Opera Garnier w Paryżu. Jak dostać się na koncert?

,
Opera Garnier w Paryżu

Grand Opera lub Opera Garnier to jedno z najbardziej popularnych i znanych miejsc francuskiego teatru. Znajduje się ona w Paryżu, a jej powierzchnia i wysokość przyciągają uwagę nie tylko miłośników sztuki, lecz także osoby interesujące się budową zabytków architektonicznych i historycznych. Stałą się ona znana na całym świecie dzięki powieści Gastona Leroux, który opisał «podziemne jezioro» w swojej książce «Upiór w Operze». Ogromna ilość wód podziemnych naprawdę zbiera się w zbiornikach znajdujących się pod sceną teatru Garnier.

Sam budynek to prawdziwe dzieło sztuki pod względem architektury i budowy. Jego budowa trwała kilka dekad. Przewaga koloru czerwonego i złotego przywołuje na myśl królewską wielkość i ważność. Wszystko jest przemyślane w najdrobniejszych szczegółach. Widzowie i goście mogą otoczyć się bogatym pięknem i monumentalnością. Kopułę w operze już w XX wieku pomalował sam Mark Chagall, a połączenie ciężkiego złota z lekkimi farbami artysty sprawia, że główna sala prezentuje się po prostu przepięknie.

Opéra Garnier: Wybierz hotel

Wycieczki do Opery Garnier

Opera Garnier w Paryżu

Czas w salach i holu Opery Garnier można spędzić nie tylko jako widz, lecz również jako zwykły turysta. Od godziny 10 do 17 można zwiedzać budynek z audioprzewodnikiem. Wstęp kosztuje 14 €, 12-25 lat — 9 €, dzieci poniżej 12 roku życia — bezpłatnie. Audioprzewodnik kosztuje dodatkowo 6,50 €.

» CZYTAJ TAKŻE9. Okręg paryski — marzenie zakupoholiczki

Jak dojechać do Opery Garnier?

Do Opery Garnier dojedziesz metrem (stacja Opéra) pociągiem RER linii iA (stacja Auber) lub autobusem numer 20, 21, 22, 27, 29, 42, 52, 53, 66, 81 lub 95.

Jak kupić bilet do paryskiej opery?

Upiór w Operze

Bilety możesz kupić w kasach opry lub na oficjalnej stronie Opery Garnier. Zazwyczaj bilet kosztuje od 10 do 200 euro, w zależności od miejsca. Na stronie paryskiej opery znajdziesz daty, kiedy rozpoczyna się sprzedaż biletów.

Jedno «ale»! Uprzedzamy Cię, że bilety rozchodzą się jak świeże bułeczki, często nawet na rok przed występem.

Masz jednak szansę dostać się do paryskiej opery nawet jeżeli nie kupisz biletów z wyprzedzeniem. Na 1 godzinę i 30 minut przed każdym występem sprzedawane są zwrócone bilety i 32 bilety — tak zwane bilety «na ostatnią chwilę». Te 32 bilety kosztują od 5 do 8 euro. Oznacza to, że nawet jeżeli nie msz biletu, możesz przyjść do opery jedną lub trzy godziny przed występem, zajmując miejsce w kolejce — w ten sposób może uda Ci się kupić nawet tańszy bilet.

Warto także zaznaczyć, że w Operze Garnier coraz częściej można trafić na balet. Związane jest to z jej akustyką. Jeżeli chcesz wybrać się na operę, sprawdź Operę Bastille.

Opera Garnier stała się prawdziwym miejscem spotkań przedstawicieli wyższych sfer. Wciąż wierzy się w to, że po rozpoczęciu spektaklu w oprze może pojawić się duch Erica, dlatego też loża numer 5 jest zawsze pusta. Nigdy nie sprzedaje się widzom biletów z miejscami w niej.

» Czytaj takżeBilety do Wersalu i przydatne informacje o pałacu

» Czytaj takżeMuzea w Paryżu, które trzeba odwiedzić

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *