Najlepsze bary w Amsterdamie

,
Bar w Amsterdamie

Najlepsze miejsca w Amsterdamie to te, które odwiedzają nie tylko turyści, ale także miejscowi. Odwiedzając te miejsca, można w pełni zanurzyć się w lokalnym świecie i poczuć życzliwość oraz radość mieszkańców. Wiele pubów i barów skupionych jest w okolicach placu Rembrandta i placu Leidse, ale rozrywkę i zabawę można znaleźć również w innych częściach Amsterdamu.

Bar Arendsnest

Jeden z najlepszych barów piwnych w mieście nosi nazwę Arendsnest (Orle Gniazdo). Znajduje się w pobliżu stacji Amsterdam Centraal, przy Herengracht 90. Obiekt oferuje odwiedzającym bogaty asortyment piwa, w tym 30 odmian piwa lanego i około 100 odmian piwa butelkowanego. Można tam wypić zarówno tradycyjne holenderskie piwa, jak i piwa nietypowych odmian (wiśniowe, czekoladowe lub karmelowe). Ceny zaczynają się od 3 €.

Bar Hiding in Plain Sight

Hiding in Plain Sight, zaprojektowany w stylu z lat 20. ubiegłego wieku, znajduje się na ulicy Rapenburg 18. Oferowana jest tu szeroka gama koktajli: klasycznych, oryginalnych i sezonowych. Ciesząc się smakiem wybranego napoju, możesz obejrzeć Simona Difforda, jednego z najlepszych barmanów w kraju. Średnia cena koktajlu wynosi 15 €.

Bar Wynand Fockink

Po spacerze po Placu Dam, zmęczeni podróżni mogą odpocząć w pobliskim barze Wynand Fockink. Znajduje się przy Pijlsteeg 31, w starym budynku gorzelni. Tutaj na pewno powinieneś spróbować jenever, holenderskiego napoju alkoholowego na bazie jałowca. Bar słynie również z największego wyboru likierów w Amsterdamie. Zwyczajowo pije się je w specjalny sposób: należy pochylić się do lady i spróbować wypić je ze szklanki bez pomocy rąk. Do tego możesz zabrać ze sobą swoją ulubioną odmianę, płacąc 11 € za butelkę.

Bar Brouwerij 't IJ

Koneserzy pianki nie będą żałować wizyty w barze Brouwerij 't IJ, który znajduje się w budynku o tej samej nazwie co browar przy Funenkade 7. Menu obejmuje piwa stałe, sezonowe i limitowane, lekkie przekąski i napoje. Orzeźwiający napój można napić się zarówno wewnątrz baru, jak i na tarasie zewnętrznym, z którego roztacza się widok na stary młyn. Kufel piwa kosztuje 3-5 €.

Bar In de Wildeman

Innym popularnym barem piwowarskim w Amsterdamie jest In de Wildeman, zlokalizowany w budynku dawnej fabryki przy Kolksteeg 3. Posiada on 18 odmian piwa beczkowego i 250 odmian piwa butelkowanego. Większość to produkcja Holandii i Belgii, ale są też odmiany angielskie, niemieckie i amerykańskie. Aby zorientować się w tej różnorodności, lepiej jest poprosić barmana o radę, a on z przyjemnością pomoże Ci dokonać wyboru. Szklanka piwa kosztuje około 4 €.

Zasady odwiedzania barów w Amsterdamie

Wizyta w barze odbędzie się bez niemiłych niespodzianek, jeśli będziesz przestrzegać pewnych zasad:

  • Nie pal;
  • Nie zdziw się, że miejscowi pozdrawiają wszystkich — to cecha holenderskiej mentalności;
  • Wskazówki są mile widziane, a ich brak może być postrzegany jako oznaka złego smaku;
  • Napoje alkoholowe mogą być spożywane wyłącznie na terenie budynku lub posesji, a ich spożywanie na ulicy podlega karze grzywny.

Aby ułatwić czytelność menu, należy pamiętać, że słowo «piwo» w języku holenderskim jest pisane jako «bier».

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *