Kabaret Crazy Horse w Paryżu: występ, adres i bilety

,
Kabaret Crazy Horse w Paryżu

Światowej sławy kabaret Crazy Horse to jedna z wizytówek paryskiego życia nocnego. Na przestrzeni ponad pięćdziesięciu ostatnich lat Crazy Horse zaskakiwał swoich widzów przepięknymi widokami i doskonałą choreografią. Biorą w nim udział najlepsze tancerki Paryża, których kobiecość i wdzięk niezmiernie cieszą oglądających.

Kabaret Crazy Horse

Kabaret Crazy Horse został otwarty w Paryżu 19-go maja 1951 roku. Jego założycielem był Alain Bernardin — zapalony miłośnik kobiet. Uwielbiał on amerykańską kulturę i dlatego też chciał, aby kabaret Crazy Horse cechował się tak samo charakterystycznym stylem, co kabaret amerykański. Jego pomysły były bardzo oryginalne. Wymyślił, na przykład, aby tradycyjną muzykę i tańce uzupełnić humorystycznymi akcentami, dzięki którymi Crazy Horse szybko zyskał popularność wśród paryskich odbiorców. W Crazy Horse niemal od razu zaczął występować Charles Aznavour.

Crazy Horse również dzisiaj wyróżnia się na tle innych kabaretów tego typu. Występy w Crazy Horse są zdecydowanie bardziej odważne i śmiałe niż klasyczne kabarety w Moulin Rouge czy Lido. Przedstawiają taniec nie tylko jako występ, lecz także przepływ namiętności. W Crazy Horse panuje również bardziej awangardowe podejście do tworzenia występów i słusznie uważa się go za najbardziej innowacyjny kabaret spośród wszystkich kabaretów w Paryżu.

Pomimo odwagi i ekstrawagancji swoich występów, Crazy Horse zawsze pozostaje wierny dobremu gustowi i elegancji. Nie ma tu miejsca na frywolność i rozwiązłość, które często kojarzą się z niektórymi kabaretami. Występy w Crazy Horse, opierając się na muzyce i tańcu, celebrują piękno, elegancję i zmysłowość kobiet. Nic dziwnego, że w niektórych występach w Crazy Horse pojawiły się tak piękne gwiazdy, jak Dita Von Teese i Pamela Anderson — występy te były bardzo charakterystyczne i przygotowane specjalnie dla nich.

Jeśli planujesz wybrać się na występ w Crazy Horse, możesz wybrać jedną z kilku opcji: po prostu obejrzeć występ z baru lub zorganizować sobie luksusowy wieczór z szampanem. Bilety do kabaretu znajdziesz tutaj.

Występy w Crazy Horse odbywają się każdego wieczoru: od niedzieli do piątku o godzinie 20:15 i 22:45, a w sobotę o 19:00, 21:30 i 23:45.

Adres: 12 avenue George V

Do kabaretu dojedziesz: metrem — linia 9 (przystanek Alma-Marceau) lub linia 1 (przystanek George V — Franklin D. Roosevelt), a także autobusem 42, 63, 72, 80 lub 92 (przystanek Alma-Marceau).

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *