» Europa » Wielka Brytania » Londyn » Jak świętować Nowy Rok w Londynie?

Świętowanie Nowego Roku w Londynie to przede wszystkim naładowanie baterii na kolejny rok. W tym miejscu można doświadczyć magii i niesamowitej energii. Tego dnia nie może zabraknąć spaceru po świątecznym mieście, zakupu pamiątek i wielkiego pokazu fajerwerków w centrum miasta. Jak jeszcze możesz spędzić Nowy Rok w Londynie? Poznaj nasze pomysły na świętowanie bajkowe i szampańskiego Sylwestra! Jeśli to Twoja pierwsza podróż do Londynu, zacznij od zapoznania się z mapą atrakcji w okolicy tutaj: Co zobaczyć w Londynie w 1 dzień? Trasa i mapa

Pogoda w Londynie na Nowy Rok

W Sylwestra w Londynie ma być pogodnie i ciepło. Przewidujemy temperaturę +10℃ w ciągu dnia oraz do +5℃ w nocy. Należy jednak pamiętać, że ze względu na zimne wiatry panujące o tej porze roku, prognoza może być o kilka stopni niższa. Dlatego radzimy zabrać ze sobą ciepłą odzież (czapkę, szalik, kurtkę i buty w sezonie) oraz parasol, na wypadek niespodziewanych opadów.

» CZYTAJ TAKŻECo robić w Londynie w czasie świąt?

Jak dobrze się bawić w Sylwestra?

Pozwiedzaj miasto

Jak świętować Nowy Rok w Londynie? Po pierwsze, wczuj się w angielski klimat świąt. Pomoże Ci w tym spacer z przewodnikiem po mieście, dzięki któremu poznasz wiele ciekawych miejsc i ich historię. Co więcej, będziesz mieć okazję zobaczyć niektóre z najpiękniejszych zabytków Londynu. Tutaj możesz wybrać swoją wycieczkę.

Dobrym sposobem na spędzenie świąt jest również wizyta w kultowych miejscach Londynu takich jak Big Ben, London Eye czy Buckingham Palace. Jednak zanim zaczniesz zwiedzanie sprawdź wcześniej, czy wybrane miejsce jest otwarte 31 grudnia. Następnie kup bilety (najlepiej z wyprzedzeniem). Na przykład, wejściówki na spektakularny diabelski młyn London Eye są w sprzedaży przez długi czas (można je znaleźć tutaj), ale bilety na popularny taras widokowy wieżowca The Shard wyprzedają się już w październiku. Zalecamy zakup wejściówek online, aby zaoszczędzić sobie kłopotu. Ponadto polecamy karnet London Pass, z którym wejdziesz do ponad 90 atrakcji w Londynie i w dodatku trochę zaoszczędzisz.

Skosztuj lokalnych dań

Drugą odpowiedzią na pytanie jak świętować Nowy Rok w Londynie jest skosztowanie obfitego posiłku w kolorowej, angielskiej restauracji. Uczta z pewnością wprowadzi Ciebie i Twoją rodzinę w noworoczny nastrój! Ale jak we wszystkim innym, zalecamy rezerwację stolika z minimum 2-3 dniowym wyprzedzeniem.

» CZYTAJ TAKŻE10 miejsc w Londynie, w których można smacznie zjeść

Idź na łyżwy

Zakręć się wokół choinki i miliona kolorowych lampionów na miejskich lodowiskach! Panuje tu niesamowita, świąteczna atmosfera, gra muzyka, a pobliskie kawiarnie wabią gorącą czekoladą i grzanym winem.

Idź na jarmark bożonarodzeniowy

Jarmark bożonarodzeniowy otoczy Cię jasnymi światłami, pięknymi pamiątkami i smakowitymi zapachami! Nie przegap go – to prawdopodobnie tutaj znajdziesz „to małe coś”, co będzie Ci przypominać o cudzie Bożego Narodzenia w Londynie przez wiele kolejnych lat!

» CZYTAJ TAKŻECo zobaczyć w Londynie? Główne zabytki

Sylwestrowy pokaz fajerwerków w Londynie

Jeśli jeszcze masz wątpliwości, jak świętować Nowy Rok w Londynie, polecamy niezwykłe pokazy fajerwerków. Jedną z ważnych rzeczy, które należy o nich wiedzieć, jest to, że do wejścia potrzeba biletu. Decyzja ta została podjęta w 2014 roku, w celu zapewnienia bezpieczeństwa obywateli. Bilety trafią do sprzedaży 27 września na stronie Ratusza i rozejdą się w ciągu kilku następnych dni. Wstęp na pokaz fajerwerków kosztuje £20. Mapa miejsc, w których odbywają się transmisje pay-per-view znajduje się na końcu tego artykułu.

Jeśli jednak nie miałeś czasu lub nie chciałeś kupić biletu na pokaz sztucznych ogni, są opcje, aby obejrzeć go za darmo tutaj:

  • Greenwich Park – Park będzie zamknięty w Sylwestra, ale można oglądać pokaz świateł z Point Hill obok;
  • Hampstead Heath – a właściwie Parliament Hill w pobliżu słynnego parku. Jak dojechać do tego obszaru leśnego przeczytasz tutaj.
  • Primrose Hill to 65-metrowe wzgórze na północnej stronie Regent’s Park;
  • Vauxhall Bridge,
  • Cannon Street,
  • Lambeth Bridge.

Oczywiście, można zobaczyć całe Londyńskie niebo w kolorowych światłach z każdego parku, ale będziesz miał znacznie lepszy widok z proponowanych przez nas miejsc. Wszystkie sąsiadują z miejscami, do których można wejść za pomocą pay-per-view.

Świetną opcją jest oglądanie fajerwerków z pokładu statku płynącego po Tamizie! Możesz świętować Nowy Rok podczas rejsu po rzece, zobaczyć fajerwerki i posilić się przy muzyce na żywo. Rezerwacji można dokonać pod tym linkiem.

Możesz również obejrzeć na żywo sylwestrowy pokaz fajerwerków z zacisza swojego pokoju na BBC One.

Wybierz hotel w Londynie

» CZYTAJ TAKŻECo robić w Londynie? 20 pomysłów

Jak działa transport w noc sylwestrową w Londynie?

W noc sylwestrową Transport for London (TfL) będzie przewoził swoich pasażerów bezpłatnie od 11:45 do 16:30. Pamiętaj, że po zakończeniu pokazu fajerwerków, w podziemiach metra będą tłumy. Dlatego, jeśli masz taką możliwość, lepiej skorzystaj z transportu naziemnego. Podróżni zauważyli też pewną osobliwość: osoby, które tylko przechodzą przez bramki nie płacą nic, natomiast osoby posiadające karnety są obciążane opłatami.

» CZYTAJ TAKŻEJak korzystać z metra w Londynie?

Parada noworoczna w Londynie

1 stycznia Londyn, w odróżnieniu od rosyjskich miast, nie zamiera i kontynuuje swoje noworoczne obchody na wielką skalę. Tak więc w Nowy Rok o godzinie 12:00 rozpoczyna się wielka parada ulicami miasta – Londyńska Parada Noworoczna. Początek wydarzenia jest na Piccadilly (w pobliżu hotelu Ritz), dalej wykonawcy podążają 2-milową trasą przez Piccadilly Square i Trafalgar Square i zatrzymują się na Parliament Street. W tak globalnym wydarzeniu bierze udział aż 10 tys. wykonawców z 20 krajów: tancerze, akrobaci, cheerleaderki oraz orkiestra marszowa. Na przybyłych czekają również zabytkowe pojazdy, balony, muzyka i konfetti. Parada zakończy się o 15:00.

» CZYTAJ TAKŻE10 rad dla turysty przed podróżą do Londynu

Wyprzedaże zimowe w Londynie

Zimowe wyprzedaże w Londynie rozpoczynają się w drugi dzień po Bożym Narodzeniu, 26 grudnia i trwają do końca stycznia. To dobry czas, aby nie tylko oddać się kolorowym, sylwestrowym przeżyciom, ale także zaopatrzyć swoją garderobę w europejskie marki z dobrymi rabatami!

» CZYTAJ TAKŻE10 wskazówek, jak zaoszczędzić pieniądze w Londynie

Gdzie się zatrzymać w Londynie na Sylwestra?

Warto wybrać miejsce do oglądania pokazu sylwestrowego po tej stronie Tamizy, po której znajduje się Twoje zakwaterowanie. To ważne, ponieważ mosty będą zamknięte w nocy i nie będzie można dostać się do hotelu drogą lądową, przez co trzeba będzie odbyć długą podróż zatłoczonym metrem. Informacje o dostępnych pokojach znajdują się tutaj.

Sylwester w Londynie jest zawsze wielki, zatłoczony i niesamowicie imponujący! Ale jest też miejsce dla tych, którzy chcą przeżyć czas w spokoju, w przytulnej i pięknej atmosferze. W tak różnorodnym mieście znajdzie się miejsce dla każdego.

Wspaniałego Nowego Roku!

» CZYTAJ TAKŻE10 najlepszych hoteli w Londynie na każdy budżet

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *