannon Street.
  • Lambeth Bridge.

Oczywiście, można zobaczyć całe Londyńskie niebo w płomieniach z każdego parku, ale będziesz miał znacznie lepszy widok z tych miejsc. Wszystkie one sąsiadują z miejscami, do których można wejść za pomocą pay-per-view.

fajerwerk

Świetną opcją jest oglądanie fajerwerków z pokładu statku płynącego po Tamizie! Możesz świętować Nowy Rok podczas rejsu po rzece, zobaczyć fajerwerki i posilić się przy muzyce na żywo. Rezerwacji można dokonać pod tym linkiem.

Możesz również obejrzeć na żywo sylwestrowy pokaz fajerwerków z zacisza swojego pokoju na BBC One.

Londyn: Wybierz hotel

Jak działa transport w noc sylwestrową w Londynie

W noc sylwestrową Transport for London (TfL) będzie przewoził swoich pasażerów bezpłatnie w godzinach 11.45-16.30.

Należy pamiętać, że po zakończeniu fajerwerków, do podziemi metra będą wlewać się tłumy ludzi. Dlatego, jeśli masz taką możliwość, lepiej skorzystać z transportu naziemnego. Podróżni zauważyli też pewną osobliwość: osoby, które tylko przechodzą przez bramki nie płacą nic, natomiast osoby posiadające karnety są obciążane opłatami.

1 stycznia – parada noworoczna w Londynie

London's New Year's Day Parade

1 stycznia Londyn, w odróżnieniu od rosyjskich miast, nie zamiera i kontynuuje swoje noworoczne obchody na wielką skalę. Tak więc w pierwszy dzień Nowego Roku o godzinie 12:00 rozpoczyna się wielka parada ulicami miasta – Londyńska Parada Noworoczna. Parada rozpoczyna się na Piccadilly (w pobliżu hotelu Ritz), podąża 2-milową trasą przez Piccadilly Square i Trafalgar Square i zatrzymuje się na Parliament Street. W tak globalnym wydarzeniu bierze udział aż 10 000 wykonawców z 20 krajów, tancerze, akrobaci, cheerleaderki, orkiestra marszowa, zabytkowe pojazdy, a także balony, muzyka i konfetti. Parada zakończy się o godz. 15.00.

Wyprzedaże zimowe w Londynie

Zimowe wyprzedaże w Londynie rozpoczynają się w drugi dzień po Bożym Narodzeniu, 26 grudnia. Trwają one do końca stycznia. To dobry czas, aby nie tylko oddać się kolorowym, sylwestrowym przeżyciom, ale także zaopatrzyć swoją garderobę w europejskie marki z dobrymi rabatami!

Gdzie się zatrzymać w Londynie na Sylwestra

Gdzie się zatrzymać w Londynie na Sylwestra

Warto wybrać miejsce do oglądania pokazu sylwestrowego po tej stronie Tamizy, po której znajduje się Twoje zakwaterowanie. Mosty będą zamknięte w nocy i nie będzie można dostać się do hotelu drogą lądową, przez co trzeba będzie odbyć długą podróż zatłoczonym metrem. Informacje o dostępnych pokojach znajdują się w rezerwacji.

Londyn centrum: Wybierz hotel

Sylwester w Londynie jest zawsze wielki, zatłoczony i niesamowicie imponujący! Ale jest też miejsce dla tych, którzy chcą przytulnej, pięknej, cichej bajki. W tak różnorodnym mieście znajdzie się miejsce dla każdego, sylwestrowego cudu!

Życzymy Państwu wspaniałego Nowego Roku!