» Europa » Francja » Paryż » Najsłynniejsze kabarety w Paryżu

Kabaret w Paryżu jest tak sławny jak Wieża Eiffla. Znaleźć się w samym środku ich spektakularnych pokazów to wielkie szczęście. Najsłynniejsze kabarety to Moulin Rouge, Le Lido oraz Le Crazy Horse. Niedawno ponownie otwarto historyczny kabaret Paradis Latin. Cztery wyjątkowe lokale, każdy z własnym charakterem. Wybieraj! Bilety na najsłynniejsze paryskie kabarety można kupić pod tym linkiem

» CZYTAJ TAKŻECO WARTO ZOBACZYĆ W PARYŻU W TYDZIEŃ?

Kabaret Moulin Rouge

Moulin Rouge nie potrzebuje reklamy. Dla niektórych to miejsce to właśnie cały Paryż. Pierwszy kabaret w Paryżu, miejsce narodzin kankana, miejsce rozrywki impresjonistów – to wszystko działo się tutaj. Program pokazów w Moulin Rouge jest najbardziej klasyczny, z bujnymi spódnicami, a nawet pantalonami i zazwyczaj towarzyszą mu piosenki wykonywane przez same aktorki. Często pojawiają się też numery baletowe, a czasem nawet zwierzęta. 

» CZYTAJ TAKŻETHE MOULIN ROUGE IN PARIS: 10 TIPS FOR VISITING THE CABARET

Kabaret ten przyciąga każdego dnia setki turystów. Bilet należy więc kupić z wyprzedzeniem. Bierzcie od razu z szampanem, bo nigdzie szampan nie jest bardziej odpowiedni niż na porywającym przedstawieniu. Nie bez powodu to właśnie tutaj spożywa się najwięcej szampana na świecie.

Aby zarezerwować bilety, odwiedź oficjalną stronę Moulin Rouge lub skorzystaj z tego linku. Ceny pokazów i kolacji zaczynają się od 190 euro, a jeden pokaz można zobaczyć już za 87 euro. Polecamy rozważenie oferty pakietowej: bilety na spektakl Moulin Rouge w połączeniu z rejsem po Sekwanie są nieco tańsze niż osobno. 

Nie zapomnij o dress code! Jeśli przyjdziesz w spodenkach plażowych, nie zostaniesz wpuszczony. Pomyśl tylko: Książę Walii może zarezerwować stolik obok ciebie, a ty masz na sobie klapki.

To od ciebie zależy, czy zabierzesz dzieci, czy nie. Francuzi wpuszczą dziecko powyżej 6 roku życia. Ale czy się nie zanudzi? 

» CZYTAJ TAKŻEPARYŻ Z DZIEĆMI: PLAN PODRÓŻY NA TYDZIEŃ

Gdzie jest Moulin Rouge? W dzielnicy czerwonych latarni, gdzieżby indziej! Na Boulevard Clichy, niedaleko od stacji metra Blanche. A jeśli jesteś w stroju wieczorowym, wszyscy taksówkarze wiedzą, jak dojechać do Moulin Rouge.

Kabaret Lido

Drugi najpopularniejszy kabaret w Paryżu słynął z wystawnych kostiumów i eleganckich numerów z wodą i fontannami na scenie. Niestety, ta epoka już minęła. Kabaret Lido został zamknięty, aby ponownie otworzyć go jako teatr muzyczny. Pierwsze przedstawienia odbyły się w grudniu 2022 roku.

Lido znajduje się kilkaset metrów od Łuku Triumfalnego na Polach Elizejskich. Łatwo do niego dotrzeć ze stacji metra George V (linia 1).

Kabaret Crazy Horse

Crazy Horse czyli Szalony Koń to chyba najbardziej krzykliwy kabaret w Paryżu. Pracuje tu około pięćdziesięciu najlepszych tancerzy z całego świata, którzy przechodzą trudny proces castingowy. Dziewczyny muszą wyglądać tak samo, być tego samego wzrostu i nawet budowa ciała musi się zgadzać. To czyni cały spektakl szczególnie intrygującym. 

Dziewczyny z Crazy Horse wiedzą jak pięknie i swobodnie się rozebrać, a ich numery łączą w sobie erotyzm i humor. Tak na marginesie, Woody Allen kręcił tu kiedyś film, a słynna Demi Moore uczyła się od tych dziewczyn umiejętności seksualnego tańca. Obejrzenie takiego show jest niemal obowiązkowe, na pewno nie pożałujesz.

» CZYTAJ TAKŻEKABARET CRAZY HORSE W PARYŻU: WYSTĘP, ADRES I BILETY

Ekscytujący pokaz erotyczny jest dostępny codziennie o 20:15 i 22:45. Nie poleca się brać ze sobą dzieci, choć zgodnie z zasadami kabaretu od 10 lat jest to możliwe. Jeśli ciebie i twojego dziecka nie krępują dziewczyny topless, droga wolna.

Bilety można kupić tutaj. Oprócz występu kabaretu, otrzymasz również wspaniałą kolację oraz transfer z i do hotelu z przewodnikiem-szoferem.

Do Crazy Horse łatwo się dostać; kabaret znajduje się blisko Pól Elizejskich na przystankach metra Alma-Marceau (linia 9) i George V – Franklin D. Roosevelt (linia 1).

Kabaret Paradis Latin

O tym kabarecie mogliście nie słyszeć, nie ma go już w pierwszej trójce. A co, jeśli powiemy wam, że został on otwarty jeszcze przed Moulin Rouge? Naprawdę tak było! Pierwsze koncerty w Paradis Latin odbyły się już wiosną 1889 roku, natomiast słynny moulin otwarto dopiero jesienią.

Jednak «piękna epoka»‎ nie była tak przychylna kabaretowi w Dzielnicy Łacińskiej, jak bohemie Montmartre. Budynek popadł w ruinę w latach 30-tych XX wieku. Feniks odrodził się jednak z popiołów w latach 70-tych, kiedy to nowy właściciel po wejściu do przestronnego holu odkrył na podłodze stare plakaty, a nad głową zobaczył kopułę wykonaną przez samego Gustave’a Eiffla.

W 2018 roku kabaret ponownie zmienił właścicieli i całkowicie odświeżył program. Sami jeszcze tam nie byliśmy, ale sądząc po tym filmiku zza kulis, show wydaje się być przyzwoite. Występuje w nim Miss Universe 2016 Iris Mittenaere. Jeśli wybierzecie się tam przed nami, napiszcie w komentarzach, czy wam się podobało.

Oczywistą zaletą Paradis Latin są skromniejsze ceny. Kabaret dopiero zdobywa popularność, więc zwykły bilet kosztuje tylko 80 € (kup go z wyprzedzeniem tutaj), a młodzież do 26 roku życia ma wstęp za jedyne 45 €!

Kabaret mieści się przy Rue du Cardinal Lemoine 28, niedaleko stacji metra Cardinal Lemoine. Znajduje się w historycznej Dzielnicy Łacińskiej. 

Zasady wstępu są podobne jak w innych kabaretach. Styl ubioru musi być miejski lub elegancki (nie sportowy lub plażowy). Dzieci mogą wejść od 6 roku życia. Kolacja przed spektaklem zaczyna się o 19:30, sam spektakl trwa od 21:30 do 23:15.

Jeśli przyjechaliście do Paryża, aby przeżyć przygodę, a nie tylko na dwie lub trzy wycieczki, koniecznie wybierzcie się do jednego z tych kabaretów. Nietrudno je znaleźć, wszystkie znajdują się w pobliżu najbardziej znanych zabytków. Nie jest to tania rozrywka, ale naprawdę warto.

Życzymy show pełnego wrażeń i smacznej kolacji!

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *