10 nieturystycznych miejsc w Barcelonie

,
Hospital de la Santa Creu i Sant Pau

Czasami, przyjeżdżając do jednego z najbardziej turystycznych miast na świecie, chciałoby się poczuć autentyczną atmosferę tego miejsca unikając zbędnego hałasu i tłumu turystów, uchwycić ładne kadry ciekawych miejsc, bez wcinających się w nie przechodniów, czy po prostu nacieszyć się klimatem Barcelony w ciszy. Przedstawiamy wam 10 sekretnych, naprawdę urokliwych miejsc w Barcelonie nieznanych turystom.

Kaplica św. Agaty w Barcelonie (la Capilla de Santa Águeda)

Adres: Museo de Historia de Barcelona, ​​Plaça del Rei, s / n, 08002 Barcelona

Barrio Gótico

Kaplica św. Agaty w Barcelonie to budynek w stylu architektury gotyckiej wybudowany w 1302 roku. Położony jest przy Plaza del Rey — w samym centrum Dzielnicy Gotyckiej. Obecnie wraz z Pałacem Królewskim stanowi część Muzeum Historii Barcelony. To miejsce da wam możliwość lepszego poznania historii stolicy. Podczas wizyty tam, zobaczycie stanowiska archeologiczne z czasów rzymskich, jak również ze średniowiecza. Trasę wycieczki zakończy wizyta w najważniejszym średniowiecznym budynku miasta, czyli w kaplicy Santa Águeda, we wnętrzu której zachował się wspaniały ołtarz Retablo del Condestable, namalowany przez znamiennego Jaume Huguet w XV wieku, będący jednym z najwybitniejszych katalońskich gotyckich dzieł.

Kocia fontanna (La Font del Gat)

Adres: Passeig de Santa Madrona, 28, 08038 Barcelona

To nie wszystkim znane, przepełnione romantyczną atmosferą miejsce znajduje się na wzgórzu Montjuïc, a dokładnie w ogrodach Laribal. Kocia Fontanna zaprojektowana została przez Josepha Antonio Homsa w 1918 roku i była w tamtym okresie popularnym miejscem spotkań i pikników. Dzięki piosence z 1922 r. napisanej przez Joan Amic, fontanna zyskała również znaczącą rolę w sztuce folkloru Barcelony. Warto pamiętać, że znajduje się ona w jednym z najpiękniejszych ogrodów miejskich — Los Jardines de Laribal (Calle Tapioles, 10). Gdy tylko tam dotrzecie, od razu zdacie sobie sprawę, że jest to idealne miejsce na relaks w towarzystwie przyrody.

Ermitaż św. Matrony (La Ermita de Santa Matrona)

Adres: Av. dels Montanyans, 48, 08038 Barcelona

W średniowieczu wzgórze Montjuïc było centrum Ermitażu i katolickich kaplic, do czasów dzisiejszych zachował się niestety jedynie Ermitaż św. Matrony z 1403r. u podnóża góry Montanyan. Miejsce to wypełnia mistyczny klimat krążących na jego temat legend. W 1563 r. kaplica ta została ogłoszona za patronem Barcelony, choć obecnie niewiele osób w ogóle o tym wie. Otwierana jest ona jedynie raz do roku — w czwartą niedzielę Paschy. Polecamy wam także wybrać się na interesującą wycieczkę poświęconą mistycznym legendom na temat cmentarza Montjuïc.

Ogrody Tamarit (Jardins de la Tamarita)

Adres: Passeig de Sant Gervasi, 47, 08022 Barcelona

Przekraczając bramy Ogrodów Tamarit, wkraczamy na teren Barcelony, na którym to ówczesna burżuazja budowała w górnej części miasta swoje otoczone ogrodami rezydencje. Tamarit to dobre miejsce na relaks i chwile wytchnienia od przytłaczającego zgiełku miasta. Będziecie mogli również w miłej atmosferze, przedyskutować z towarzyszami podróży wszystkie ważne kwestie: jakie pamiątki z wakacji przywieźć rodzinie, co jeszcze zwiedzić w mieście, na którą plażę najlepiej się wybrać.

Ogrody Laribal (Jardins de Laribal)

Adres: Passeig de Santa Madrona, 2, 08038 Barcelona

Te ogrody są perłą parku na wzgórzu Montjuic, a spacer po nich to prawdziwa rozkosz. Bogata roślinność i woda, która spływając po wodospadach z wolna przemieszcza się między szerokimi ścieżkami, kamiennymi płytami, ławeczkami i placami, nadaje temu miejscu niesamowitego klimatu. Ogród ten był pierwszym publicznym ogrodem różanym, jaki powstał w Barcelonie, znanym wcześniej pod nazwą Colla de l’Arròs. To miejsce, w którym warto cieszyć się każdą chwilą i można odnieść wrażenie, że czas się tam zatrzymał. Roztaczające się stamtąd widoki na miasto są jedyne w swoim rodzaju.

Bunkry przeciwatomowe

Adres: Plaça del Diamant, 08012 Barcelona

W 1992 roku w wyniku prac budowlanych, odkryto zajmujące dużą piwnicę Plaza del Diamant w dzielnicy Gràcia schrony bombowe. Wybudowane zostały one na głębokości dwunastu metrów pod ziemią przez mieszkańców tego obszaru w okresie wojny domowej. Miały one chronić mieszkańców dzielnicy podczas licznych ataków na Gràcię w owym czasie, jak również stanowiły schrony dla licznych fabryk, które były głównym celem atakujących. Zaletą nie turystycznych atrakcji jest fakt, że wejście do do nich jest zazwyczaj bezpłatne lub, jak w tym przypadku, bardzo tanie (3 €). Zwiedzić bunkry i posłuchać o ich historii podczas wycieczki z przewodnikiem możecie w każdą niedzielę o 11 rano.

Mossen Costa i Llober Gardens (Jardins de Mossen Costa i Llovera)

Adres: Ctra. de Miramar, 50-58, 08038 Barcelona

To jeden z niewielu ogrodów w Europie specjalizujący się w hodowli kaktusów i innych sukulentów. Miejsce to znajduje się u podnóża góry Montjuïc, zaledwie kilka minut od centrum miasta. Roztacza się stamtąd widok na wybrzeże miasta i port.

Wewnętrzny dziedziniec kościoła i klasztoru św. Anny (Claustre de l’església de Santa Anna)

Adres: C / Santa Anna, 29, 08002 Barcelona

Niewiele osób wie, że wśród tak wielu pięknych kościołów i świątyń w Barcelonie jest także ten — a szkoda. Jeszcze mniej osób wie też zatem o istnieniu dziedzińca kościoła. Ten niewielkich rozmiarów plac zbudowany został w 1300 roku i prezentuje styl przejściowy między architekturą romańską i gotycką. Oprócz zapierającej dech w piersiach architektury tego miejsca i przystępnej ceny wstępu (tylko 2 €), zaskoczyć was mogą zamieszkujące okolice placu maleńkie ptaszki.

Szpital Świętego Krzyża (El Hospital de la Santa Creu)

Adres: Carrer de l’Hospital, 56, 08001 Barcelona

Pomimo nazwy, dziś w tym miejscu szpital już nie funkcjonuje. W jego budynku budynku mieści się obecnie Kataloński Ośrodek Studiów, szkoła artystyczna i biblioteka Katalonii. Budynki te są perłą stylu gotyckiego, a otaczający je ogród ozdabia piękna roślinność i przytulny bar. Nie odmawiaj sobie przyjemności odwiedzenia tego miejsca i skuś się na wypicie filiżanki kawy na jego dziedzińcu.

Parc de la Croix del Coll

Adres: Passeig de la Mare de Déu del Coll, 77, 08023 Barcelona

Park ten przyciąga do siebie gości kilku powodów. Fani sztuki abstrakcyjnej mogą podziwiać tam dzieło dzieło «Elogio del Agua» rzeźbiarza Eduardo Chillidy lub «Totemu» autorstwa Ellsworth Kelliego. Jeśli nie jesteście jednak szczególnie zainteresowani oglądaniem rzeźb, to na pewno zakochacie się w roztaczającym się z parku widoku na miasto. Jeśli przyjechaliście do Barcelony z dziećmi, koniecznie wykorzystajcie tę okazję i wybierzcie się nad parkowe jezioro, które w sezonie letnim zamienia się w publiczny basen dla całej rodziny!

I kupić bilety online na najbardziej znane zabytki Barcelony można znaleźć pod linkiem.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *