Jak wejść do Luwru bez stania w kolejce

, ,
Luwr

Luwr to najbardziej znane i najczęściej odwiedzane muzeum na świecie. Niestety, popularność oznacza olbrzymie kolejki, w których można stać nawet kilka godzin. Jeśli zamiast ustawiać się w kilometrowym wężyku, wolelibyście szybko dostać się do środka, skorzystajcie z naszych wskazówek. Aby uniknąć kolejek, zarezerwuj bilety z wyprzedzeniem.

Główna droga do Luwru wiedzie przez szklaną Piramidę znajdującą się na dziedzińcu głównym. Przykrywa ona pozostający pod ziemią westybul z kasami biletowymi, szatniami, sklepami, restauracjami i toaletami. Została zbudowana jako ułatwienie dla zwiedzających – z holu głównego możemy dostać się do dowolnej części wystawy.

Godziny zwiedzania: od 9:00 do 18:00 (od środy do poniedziałku). Zamknięte we wtorki oraz dni wolne od pracy (1 stycznia, 1 maja, 25 grudnia).

W środy i piątki muzeum otwarte jest dłużej – do 21:45.

» Czytaj takżeBilety do Luwru: jak je kupić, i ile kosztują

Bilety do Luwru

Luwr

Kiedyś polecaliśmy kupić bilet do Luwru z wyprzedzeniem, aby uniknąć czekania w kolejce do kasy. Jednak od stycznia dwa tysiące dwudziestego roku, aby zwiedzić muzeum należy zarezerwować wizytę online, czyli kupić bilet na konkretną datę i godzinę.

Możesz kupić tylko bilet lub oddzielną wycieczkę na raz. Bezpłatny wstęp do muzeum jest wliczony w Paryską Kartę Miejską lub Museum Pass. Dla dzieci poniżej osiemnastego roku życia wstęp jest bezpłatny, ale trzeba jeszcze zarezerwować darmowy bilet.

Zapraszamy do zakupu biletów tutaj. Wystarczy wybrać datę i godzinę:

Jak mogę wykorzystać bilet?

 • Kup bilet korzystając z formularza powyżej. Wybierz preferowaną datę, godzinę i liczbę biletów. Akceptujemy karty Visa i Mastercard
 • W ciągu dwudziestu czterech godzin otrzymają Państwo e-bilet pocztą elektroniczną. Zwykle dociera one w ciągu piętnastu minut, ale mogą wystąpić opóźnienia ze względu na różnice stref czasowych i święta państwowe.
 • Jeśli bilet nie dotarł, proszę sprawdzić folder spamu, a jeśli i tam go nie ma, proszę napisać do nas na adres customerservice@tiqets.com i contact@paris10.ru. Pamiętaj, aby pisać na oba adresy.
 • Wydrukuj bilet lub pobierz go na swój smartfon.
 • Przy wejściu należy okazać bilet. Zobacz poniżej instrukcje, gdzie znajduje się specjalne wejście bez kolejki.

Kiedy najlepiej zwiedzać Luwr?

Luwr

Do Luwru najlepiej wybrać się rano. Jeśli dotrzecie do Piramidy wystarczająco wcześnie, wejście do środka powinno pójść sprawnie. Potem pozostaje już tylko zrobić zdjęcie i zejść w podziemia. Dodatkowo, ta strategia zapewni Wam więcej czasu na zwiedzanie – bilet jest ważny przez cały dzień.

Jeśli przespaliście budzik, poczekajcie na porę poobiednią, która wypada między 3:00 a 4:00 po południu. Co prawda, w ten sposób zostanie Wam mniej czasu na zwiedzanie, ale za to kolejki będą znacznie krótsze niż w ciągu dnia. W środowe i piątkowe wieczory, gdy muzeum otwarte jest dłużej (do 21:45), prawie nigdy nie spotkacie tłumów.

Darmowy wstęp do Luwru

Luwr

„Darmowe niedziele” obowiązywały kiedyś przez cały rok. Mimo że uległo to zmianie, to przyzwyczajone do starego porządku tłumy, nadal gromadzą się pod Piramidą w każdą pierwszą niedzielę miesiąca.

Od stycznia 2019 muzeum jest otwarte bezpłatnie dla wszystkich zwiedzających w pierwszą sobotę każdego miesiąca, w godzinach od 18:00 do 21:45. Możesz swobodnie odwiedzać skrzydła Denon i Suelles. Skrzydło Richelieu ma tego wieczoru specjalny program muzealny i aby dostać się do środka, należy zarezerwować bezpłatną wizytę na oficjalnej stronie internetowej. Jeśli preferujecie spokój i ciszę, przyjdźcie rano, a najlepiej w inny dzień.

Wejścia inne niż piramida

Piramida

Droga wiodąca przez Piramidę to najbardziej znane i najpopularniejsze wśród turystów wejście do muzeum – ale nie jedyne! Alternatywą jest łącznik prowadzący z centrum handlowego Carrousel du Louvre do Holu Napoleona, gdzie znajdują się kasy biletowe.

Bramka dla tych, którzy mają już wejściówki, znajduje się naprzeciwko Piramidy, w przejściu wiodącym do stacji metra Palais Royal (kieruj się w stronę ulicy Rue de Rivoli). Mogą z niej korzystać również grupy zorganizowane oraz posiadacze karty członkowskiej Ami du Louvre. Droga ta omija hall z kasami biletowymi i prowadzi prosto do muzeum. Dlatego też nie jest dostępna dla osób, które nie opłaciły jeszcze wstępu.

Główną przyczyną powstawania kolejek okalających Piramidę są zastosowane środki bezpieczeństwa, czyli kontrola osobista (przejście przez bramkę z wykrywaczem metali) oraz sprawdzanie zawartości torebek i plecaków. Przy samych kasach biletowych zwykle nie ma już tłumów, do dyspozycji są także biletomaty.

Luwr

Do Carrousel du Louvre możecie przejść bezpośrednio ze stacji metra Palais Royal – Musée du Louvre (zatrzymują się tu pierwsza i siódma linia metra). Podążając za drogowskazami, traficie do części handlowej kompleksu, gdzie czeka na Was sklep Apple, liczne butiki, restauracje, Starbucks, McDonald’s oraz Odwrócona Piramida, naprzeciwko której zobaczycie barierki wyznaczające początek korytarza prowadzącego do Luwru. Zazwyczaj nie powstają tutaj kolejki lub są one dużo mniejsze niż te na dziedzińcu. Nie musicie wcześniej kupować biletów, ponieważ łącznik prowadzi do hallu pod Piramidą, gdzie znajdują się kasy.

Drugie wejście do Karuzeli znajdziecie naprzeciwko wyjścia ze stacji metra Palais Royal. Przejdźcie na drugą stronę ulicy, ale nie kierujcie się tak jak wszyscy w stronę łuku (ta droga prowadzi do Piramidy), tylko przejdźcie przez szklane drzwi. Już jesteście w Karuzeli! Teraz wystarczy podążać za strzałkami, które zaprowadzą Was do Odwróconej Piramidy.

Wspomnijmy jeszcze na koniec o trzecim wejściu do Carrousel du Louvre, znajdującym się na terenie Ogrodów Tuileries. Na placu przed łukiem triumfalnym (Arc de Triomphe du Carrousel) zobaczycie dwa niepozorne zejścia do podziemi. Doprowadzą Was one prosto do Odwróconej Piramidy. Stąd możecie przejść do muzeum lub do handlowej części kompleksu.

» Czytaj takżeMuzea w Paryżu, które trzeba odwiedzić

Udanego zwiedzania! 

2 komentarzy:
 1. Anonim
  Anonim says:

  Co takiego jest w tych…
  Co takiego jest w tych biletach (link do przedsprzedaży), że kosztują ponad trzy razy więcej, niż na oficjalnej stronie Luwru? Obecnie (2018) bilet dla osoby dorosłej to 17 euro, a na linkowanej stąd stronie 59 euro. To się nazywa robić interesy!

Komentarze wyłączone