Centra handlowe w Barcelonie

,
Areny Barcelońskie (Arenas de Barcelona)

Barcelona to jedno z najlepszych miast w Europie pod względem zakupów odzieżowych. Nie brakuje tam sklepów z designerskimi ubraniami, ani popularnych outletów. Przedstawiamy wam listę najlepszych centrów handlowych w Barcelonie.

Areny Barcelońskie (Arenas de Barcelona)

Budynek ten zaiste jest ikoną Barcelony. To warte odwiedzenia miejsce, nawet jeśli nie planujecie robić żadnych zakupów. Przed laty budynek ten pełnił funkcję areny, na której odbywały się widowiskowe walki byków. Obecnie przekształcony został w nowoczesne centrum handlowe.

Przebudowa budynku miała miejsce w 2011 roku, jednak jego fasada pozostała nietknięta. Na 6. piętrze areny znajdziecie taras widokowy, z którego roztacza się wspaniała panorama miasta z widokiem na na Plac Hiszpański (Plaça d’Espanya) i Pałac Narodowy (Palau Nacional). Od czwartku do niedzieli w godzinach wieczornych, z tarasu widokowego można również obserwować spektakle muzycznej fontanny, odbywające się naprzeciwko Pałacu Narodowego.

Na platformie tarasu widokowego Areny znajduje się także kilka restauracji, w których można zjeść smaczny posiłek. W bliskim jej sąsiedztwie znajdziecie także restaurację-bufet Wok, oferujący świeże owoce morza w najbardziej przystępnych cenach (gorąco polecamy!).

Adres: Gran Via de les Corts Catalanes, 373-385

Dojazd: stacja metra Espanya

Corte Ingles (El Corte Inglés)

To chyba najważniejsza sieć sklepów w Europie. Corte Ingles położone jest w samym sercu Barcelony — przy Placu Katalońskim (Plaça Catalunya). Na 9. piętrze budynku znajduje się kawiarnia z pięknym widokiem na miasto i Plaça Catalunya.

Adres: Plaza de Catalunya, 14

Dojazd: stacja metra Catalunya

Les Glories

To olbrzymie centrum handlowe, mieszczące w sobie 230 sklepów znanych marek, kino multipleks oraz umiejscowione na zewnętrznych tarasach bary i restauracje. Kompleks budynków centra handlowego położony jest przy ulicy Avenida Diagonal i składa się z 3 pięter.

Adres: Avinguda Diagonal, 208

Dojazd: stacja metra Glories

The Centre Comercial Maremàgnumis

Duże amerykańskie centrum handlowe, w którym znajdziecie nie tylko sklepy, ale także, bary, restauracje, dyskoteki, tor do minigolfa na dachu budynku, kina i akwarium. Centrum położone jest na końcu ulicy Moll de la Fusta i jest otwarte przez cały rok w godzinach od 10:00 do 22:00. To jedyne centrum handlowe w Barcelonie, jakie jest otwarte w niedzielę. Ciekawostka: budynek Maremàgnumis wybudowany został na sztucznie stworzonej w tym celu wyspie w morskiej zatoce.

Adres: Maremagnum Building, Moll d’Espanya, 5

Dojazd: stacja metra Barceloneta (linia żółta L4)

Diagonal Mar

Idąc do końca ulicy Avenida Diagonal, traficie na najnowsze i najnowocześniejsze centrum handlowe w Barcelonie, składające się z około 250 sklepów, kin, placów zabaw dla dzieci i tarasów z widokiem na morze. Piętra tego kompleksu są podzielone tematycznie. Na pierwszym piętrze znajdziecie sklepy z wszelkiego rodzaju urządzeniami RTV i AGD, piętro drugie pełce jest designerskich sklepów z odzieżą i drogerii. Ostatnie — trzecie piętro poświęcone jest gastronomii; zjecie tam pyszny obiad w dobrej restauracji.

Adres: Avinguda Diagonal, 3

Dojazd: stacje metra Maresme, Forum, Selva de Mar, Besós-Mar

L’Illa Diagonal

To najstarsze, bo otwarte już w latach dziewięćdziesiątych centrum handlowe Barcelony. Ze względu na swój rozmiar, było wówczas powszechnie nazywane „Molochem”. Obecnie centrum mieści w sobie około 100 sklepów znanych marek. Znajduje się przy ulicy Avenida Diagonal.

Adres: Av Diagonal, 557

Dojazd: stacja metra Maria Cristina

La Maquinista

Największe i najnowsze centrum handlowe w całej Katalonii. Kompleks składa się z rozlokowanych na 3 piętrach budynku 225 sklepów; od designerskich butików po popularne marki modowe. Znajdziecie w nim również kino, kręgielnię i hipermarket Carrefour.

Adres: Paseo Potosí, 2

Dojazd: stacje metra Torras i Bages lub Sant Andreu (L1, czerwona linia); lub Bon Pastor (L9, linia pomarańczowa, L10, linia niebieska).

Życzymy wam udanych zakupów w Barcelonie! I możesz kupić balety na wycieczki po Barcelonie online pod tym linkiem.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *