Jak dostać się z Paryża do Wersalu?

Wersal

Pałac w Wersalu znany jest na całym świecie i obejmuje sam Pałac Królewski wraz z ogromnym parkiem i wieloma mniejszymi pałacami i pawilonami. Wersal znajduje się w obrębie paryskiego przedmieścia. Dotrzeć do niego możesz podmiejskim pociągiem, autobusem lub taksówką. 

Zakup biletów do Wersalu

Bilet wstępu do pałacu kosztuje około 15 euro. Za odwiedzenie niektórych dodatkowych budynków trzeba zapłacić osobno. Zalecamy kupić bilet z wyprzedzeniem, aby nie tracić czasu na stanie w kolejkach. Możesz nawet kupić bilet wstępu razem z biletem na RER lub po prostu przyjechać do pałacu specjalnie zorganizowanym kursem autobusowym. 

Droga z Paryża do Wersalu

Aby dostać się do Wersalu, możesz skorzystać z podmiejskich pociągów RER linii C. W Paryżu pociągi RER linii C zatrzymują się na następujących stacjach: Champ de Mars – Tour Eiffel, Pont de l’Alma, Invalides, Musée d’Orsay, Saint-Michel – Notre-Dame, Gare d’Austerlitz i nie tylko. Z ktorejkolwiek stacji musisz jechać do końca w kierunku Versailles Château – Rive Gauche (czas przejazdu to około 40 minut). Ze stacji do pałacu dojdziesz w ciągu około 15 minut. Możesz też wziąć pod uwagę specjalny autobus numer 117, którego przystanek końcowy to Place d’Armes Versailles. Cena za bilet na pociąg RER wynosi około 3,5 euro za osobę w jedną stronę. Pociągi kursują co 15 minut od 6 rano do północy.

Poniżej przedstawiamy Ci informacje na temat tego, jak kupić bilety w automacie na stacji RER.

Wybierz język, na przykład angielski.

Następnie wybierz punkt „Tickets for Paris region”, czyli bilety do różnych miejscowości poza Paryżem. 

jak kupić bilety w automacie na stacji RER

Zacznij wprowadzać nazwę stacji końcowej, a mianowicie „Versailles – Rive Gauche – Château”.

jak kupić bilety w automacie na stacji RER

Naciśnij wybraną stację.

jak kupić bilety w automacie na stacji RER

jak kupić bilety w automacie na stacji RER

Wybierz bilet dla osoby dorosłej lub dziecka poniżej 10 roku życia.

jak kupić bilety w automacie na stacji RER

Automat poprosi Cię o wybranie liczby biletów. Jeśli chcesz kupić bilet w obie strony, możesz od razu kupić 2 bilety. Zwróć uwagę na to, że jeśli podróżujesz większą grupą, bardziej opłaca się wziąć 10 biletów. Będzie po prostu taniej.

jak kupić bilety w automacie na stacji RER

Potwierdź swój wybór, dokonaj zapłaty i zabierz bilety.

jak kupić bilety w automacie na stacji RER

jak kupić bilety w automacie na stacji RER

Możesz też dojechać do stacji Versailles pociągiem, wsiadając na dworcu Gare Saint-Lazare i Montparnasse. Pociągi do stacji Versailles-Rive Droite kursują co 10-15 minut. Bilet kosztuje około 4,5 euro. 

W skrajnym przypadku, jeśli nie chcesz korzystać z usług transportu publicznego, możesz zamówić taksówkę. Jeśli zarezerwujesz ją tutaj, skorzystasz z usług kierowcy, który dodatkowo opowie Ci trochę o historii Wersalu. jeśli masz samochód, możesz dojechać do pałacu samodzielnie autostradą A13. Parkingi znajdują się przy pałacu, placu Armii i alei Bayi.