Najlepsze targi w Barcelonie: Lista Top 5

,
Targ w Barcelonie

Oprócz morza, plaż i atrakcji turystycznych, Barcelona słynie oczywiście ze swojej znakomitej kuchni. Wysokiej jakości dania są możliwe do przygotowania jedynie ze świeżych produktów, a takie znajdziecie na lokalnych ryneczkach stolicy Katalonii. Przedstawiamy wam 5 targów, na których najchętniej zaopatrują się w żywność mieszkańcy miasta i przyjezdni. I tutaj możesz wybrać hotel w Barcelonie.

La Boqueria

To najstarszy i najbardziej popularny targ produktów spożywczych w Barcelonie. Znajdziecie na nim nie tylko najwyższej jakości specjały Hiszpanii, ale także z innych krajów. Przeciętni mieszkańcy miasta przyjeżdżają tam każdego dnia, aby kupić coś smacznego na domowy obiad. Zaopatrują się tam również właściciele barcelońskich restauracji, bowiem tylko w tym miejscu są w stanie dostać wszystkie niezbędne produkty w doskonałej jakości i stworzyć z nich najbardziej wyrafinowane potrawy. Na stoiskach targu Boqueria znajdziecie olbrzymi wybór kiełbas, serów, całe stosy Jamón i szynek, dziesiątki odmian oliwek, a także wszelkie rodzaje owoców i warzyw. La Boqueria to nie tylko rynek, ale również miejsce niezwykle atrakcyjne i ważne historyczne. Będąc tam, z pewnością poczujecie klimat tętniącego życia Barcelony.

Adres: La Rambla de Sant Josep

Stacja metra: Liceu

Rynek otwarty jest przez cały tydzień z wyjątkiem niedzieli, w godzinach od 08:00 do 20:00.

Santa Caterina

Santa Caterina był pierwszym zamkniętym targiem w Barcelonie — jego wielobarwny ceramiczny dach o falistym kształcie z pewnością zauważycie już z daleka. Wybór produktów w tym miejscu jest nie gorszy niż w La Boqueria, a ich ceny mogą być również znacznie niższe. Dostaniecie tam wspaniałe owoce, warzywa, świeże ryby, mięso, wędliny, a także piękne kwiaty. Dodatkowo, jeśli podczas spacerowania po rynku dopadnie was głód, to naprzeciwko wejścia na targ znajdziecie duży bar z przekąskami, w którym w miłej atmosferze wypijecie w upalny dzień szklankę zimnego piwa i skosztujecie smacznego Jamón.

Adres: 16, Francesc Cambó

Stacja metra: Jaume I

Rynek otwarty jest w poniedziałek, środę i sobotę, w godzinach od 7:30 do 15:30, w czwartek, wtorek i piątek od 7:30 do 20:30. W niedzielę targ jest nieczynny.

Fira Artesana (Rynek miodu)

Ten niewielki targ przy Plaça del Pi od lat znany jest także pod nazwą «rynek miodu» — wystawiają się tam bowiem pszczelarze z całej Hiszpanii. Kupicie tam jednak nie tylko miód — Fira Artesana jest ulubionym targiem zwolenników zdrowej żywności, ponieważ sprzedawane są tam przeróżne produkty ekologiczne i naturalne. Oprócz słoika miodu, bez którego nie sposób byłoby stamtąd wyjść, warto także na śniadanie kupić sobie kawałek domowego pieczywa i świeżego sera.

Adres: Plaça del Pi

Stacja metra: Liceu

Rynek otwarty jest w piątek i sobotę, w godzinach od 11:00 do 14:00, a następnie od 17:00 do 21:00.

Barceloneta

Położony w nadmorskiej dzielnicy o tej samej nazwie, rynek Barceloneta specjalizuje się przede wszystkim w sprzedaży owoców morza i ryb. Uważany jest także za najbardziej nowoczesny i najlepiej utrzymany targ w Barcelonie: zainstalowane na nim na baterie słoneczne, pokrywają niemal połowę zużywanej przez kramy energii, prowadzona jest tam specjalnie zorganizowana gospodarka odpadów, a także rynek wyposażony jest w klimatyzację i wygodny parking dla kupujących. Na terenie targu znajdują się dwie znakomite restauracje, serwowane w których potrawy przygotowywane są ze świeżo złowionych owoców morza. Jedna z nich to restauracja Lluçanès, prowadzona przez szefa kuchni Michelin.

Adres: 1, Plaça de la Font

Stacja metra: Barceloneta

Rynek jest zamknięty w niedziele. W pozostałe dni otwarty jest w godzinach od 08:00 do 15:00.

Sant Antoni

Jest to drugi najpopularniejszy rynek w Barcelonie. Pod względem różnorodności produktów nie jest on gorszy od La Boqueria, a także zakupy na nim są znacznie bardziej komfortowe, bowiem nie ma na nim aż tak wielu turystów. W niedzielę w pobliżu Sant Antoni organizowany jest pchli targ, na którym znajdziecie monety kolekcjonerskie, rzadkie książki i inne osobliwości. Należy pamiętać, że do 2015 roku na rynku Sant Antoni trwają prace remontowe, dostępność stoisk może być więc ograniczona.

Adres: Ronda Sant Pau/Carrer Comte d’Urgell

Stacja metra: Sant Antoni

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *