10 miejsc, które warto zwiedzić w Barcelonie

,
Park Güell

Barcelona jest szalenie interesującym miastem, w którym wartych zwiedzenia miejsc jest tak wiele, że to po prostu niemożliwe zobaczyć je wszystkie podczas jednej kilkudniowej podróży. Przygotowaliśmy więc dla was listę dziesięciu „must-see”; będąc w tych miejscach, na pewno poczujecie niesamowitą atmosferę i buntowniczego ducha stolicy Katalonii.

Świątynia Pokutna Świętej Rodziny | Sagrada Família

Sagrada Família to najbardziej kultowy zabytek Barcelony. Katedra zawdzięcza swoją nietuzinkową postać architektowi – Antonio Gaudiemu. Ten poświęcił budowie tej wspaniałej świątyni ostatnie lata swojego życia i niestety przed śmiercią nie zdołał jej ukończyć. Pomimo, że prace budowlane nadal trwają, kościół otwarty jest dla zwiedzających. To miejsce niezwykle popularne wśród turystów, więc jeśli z wyprzedzeniem nie zarezerwowaliście biletów, przygotujcie się na spore kolejki przy kasach.

Koszt wejścia: 15 €, z audioprzewodnikiem – 19,5 €. Tutaj możecie zamówić bilety z wyprzedzeniem i dzięki temu wejść do obiektu poza kolejką.

Adres katedry: Mallorca 401 (najbliższa stacja metra: Sagrada Família).

Godziny otwarcia: od 9:00 do 20:00.

Bulwar La Rambla

La Rambla to główna promenada Barcelony, a spacery po niej to dla wielu wyjątkowy rytuał. Niepowtarzalny klimat tej ulicy przeplata się z okrzykami lokalnych sprzedawców, przedstawieniami mimów, dźwiękami muzyki i echem innych ulicznych występów. La Rambla łączy Dzielnicę Gotycką z bardziej nowoczesną częścią miasta. Spacerując po promenadzie, nie zapomnijcie napić się wody z fontanny Canaletes. Lokalna legenda głosi, że każdy kto zamoczył usta w jej wodzie, ponownie wróci do Barcelony. Na słynną ulicę dostaniecie się bez problemu metrem, wysiadając na stacji Liceu, Catalunya lub Drassanes.

Targ Boqueria | Mercat de la Boqueria

Spacerując wzdłuż La Rambla, nie można przegapić wizyty na najbardziej klimatycznym targu spożywczym w mieście – Mercat de la Boqueria. Rynek ten funkcjonuje w swoim miejscu już od kilku stuleci i słynie z najwyższej jakości produktów w mieście. Na nim zaopatrują się w żywność zarówno zwykli mieszkańcy miasta, jak również kucharze ze znanych restauracji. Znajdziecie tam wszelkiej maści warzywa i owoce, sery, wędliny, przysmaki mięsne i świeże owoce morza – nie jest to jednak pełna lista asortymentu wystawianego na ladach Boquerii – przekonajcie się sami. Warto odwiedzić to miejsce nie tylko z powodu sprzedawanych tam produktów, ale także ze względu na jego wyjątkową atmosferę. Przyjacielskie nastawienie, otwartość i życzliwość – to trzy panujące tam zasady. Pracownicy targu z chęcią przedstawią wam każdy produkt i podzielą się interesującymi informacjami na jego temat.

Rynek otwarty jest od 8:00 do 20:30 i znajduje się pod adresem Rambla, 91.

Oceanarium w Barcelonie

Barcelońskie oceanarium (L’Aquàrium de Barcelona) to największe tego typu miejsce w Europie. Składa się z 35 akwariów tematycznych, które są domem dla ponad 400 gatunków morskich zwierząt. Szczególną ozdobą L’Aquàrium de Barcelona jest wyjątkowe akwarium, mające postać podwodnego tunelu. Podczas przechodzenia przezeń, goście mogą poczuć się jakby stąpali po dnie morza, podczas gdy nad ich głowami pływają majestatycznie rekiny, płaszczki i inne ryby.

Akwarium w Barcelonie jest otwarte dla zwiedzających przez cały tydzień, w godzinach od 9:30 do 21:00, w miesiącach letnich godziny otwarcia wydłużone są do 23:00. Umiejscowione jest ono na terenie Starego Portu (Port Vell), najbliższe stacje metra to Drassanes i Barceloneta.

Opłata za wstęp: dorośli- 20 €, dzieci w wieku 5-10 lat – 15 €, dzieci w wieku 3-4 lat – 7 €. Jeśli posiadacie patent nurka i dodatkowe 300 €, możecie skorzystać z opcji nurkowania wśród rekinów.

Bilety z wyprzedzeniem zarezerwujecie tutaj.

Muzeum Picasso

Museu Picasso de Barcelona jest jednym z trzech największych muzeów na świecie poświęconych pracy tego znakomitego artysty. Jego stała wystawa mieści w sobie około 3800 dzieł, które pozwolą wam prześledzić całą ścieżkę rozwoju twórczości malarza. Każdego roku miejsce to odwiedza ponad milion osób. Muzeum umiejscowione jest pod adresem Montcada 15-23 i składa się z kilku znajdujących się obok siebie zabytkowych rezydencji. Najbliższe stacje metra to Arc de Triofim, Liceu i Jaume I.

Muzeum jest otwarte dla zwiedzających od 9:00 do 19:00 w każdy dzień tygodnia, z wyjątkiem poniedziałku. Wystawę stałą można obejrzeć za opłatą w wysokości 11 €, a wystawy czasowe – 6,5 ​​€. Przy kasach biletowych do muzeum z pewnością traficie na długie kolejki, można jednak ich uniknąć rezerwując bilet wcześniej.

Miasteczko Hiszpańskie

Miasteczko Hiszpańskie (Poble Espanyol) to specjalnie wybudowana na potrzeby turystyczne wioska, przedstawiająca tradycje architektoniczne różnych regionów Hiszpanii. Składa się na nią 116 budynków, z których niektóre wykonane są w rzeczywistej wielkości, a inne – w mniejszej skali. Prowadzone są tam warsztaty rzemieślnicze, a stoiska z pamiątkami i regionalnymi przysmakami znajdziecie w niektórych domach. Podczas wizyty w wiosce polecamy skosztować specjałów lokalnych pubów lub restauracji, a także zobaczyć pokaz flamenco.

Miasteczko Hiszpańskie znajduje się w parku Montjuïc, pod adresem Av. Francesc Ferrer i Guàrdia, 13. Najbliższa stacja metra to Espanya, dojście z niej do Poble Espanyol zajmie około 15 minut.

Miasteczko Hiszpańskie jest czynne w godzinach od 9:00 do późnego wieczora. Całkowita cena biletu dla dorosłych wynosi 12 €, dla dzieci 7 € (Zobacz bilety pod tym linkiem). Оpłata za godzinny pokaz flamenco zaczyna się od 44 €.

Plaża Barceloneta

To najpopularniejsza plaża w mieście, trudno się więc dziwić, że zawsze jest na niej tłoczno, gwarno i wesoło. Rozciąga się ona na wzdłuż wybrzeża paśmie jednego kilometra od Carrer Almirall Cervera do Portu Olimpijskiego. Barceloneta słynie ze swojej infrastruktury, zapewniającej turystom wygodny wypoczynek na plaży. Na miejsce dostaniecie się piechotą albo metrem, wysiadając na stacji Barceloneta lub Ciutadella. Chcąc spędzić na plaży nieco czasu, za opłatą 6 € wypożyczycie leżak, za 5 € parasol przeciwsłoneczny.

Park Güell

Park Güell to kolejne popularne wśród turystów miejsce, w którym napawać się można niezwykłym stylem architektonicznym Gaudiego. Przed laty bogaci mieszkańcy miasta nie pochlebiali pomysłu na stworzenie owego parku, ale mimo to został on wybudowany, a w późniejszym czasie wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Dziś przyjeżdżają do niego tysiące turystów. Wybierzcie się na relaksujący spacer po parku, a nie pożałujecie; tam oczy nieustannie mogą cieszyć się jasnymi kolorami, niezwykłymi liniami domów i ich kolorowymi fasadami.

Park Güell znajduje się pod adresem 13 Carrer d’Olot (najbliższa stacja metra to Lesseps). Zimą czynny jest od godziny 08:30 do 18:00, latem od 08:00 do 21:00. Koszt biletu normalnego wynosi 8 €, dla dzieci w wieku 7-12 lat € 5,6, dzieci poniżej lat 7 wchodzą do parku za darmo.

Centrum handlowe Maremagnum

Na obszarze Starego Portu, na sztucznej wyspie, znajduje się jedno z najciekawszych miejsc na odpoczynek i zakupy w mieście – centrum handlowe Maremagnum. Znajdziecie tam butiki znanych marek, taras gastronomiczny z licznymi restauracjami, punkty widokowe, strefę rozrywki, salony kosmetyczne, kina i klub nocny- wszystko to pod jednym dachem.

Centrum handlowe znajduje się pod adresem 5 Moll d’Espanya. Dojedziecie tam metrem, wysiadając na stacji Drassanes lub Barceloneta. Sklepy są czynne w godzinach od 10:00 do 22:00, restauracje – od 10:00 do 01:00.

Restauracja „4 koty”

Els Quetro Gats – legendarne miejsce, które odwiedzane było niegdyś przez takie osobistości jak Picasso, Gaudi, Enrique Granados, Lewis Milet i wielu innych znanych ludzi. Do dziś udało się zachować artystyczną atmosferę tego miejsca, dzięki czemu restauracja pozostaje jednym z najbardziej kultowych w mieście. Jeśli uda się wam tam trafić, spróbujcie koniecznie serwowanych tam lokalnych „hitów”: tuńczyka z warzywami, wołowego ogona z puree z selera i katalońskiego deseru z czekoladą.

Restauracja znajduje się na obszarze Dzielnicy Gotyckiej, pod adresem Carrer de Montsió, 3, najbliższe stacje metra to Catalunya i Jaume I. Godziny otwarcia restauracji: od 10:00 do 01:00, średni rachunek za obiad wynosi zazwyczaj 50-100 €. Aby zwiedzić wszystkie wymienione przez nas atrakcje bez zbędnego pośpiechu, musisz poświęcić na ten cel 5-7 dni i posiadać budżet w wysokości około 130 € na osobę. Jeśli zarezerwujecie bilety przez internet z wyprzedzeniem, z pewnością uda wam się nieco na nich zaoszczędzić.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *