Na które lotnisko najlepiej przylecieć do Barcelony

,
Lotnisko El Prat

W okolicach stolicy znajdują się trzy lotniska, spośród których za główny port lotniczy Barcelony uznawane jest lotnisko El Prat. Pozostałe dwa to lotnisko Girona-Costa Brava i Reus. Każde z tych lotnisk ma swoje wady i zalety oraz są one obsługiwane przez różne linie lotnicze. Przekonajmy się, które z nich będzie dla was najwygodniejsze.

Lotnisko El Prat

Odległość z El Prat do Barcelony: 15 km

El Prat to największe lotnisko w całej Katalonii i najpopularniejszy port lotniczy w Hiszpanii pod względem połączeń krajowych. Podzielone jest ono na dwa terminale, co umożliwia obsługę dużej liczby pasażerów na raz. Główną obsługiwaną przez nie linią lotniczą jest Vueling Airlines, która uważa to właśnie lotnisko za swoją siedzibę. Znajdziecie tam jednak również połączenia oferowane przez spółki takie jak: Spanair, Air Europa, Iberia Airlines, a ostatnio także budżetowy Ryanair.

Do Barcelony z lotniska dojedziecie autobusem Aerobus. Cena biletu wynosi 6 €, a czas podróży to około 35 minut. Co więcej, terminal T2 (wykorzystywany głównie przez tanie linie lotnicze) ma w swoim obrębie stację kolejki S-Bahn, którą dostaniecie się do centrum Barcelony w zaledwie 19 minut. Z terminala T1 do T2 kursuje bezpłatny autobus. Pociągi na trasie El Prat – Barcelona kursują w godzinach od 5:42 do 23:38. Jeśli jednak zależy wam na czasie i wygodzie, możecie także zamówić do centrum taksówkę. Wcześniejszej rezerwacji dokonacie za pośrednictwem tej strony.

Lotnisko Girona-Costa Brava

Odległość z lotniska Girona do Barcelony: 95 km

Lotnisko Gironie jest wykorzystywane głównie przez linie lotnicze dowożące turystów na wczasy w regionie Costa Brava, może być jednak także brane pod uwagę jako alternatywa dla lotniska El Prat. Główną firmą przewozową są tam tanie linie lotnicze Ryanair, można jednak znaleźć tam również połączenia oferowane przez inne firmy takie jak np. Transaero czy WizzAir.

Z lotniska do centrum Barcelony dojedziecie w 1 godzinę i 10 minut, a ostatni autobus odjeżdża o 19:15. Cena biletu wynosi 16 €. Oprócz tego, ze stacji kolejowej Girona regularnie kursują szybkie pociągi, które zależnie od rodzaju przewoźnika dowożą pasażerów do stolicy w czasie 70 lub 90 minut. Inną opcją jest wzięcie taksówki z lotniska (zarezerwujecie ją tutaj), lub wypożyczenie samochodu – zwłaszcza jeśli podróżujecie z dziećmi. Wynajmując samochód należy pamiętać o tym, że na głównych autostradach pobierana jest niewielka opłata za przejazd.

Lotnisko Reus

Odległość od lotniska Reus do Barcelony: 105 km

Lotnisko Reus jest spośród wymienionych najmniejsze. To szczególnie wygodna opcja, jeśli macie w planach odwiedzić pobliski park rozrywki – Port Aventura. Z Reus do centrum Barcelony dostaniecie się autobusem lub pociągiem. Lepiej będzie z wyprzedzeniem sprawdzić ich dokładne rozkłady jazdy na oficjalnych stronach.

Jeśli chcecie, możecie też zawsze wziąć z lotniska taksówkę, a dzięki temu wasz transfer do miasta będzie znacznie szybszy i wygodniejszy. Zarezerwujecie ją tutaj.

Miłej podróży!

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *