Rzym wieczorem: gdzie warto pójść

,
Rzym

Rzym wieczorową porą to całkiem inne miejsce. Jest jednak równie magicznie piękny i romantyczny, jak za dnia. Najważniejsze zabytki są wtedy przepięknie oświetlone przyciągając do siebie w ten sposób turystów. Nawet zwykły spacer do Koloseum, Fontanny di Trevi lub Watykanu będzie dla was niezapomnianym przeżyciem. Rzym to miasto niezwykle tajemnicze, a w ciemności odczuwa się to jeszcze bardziej. Przygotowaliśmy dla was listę pomysłów na ciekawe spędzenie wieczoru w Rzymie.

Chcielibyśmy również zachęcić was do wzięcia udziału w pewnej nocnej wycieczce. Nietypowe jest w niej to, że jedzie się samochodem, z okna ogląda się najważniejsze zabytki i można zatrzymać się i pozostać w miejscu, które najbardziej wam się podoba.

Forum Cezara i Augusta

Forum Cezara i Augusta

Co noc od 13 kwietnia do 12 listopada organizowane są nocne wycieczki po forach Cezara i Augusta. To niesamowita okazja na spacer po tym miejscu i zanurzenie się w antycznym klimacie Forum Augusta. Zwiedzanie odbywa się z przewodnikiem audio. Dzięki efektom świetlnym będziecie mogli zobaczyć, jak wyglądało miasto w czasach tych cesarzy – wrażenia są niewyobrażalne.

Restauracja w tramwaju „TramJazz”

Ten zabytkowy tramwaj-restauracja istnieje od 1947 roku i jest świetnym miejscem na oryginalny, romantyczny wieczór. Przy dźwiękach jazzu skosztujecie tam pysznych dań kuchni włoskiej z restauracji „Il San Michele”, podziwiając w tym samym czasie stale zmieniający się krajobraz nocnego Rzymu. Przejażdżki się wokół centrum Wiecznego Miasta odbywają się codziennie wieczorem od 21:00 do 24:00. Bilet dla jednej osoby kosztuje 70 €.

Koloseum nocą

Koloseum nocą

Od 11 marca do 31 grudnia będziecie mieli niepowtarzalną okazję, aby pozwiedzać Koloseum w godzinach nocnych. Spacer po starożytnym amfiteatrze oświetlonym przez księżyc robi naprawdę piorunujące wrażenie. Godziny otwarcia: od 20:20 do 22:30.

Bezpłatne wieczorne wycieczki

 Rzym wieczorem

Organizacja „Free Tour Rome” oferuje przyjezdnym kilka rodzajów bezpłatnych wycieczek po Rzymie, w tym także wieczornych. Pierwsza z nich nazywa się „Free Evening Tour Rome”. Biorąc w niej udział zobaczycie Plac Republiki, Pałac Kwirynalski, Fontannę di Trevi, Piazza Venezia, Vittoriano i Cztery Fontanny. Wycieczki rozpoczyna się o godzinie 18:00. Inna bezpłatna nocna przejażdżka nazywana jest „Free Vatican Night Tour”. Jej trasa przebiega w okolicach Obelisku Sallustiano, Schodów Hiszpańskich, Mauzoleum Augusta, Łuku Pokoju, Zamku Świętego Anioła i samego Watykanu. Godzina rozpoczęcia wycieczki to 20:15.

» Czytaj takżeWatykan: wskazówki dla turystów

Restauracja „Papa Rex”

Jeśli chcesz naprawdę zasmakować rzymskiej atmosfery, to trafiłeś w dobre miejsce. W restauracji obsługiwani będziecie przez „prawdziwych” Rzymian w starożytnych strojach. Miejsce znane jest przede wszystkim z organizowanych tam spektakli i przedstawień. Lokal znajduje się bardzo blisko Watykanu przy ulicy Via Aurelia 87.

Klub nocny „Ice Club”

Klub nocny

Jeśli jesteś fanem nocnych imprez, to zdecydowanie powinien przypaść wam do gustu tematyczny bar”Ice Club”. Słynie on ze swojego niezwykłego wnętrza i bardzo niskiej temperatury -5°C, która będzie idealną ucieczką od letniego upału. Napoje serwowane są w lodowych szklankach, a w środku klubu mieści się lodowy parkiet taneczny. Żeby zanadto nie zmarznąć, wszyscy goście przy wejściu dostają płaszcze termiczne. Lokal otwarty jest od niedzieli do czwartku w godzinach od 17:00 do 01:00, a od piątku do soboty od 17:00 do 02:00.

Bar „Freni e Frizioni” w Trastevere

Ten znakomity bar znajduje się w najbardziej „włoskiej” dzielnicy Rzymu – Trastevere. Obowiązują tam nietypowe zasady: kupując drinka, jedzenie dostaje się za darmo. Dania są zazwyczaj mocno urozmaicone i bardzo smaczne. Dodatkowo kobietom przysługuje tam zniżka na napoje. Adres baru: Via del Politeama 4/6. Godziny otwarcia: 18:30 do 02:00.

Wieczorne aktywności w Rzymie są pełne niespodzianek. Nawet podczas zwykłego spaceru po parku, możesz i przypadkowo trafić na koncert, przedstawienie lub pokaz filmowy. W końcu nie bez powodu Rzym nazywany jest Wiecznym Miastem, które tętni życiem i nigdy nie brakuje w nim atrakcji.

Życzymy Wam wielu miłych wieczorów w Rzymie!

» Czytaj takżeCo warto przywieźć z Rzymu? 10 pomysłów

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *