» Europa » Francja » Paryż » Jak wejść do Luwru bez stania w kolejce?

Luwr to najbardziej znane i najczęściej odwiedzane muzeum na świecie. Niestety popularność oznacza olbrzymie kolejki, w których można stać nawet kilka godzin (!) Jeśli jednak zamiast ustawiać się w kilometrowym wężyku, wolelibyście szybko dostać się do środka, skorzystajcie z naszych wskazówek. Po pierwsze, aby uniknąć kolejek, zarezerwuj bilety z wyprzedzeniem.

Kasa Luwru nie sprzedaje już biletów do muzeum. Można je kupić tylko online i wyprzedają się 1-2 tygodnie przed wizytą. Bilety na wybrany przez siebie termin można kupić tutaj.

» Czytaj takżeBilety do Luwru: jak je kupić, i ile kosztują

Bilety do Luwru

Kiedyś polecalibyśmy kupić bilet do Luwru z wyprzedzeniem, aby uniknąć czekania w kolejce do kasy. Jednak od stycznia 2020 roku, aby zwiedzić muzeum należy zarezerwować wizytę online, czyli kupić bilet na konkretną datę i godzinę. Jednak pamiętaj, że możesz kupić tylko jeden bilet lub oddzielną wycieczkę na raz. Z kolei bezpłatny wstęp do muzeum jest wliczony w Paryską Kartę Miejską lub Museum Pass. Dla dzieci poniżej osiemnastego roku życia wstęp jest bezpłatny, ale trzeba zarezerwować darmowy bilet.

Zapraszamy do zakupu biletów tutaj. Wystarczy wybrać datę i godzinę:

» CZYTAJ TAKŻELuwr - 10 arcydzieł, których nie możecie przegapić

Poniżej nasz film ze zwiedzania pięknego Luwru:

Jak mogę wykorzystać bilet?

 • Kup bilet korzystając z formularza powyżej. Wybierz preferowaną datę, godzinę i liczbę biletów. Akceptujemy karty Visa i Mastercard
 • W ciągu dwudziestu czterech godzin otrzymasz e-bilet pocztą elektroniczną. Zwykle dociera on w ciągu piętnastu minut, ale mogą wystąpić opóźnienia ze względu na różnice stref czasowych i święta państwowe
 • Jeśli bilet nie dotarł, sprawdź folder spamu, a jeśli i tam go nie ma, proszę napisz do nas na adres: [email protected] i [email protected]. Pamiętaj, aby pisać na oba adresy
 • Wydrukuj bilet lub pobierz go na swój smartfon
 • Przy wejściu należy okazać bilet. Zobacz poniżej instrukcje, gdzie znajduje się specjalne wejście bez kolejki
 • Na koniec pobierz audioprzewodnik po Luwrze w języku polskim

Co warto zobaczyć w Luwrze? Audioprzewodnik po Luwrze od Paris10.pl

Przygotowaliśmy dla Ciebie przewodnik po najsłynniejszym muzeum świata. Wszystkie największe arcydzieła w 2 godziny. To idealna ilość czasu, aby się nie zanudzić i poznać Leonarda da Vinci i Wenus z Milo, Rafaela i Michała Anioła. Jak Wenus straciła ręce, dlaczego francuska wolność ma nagie piersi, jakie kompleksy Freud znalazł u Leonarda czy Dan Brown ma rację i gdzie w muzeum można zapolować na lisy? Opowiemy Ci historię Luwru i pokażemy, jak wyglądał pałac w czasach królewskich. Chcesz doświadczyć czegoś więcej niż selfie z Mona Lisą?

Pobierz audioprzewodnik

Uwaga, Luwr nie ma oficjalnego audioprzewodnika w języku polskim. Tylko w języku francuskim, angielskim, japońskim, włoskim, niemieckim, koreańskim i hiszpańskim. Nasz audioprzewodnik jest więc świetnym sposobem na poznanie arcydzieł muzeum w języku polskim!

» CZYTAJ TAKŻEMuzea w Paryżu, które trzeba odwiedzić

Kiedy najlepiej zwiedzać Luwr?

Do Luwru najlepiej wybrać się rano. Jeśli dotrzecie do Piramidy wystarczająco wcześnie, wejście do środka powinno pójść sprawnie. Potem pozostaje już tylko zrobić zdjęcie i zejść w podziemia. Dodatkowo, ta strategia zapewni Wam więcej czasu na zwiedzanie. Dalej, możesz nie wychodzić z muzeum przez cały dzień!

Z kolei, jeśli nie lubisz wcześnie wstawać, to kup bilet do Luwru na popołudnie, najlepiej na godzinę 15:00 lub 16:00. Na zwiedzanie nie zostanie wiele czasu, ale wystarczająco dużo, aby zobaczyć najważniejsze punkty. Nie zapomnij zabrać ze sobą naszego audioprzewodnika. Z jego pomocą zobaczysz to, co najważniejsze.

Godziny zwiedzania: codziennie od 9:00 do 18:00 lub 21:30. Zamknięte we wtorki oraz dni wolne od pracy (1 stycznia, 1 maja, 25 grudnia)

» CZYTAJ TAKŻELuwr: plan pałacu, interesujące sale i główne dzieła sztuki

Darmowy wstęp do Luwru

„Darmowe niedziele” obowiązywały kiedyś przez cały rok. Mimo że uległo to zmianie, to przyzwyczajone do starego porządku tłumy, nadal gromadzą się pod Piramidą w każdą pierwszą niedzielę miesiąca. Jednak od stycznia 2019 muzeum jest otwarte bezpłatnie dla wszystkich zwiedzających w pierwszą sobotę każdego miesiąca. Wtedy możesz swobodnie odwiedzać skrzydła Denon i Suelles. Co więcej, Skrzydło Richelieu ma tego wieczoru specjalny program muzealny i aby dostać się do środka, należy zarezerwować bezpłatną wizytę na oficjalnej stronie internetowej. Jeśli preferujecie spokój i ciszę, przyjdźcie do Luwru rano, a najlepiej w inny dzień.

» CZYTAJ TAKŻELeonardo da Vinci w Luwrze: światowa wystawa

Wejścia inne niż piramida

Główna droga do Luwru wiedzie przez szklaną Piramidę znajdującą się na dziedzińcu głównym. Przykrywa ona pozostający pod ziemią westybul z szatniami, sklepami, restauracjami i toaletami. Została zbudowana jako ułatwienie dla zwiedzających – z holu głównego możemy dostać się do dowolnej części wystawy. Droga wiodąca przez Piramidę to najbardziej znane i najpopularniejsze wśród turystów wejście do muzeum – ale nie jedyne! Do muzeum można również dojść z centrum handlowego Carrousel du Louvre.

Do Carrousel du Louvre możecie przejść bezpośrednio ze stacji metra Palais Royal – Musée du Louvre (zatrzymują się tu pierwsza i siódma linia metra). Podążając za drogowskazami, traficie do części handlowej kompleksu, gdzie czeka na Was sklep Apple, liczne butiki, restauracje, Starbucks, McDonald’s oraz Odwrócona Piramida, naprzeciwko której zobaczycie barierki wyznaczające początek korytarza prowadzącego do Luwru. Zazwyczaj nie powstają tutaj kolejki lub są one dużo mniejsze niż te na dziedzińcu.

Drugie wejście do Karuzeli znajdziecie naprzeciwko wyjścia ze stacji metra Palais Royal. Przejdźcie na drugą stronę ulicy, ale nie kierujcie się tak jak wszyscy w stronę łuku (ta droga prowadzi do Piramidy), tylko przejdźcie przez szklane drzwi. Już jesteście w Karuzeli! Teraz wystarczy podążać za strzałkami, które zaprowadzą Was do Odwróconej Piramidy.

Wspomnijmy jeszcze na koniec o trzecim wejściu do Carrousel du Louvre, znajdującym się na terenie Ogrodów Tuileries. Na placu przed łukiem triumfalnym (Arc de Triomphe du Carrousel) zobaczycie dwa niepozorne zejścia do podziemi. Doprowadzą Was one prosto do Odwróconej Piramidy.

» CZYTAJ TAKŻE33 główne atrakcje Paryża

Udanego zwiedzania! 

3 komentarzy:
 1. Anonim
  Anonim says:

  Co takiego jest w tych…
  Co takiego jest w tych biletach (link do przedsprzedaży), że kosztują ponad trzy razy więcej, niż na oficjalnej stronie Luwru? Obecnie (2018) bilet dla osoby dorosłej to 17 euro, a na linkowanej stąd stronie 59 euro. To się nazywa robić interesy!

  Odpowiedz
 2. MAciej
  MAciej says:

  Bilety nie są darmowe
  Bilety do Luwru nie są już darmowe nawet w piersze niedziele od października do marca

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *