Plaże nudystów w Barcelonie

,
LA MUSCLERA — ARENYS DE MAR

To nie sekret, że Europa słynie ze swojej swobody. Brak osobistych kompleksów, troski o opinie innych ludzi, wolny wybór partnera lub partnerki — można powiedzieć, że cechy te dobrze opisują europejczyków. W Barcelonie wolność ta przejawia się we wszystkich sferach życia: w formie powitania, w sposobie prowadzenia rozmowy, w ubiorze, fryzurach i odważnych kolorach włosów czy braku ograniczeń w eksponowaniu swojego ciała. Ten beztroski charakter szczególnie widoczny jest na plażach. W dzisiejszych czasach w Europie nikogo nie dziwi widok opalających się topless młodych dziewcząt i kobiet. Podczas gdy dla niektórych wizyta na barcelońskiej plaży nudystów będzie miłym doświadczeniem, dla kogo innego może wiązać się z nieprzyjemną niespodzianką bądź rozczarowaniem.

Plaże nudystów są w Barcelonie rozproszone na długości całego wybrzeża, dzięki czemu każdy będzie mógł znaleźć dla siebie tego typu miejsce nieopodal hotelu.

LA MUSCLERA — ARENYS DE MAR

Cicha piaszczysta plaża Arenys de Mar znajduje się na północ od Barcelony i ma ona ponad 600 metrów długości. Piękne połacie piaszczystej plaży z jednej strony otoczone są skalistym wybrzeżem, podczas gdy po przeciwnej jej stronie rozciąga się nieskończony morski pejzaż. Miejsce to przyciąga swoim urokiem zarówno pary, jak i młodzież.

Jak większość plaż w Barcelonie, La Musclera wyposażona jest we wszystko, co niezbędne do komfortowego wypoczynku: prysznice, toalety, wypożyczalnie leżaków i parasoli.

LA PICORDIA PLAYA DE ARENYS DE MAR

Kolejną z bardziej oddalonych od miasta plaż jest Arenys de Mar. La Picordia położona jest na uboczu — z dala od ciekawskich oczu gapiów, co pozwala w pełni oddać się kąpieli w promieniach śródziemnomorskiego słońca w strojach Adama i Ewy, zapominając o wścibskich spojrzeniach plażowiczów w klasycznych strojach kąpielowych. La Picordia jest idealnym miejscem dla miłośników samotnych i spokojnych wczasów.

PLAYA MAR BELLA BARCELONA

Najpopularniejsza miejska plaża nudystów w Barcelonie, o długości ponad 500 metrów. Mar bella umiejscowiona jest nieopodal innej popularnej (nie dla nudystów) plaży Playa del Bogatell. Na jej obszarze znajdziecie prysznice, toalety, boisko sportowe, osobne boiska do koszykówki i siatkówki, teren dla dzieci z różnymi ciekawymi atrakcjami atrakcjami — m.in. do wspinaczki i przeczołgiwania się, kawiarnie i bary. Plaża ta jest dobrym miejscem na aktywne wakacje w mieście, podczas których na pewno nie będziecie się nudzić.

PLATJA NATURISTA — EL PRAT DE LLOBREGAT

Na terenie lotniska El Prat, a więc nieco dalej od cywilizacji powstała PLATJA NATURISTA, obejmująca obszar o długości ponad 400 metrów. PLATJA NATURISTA z języka katalońskiego oznacza dosłownie plażę nudystów, specyfika tego miejsca mówi więc sama za siebie. Plaża przyciąga miłośników naturalistycznego stylu z całej Barceloną i jej okolic. Jest tam tak, jak powinno być na każdej prawdziwej plaży — daleko od wytworów cywilizacji, za to blisko natury. Nie znajdziecie tam żadnych specjalnych rozrywek; z udogodnień wyposażona jest jedynie w toalety i prysznice niezbędne chyba dla każdego współczesnego Adama i Ewy. Jedyną rzeczą naruszającą w tym miejscu jedność i harmonię człowieka z przyrodą jest bliskość lotniska i hałas startujących oraz lądujących na nim samolotów, co trochę psuje klimat samotnych, spokojnych wakacji.

PLATJA DE LA MORA — BADALONA

To kolejna miejska plaża nudystów. Położona jest w na przedmieściach Barcelony — w Badalona. Znajdziecie na niej wszystko, czego można by oczekiwać po miejskiej plaży na wysokim poziomie. Oprócz wszelkich przydatnych udogodnień, przy plaży znajduje się także piękna promenada, którą wzdłuż morza spacerować mogą wszyscy — nie tylko nudyści — i podziwiać morskie krajobrazy, wdychać przesycone solą morską powietrze i napawać się wolnością.

ROQUES BLANCQUES SAN POL DE MAR

Ta cicha, oddalona od zgiełku miasta plaża to idealne miejsce dla tych, którzy chcieliby ukryć się przed wzrokiem ciekawskich i hałasem cywilizacji. Plaża otoczona jest skalistym wybrzeżem, który oddziela ją od reszty świata. Poza błogą prywatnością, do zalet jej należą także dostępność wszystkich niezbędnych usług takich jak toalety, prysznice, leżaków i parasole do wynajęcia oraz bliskość przybrzeżnych kawiarni i organizowane tam co rusz wydarzenia sportowe.

Tutaj dowiecie się więcej o popularnych plażach Barcelony, a tu znajdziecie dobry hotel nad samym morzem.

Miłych wakacji!

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *