Najbardziej znane kabarety w Paryżu

,
Moulin Rouge

Oprócz Wieży Eiffla, głównym symbolem Paryża są kabarety. Szczęśliwi ci, którzy mają szansę doświadczyć tej spektakularnej ferii. Najbardziej znanymi lokalami są: Moulin Rouge, Le Lido oraz Le Crazy Horse. Każdy z nich ma do zaoferowania coś wyjątkowego.

Moulin Rouge

Moulin Rouge

Moulin Rouge nie trzeba nikomu przedstawiać. Według niektórych Czerwony Młyn to kwintesencja Paryża. Wyobraź sobie, że siedzisz w półmroku na sali. Światła na scenie włączają się, kurtyna wędruje w górę i twoim oczom ukazują się piękne, roztańczone dziewczyny. Co więcej, zazwyczaj artystki nie tylko tańczą, ale też śpiewają. Francuski kabaret przyciąga setki turystów każdego dnia. W związku z tym lepiej kupić bilet wcześniej. Rezerwacji można dokonać na oficjalnej stronie internetowej Moulin Rouge. Za bilet na spektakl zapłacimy 99 €. Ceny pakietu z kolacją zaczynają się od 160 €. Nie dajcie się zwieść swobodnemu nastrojowi burleski – gości obowiązuje strój wieczorowy! Najbliższa stacja metra to Blanche.

Więcej o Moulin Rouge możecie przeczytać w tym artykule.

Pakiet z kolacją zarezerwujecie na tej stronie.

Le Lido

Le Lido

Lido jest jak najprawdziwszy sen na jawie: świetnie wyreżyserowane show, niesamowite kostiumy oraz niezwykle utalentowani artyści. Turystów przyciąga przede wszystkim lokalizacja i elastyczna polityka cenowa. Po pierwsze, Lido znajduje się jedynie kilkaset metrów od Łuku Triumfalnego. Po drugie, cena biletu zależy głównie od waszych oczekiwań i potrzeb. Jeśli chcecie nie tylko obejrzeć rewię, ale też usiąść do kolacji przygotowanej przez francuskiego szefa kuchni, przygotujcie się na wydatek w granicach 160-210 €. Kolacja składa się z 3 dań i butelki szampana na parę. Dla tych, którzy nie są ani głodni, ani spragnieni, przygotowano możliwość zakupu biletu na spektakl za 94 €. Bilety dostępne są tutaj.

Codziennie odbywają się 2 pokazy, pierwszy zaczyna się o 21:30, a drugi o 23:30. Warto wiedzieć, że za nocny spektakl zapłacimy 5-10 € mniej. Dojechanie do Lido nie stanowi problemu, a najbliższa stacja metra to George V (linia nr 1).

Le Crazy Horse

Le Crazy Horse

CrazyHorse, czyli Szalony Koń, to najbardziej autentyczny z paryskich kabaretów. Pracuje tu około pięćdziesięciu najlepszych tancerzy z całego świata – jedynie ci, którym udało się przejść surowy casting. Wyłącznie tancerki o określonym typie urody mają szansę zatańczyć w Szalonym Koniu – liczy się tutaj również wzrost i budowa ciała. To dzięki temu pokazy w CrazyHorse są tak wyjątkowe.

Artystki z CrazyHorse wiedzą, że aby bawić publiczność, nie trzeba się wcale rozbierać, a ich pokazy łączą w sobie erotyzm z humorem. Nawiasem mówiąc, Woody Allen nakręcił tu przed laty film, a słynna aktorka Demi Moore pobierała lekcje tańca erotycznego od pracujących tu artystek. Ogólnie rzecz biorąc, wieczór w kabarecie to obowiązkowy punkt programu i gwarancja niezapomnianych wrażeń. Dojazd do CrazyHorse nie jest problematyczny, jako że lokal znajduje się w pobliżu Pól Elizejskich, czyli stacji metra Alma-Marceau (linia nr 9) i George V-Franklin D.Roosevelt (linia nr 1). Ceny biletów zaczynają się od 117 €. Erotyczne show odbywa się codziennie o 20:15 i 22:45.

Bilety możemy kupić tutaj. Poza burleską gości czeka również wyśmienita kolacja oraz transfer z i do hotelu.

Godne polecenia są pakiety wycieczkowe, które obejmują kolację na Wieży Eiffla, rejs po Sekwanie i wieczór w Moulin Rouge. Jeśli porównamy koszty, szybko zorientujemy się, że wykupienie pakietu wyjdzie taniej, niż gdybyśmy kupili wszystkie bilety osobno.