Saint-Tropez. Ważne wskazówki dla turystów

Saint-Tropez. Ważne wskazówki dla turystów

Tue, 08/08/2017 - 19:26
Posted in:
0 comments
Saint-Tropez. Ważne wskazówki dla turystów

Odpoczynek w Saint-Tropez to okazja zanurzenie się w atmosferę luksusu i relaksu. Trzeba mieć jednak sporo pieniędzy, bo jest to jeden z najdroższych ośrodków wypoczynkowych na Lazurowym Wybrzeżu. Jeśli nie musisz zbytnio oszczędzać podczas urlopu, to na pewno z tego miasta wrócisz z ekscytującymi i przyjemnymi wspomnieniami. 

Jak dostać się do Saint-Tropez z Nicei?

Z dworca centralnego w Nicei do Saint-Tropez dojedziesz jednym z pociągów jadących do stacji Saint-Raphael (linia 3 lub 6). Ceny biletów za przejazd rozpoczynają się od 10,50 euro, a czas podróży to około 60 minut. Z dworca Saint-Raphael odjeżdża bezpośredni autobus do Saint-Tropez (linia 7601). Podróż autobusem trwa około 1 godziny i 15minut. Ceny biletów rozpoczynają się od 12 euro. Za 15 euro (dla dzieci za 10 euro) możesz w ciągu godziny dopłynąć do Saint-Tropez statkiem Bateaux Saint Raphael z portu Saint-Raphael.

Bateaux Saint Raphael

Jak dojechać do Saint-Tropez z Paryża? 

Bilet na przejazd z Paryża kosztuje 100-200 euro, a czas podróży do  Saint--Raphael lub Tulonu (stamtąd możesz wsiąść w autobus do Saint-Tropez) wynosi około 5 godzin. Do Saint-Tropez dostaniesz się także z Nicei za pomocą regularnie kursujących helikopterów, które lądują na międzynarodowym lotnisku w Saint-Tropez.

Najprościej do Saint-Tropez dojedzie się jednak samochodem, chociaż trzeba liczyć się z górskimi drogami,  które przez lokalnych mieszkańców nazywane są „wężniownicami”. 

Gdzie najlepiej zatrzymać się w Saint-Tropez?

hotele w Saint-Tropez

Saint-Tropez to dość drogie miasto. Gwiazdy przyjeżdżają tu, aby wynajmować wille i organizować w nich imprezy. Oczywiście, są tu też hotele dla turystów. Poniżej znajdują się te, które możemy Ci polecić.
Hotele w Saint-Trpoez:

Inne hotele w Saint-Tropez znajdziesz pod tym linkiem. W Saint-Tropez nie ma gorzej rozwiniętych okolic, więc możesz wybrać hotel według własnego uznania. Jeśli cena wydają Ci się za wysokie, możesz też spojrzeć na hotele w którejś z okolicznych miejscowości – na przykład, w Port Grumaud, która dzięki swojej jasnej architekturze i licznym kanałom znana jest także jako Wenecja Lazurowego Wybrzeża.

Port Grumaud

Z Port Grumaud do Saint-Tropez dostaniesz się bardzo łatwo: miejscowości znajdują się w tej samej zatoce i średnio co pół godziny kursują między nimi łodzie. Oznacza to, że będziesz też mieć szansę, aby wybrać się na rejs po morzu. Hotele w Port Grumaud znajdziesz pod tym linkiem.

Atrakcje turystyczne w Saint-Tropez: co warto zobaczyć?

Oprócz wspaniałego nabrzeża, portu i wielu plaż (w tym także „topless”), w Saint-Tropez jest też kilka innych atrakcji, o których warto pamiętać.

Cytadela w Saint Tropez

Cytadela w Saint Tropez (Citadelle de Saint Tropez). Zbudowana w latach 1602-1608. Budowla umożliwia wgląd w życie zwykłych ludzi, jak również znanych osobowości, tamtych czasów. Mieści się w niej także Muzeum Morskie. Bilet wstępu kosztuje 3 euro. Godziny otwarcia:

 • 1 kwietnia – 30 września: 10.00 – 18.30;
 • 1 października – 31 marca: 10.00 – 17.30, przerwa: 12.30 – 13.30.

Zamek Suffren (Chateau Suffren). Zbudowano go po d koniec X wieku i już od samego początku organizowano w nim wystawy różnych dzieł sztuki. Obecnie znajduje się w nim popularny antykwariat połączony z muzeum. Adres: Place de l'Hôtel-de-Ville. Zamek otwarty jest każdego dnia, wstęp bezpłatny.

Muzeum Zwiastowania  (Musée de l'Annonciade). Jest to dawna kaplica katolicka, w której przedstawianych jest wiele obrazów artystów awangardowych XIX i XX wieku. Adres: Place Grammont. Cena biletu: 6 euro. Godziny otwarcia: każdego dnia, 10.00 – 18.00, przerwa 13.00 – 14.00.

Maison des Papillons

Dom Motyli (Maison des Papillons). Znajduje się w nim ponad 35 000 żyjących lub wymarłych okazów tych pięknych stworzeń. Adres: 9, rue Etienne Berny. Cena biletu: 3 euro. Godziny otwarcia:

 • Środa, czwartek, sobota: 10.00 – 18.00, przerwa: 12.30 – 14.00;
 • Piątek: 14.00 – 18.00;
 • Niedziela: 10.00 – 17.00, przerwa: 12.30 – 14.00;
 • Poniedziałek, wtorek – nieczynne.

Wydarzenia w Saint-Tropez

Saint-Tropez to nie tylko zamrożone w czasie zabytki i muzea. Każdego roku odbywają się tu tez różne festiwale i imprezy. Niewątpliwie najbardziej popularnym festiwalem jest organizowany corocznie festiwal The Bravades. Odbywa się on 16-18 maja już od ponad czterech stuleci. Ta teatralna procesja, której uczestnicy ubrani są w biało-czerwone cesarskie stroje, symbolizuje męstwo mieszkańców miasta gotowych w dowolnym momencie chwycić za broń i bronić się przed wrogami. Wydarzenie poświęcone jest świętemu męczennikowi Torpesa, który zmarł podczas prześladowania Chrześcijan przez cesarza Nerona. Łódź z jego ciałem przypłynęła do miejsca, w którym obecnie znajduje się miasto i które zostało nazwane na jego cześć. podczas parady przez całe miasto przenoszone jest złocone drewniane popiersie męczennika.

The Bravades

Już od ponad 60 lat na trasie Saint-Tropez-Sanremo odbywają się regaty Giraglia Rolex Cup, które uważa się za najbardziej prestiżowe w rejonie Morza Śródziemnego. Podczas pierwszych dni zawody jachtów żeglugowych odbywają się na przybrzeżnych wodach, a czwartego dnia rozpoczyna się wyścig 243 mil. Z reguły wydarzenie odbywa się w czerwcu.

Osoby odwiedzające Saint-Tropez w połowie września mogą zobaczyć wspaniałe parady Porsche (Paradais Porches), w których bierze udział ponad 300 samochodów tej marki.

Szczegółowy kalendarz z wszystkimi wydarzeniami znajdziesz na oficjalnej stronie miasta w rozdziale wydarzenia.

Co i gdzie zjeść w Saint-Tropez?

Po dobrej zabawie warto zapoznać się z licznymi restauracjami i kawiarniami. w Saint-Tropez popularne są przede wszystkim dania kuchni prowansalskiej oraz owoce morza  - na przykład latapenade – gęsta pasta z drobno pokrojonych sardeli, oliwek i kaparów, którą smaruje się tosty lub podaje się jako dodatek do zupy - czy wiele odmian wątróbek (foie gras) lub rozmaite rodzaje serów wytwarzanych z mleka owczego i koziego. na deser możesz zamówić ciasto Tarte Tropezienne lub Calen de Saint Tropez - wypiek na bazie miodu, mięty i migdałów.

Restauracje w Saint-Tropez

Restauracje i kawiarnie w Saint-Tropez, które możemy polecić:

 • L’ Auberge des Maures. Adres: 8, rue Boutin. Przykładowa cena obiadu: 65€.
 • L’Oliver/Le Bristo. Adres: La Bastide de Saint-Tropez, Route des Carles. Przykładowa cena obiadu: 30-90€.
 • Le sporting. Adres: Boulevard Vasserot, Place des Lices. Przykładowa cena obiadu: 20-30€.

Zakupy w Saint-Tropez: co kupić?

Miłośnicy w Saint-Tropez znajdą wiele butików i sklepów z produktami znanych projektantów. Ceny nie należą do najtańszych w Europie, ale tylko w Saint-Tropez można kupić słynne sandały Tropeziennes, które sprzedaje się w sklepie Les Tropeziennes. Żadna pasjonatka mody nie przejdzie też obojętnie przy popularnym butiku Le Brigitte Bardot, w którym można kupić rzeczy z inicjałami B.B. W ramach pamiątek warto kupić tradycyjne kartki pocztowe, jednak na pewno o wiele bardziej interesującą pamiątką będą bransoletki od Valerie z oryginalnie napisaną na nich nazwą miasta. Mężczyznom na pewno spodoba się prezent w postaci fajki, cygara i zapalniczki Dupont, które produkowane są przez lokalne fabryki.

Oczywiście, nie możesz też zapomnieć o tym, aby zabrać ze sobą do domu flakon francuskich perfum, ser i czekoladę.

 

Udanego odpoczynku!

Add new comment

Restricted HTML

 • Allowed HTML tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
 • Lines and paragraphs break automatically.
 • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Похожие статьи

We use cookies on our website to support technical features that enhance your user experience.

We also use analytics & advertising services. To opt-out click for more information.