TOP-9 najpopularniejszych miejsc w Nicei, gdzie można pójść z dziećmi

, ,
Nicea z dziećmi

Małe dziecko nie jest przeszkodą w odwiedzeniu Nicei. Wręcz przeciwnie, jeśli zdecydujesz się na wycieczkę do słonecznego miasta z dziećmi, będziesz zachwycony ilością malowniczych i zabawnych miejsc do odwiedzenia. Rodzice z wózkami, maluchy na ramionach taty — to obrazek, który można zobaczyć wszędzie. A wszystko dlatego, że ten raj jest wprost stworzony do aktywnego wypoczynku rodzinnego.

Park Marineland

Kompleks rozrywkowy składający się z 5 parków położonych w Antibes, w połowie drogi między Niceą a Caen. Jeśli zastanawiasz się, czy warto poświęcić czas i pieniądze, odpowiedź jest jednoznaczna: „Tak, absolutnie!” Rozrywka tutaj jest absolutnie na gust każdego:

  • Platforma rozrywkowa z bungee, diabelski młyn, roller coaster i tak dalej;
  • Podwodny tunel o przezroczystych ścianach, gdzie można obserwować życie stworzeń morskich, w tym rekinów;
  • Pokaz z delfinami, koticzakami, orkami i fokami;
  • Park wodny z wieloma atrakcjami, w tym ponad 2 km zjeżdżalni wodnych i sztucznym basenem surfingowym;
  • Miejsce, gdzie można zobaczyć pingwiny. Dla nich zostały stworzone najbardziej komfortowe warunki w pobliżu naturalnego siedliska.

Oprócz wyżej wymienionych parków tematycznych należy koniecznie odwiedzić dżunglę motyli i pobliską farmę na Dalekim Zachodzie.

Adres: 306 Avenue Mozart, Antibes. Na miejsce można dojechać samochodem, autobusami 23, 10, 200 i pociągiem elektrycznym (stacja Biot).

Czas pracy: 10.00-22:00 (lato), 10:00-18:00 (wrzesień), 10:00-17:00 (do końca roku).

Opłaty: bilet dla dorosłych — 39.50 €, dla dzieci (3-12 lat) — 32.50 €, dla dzieci poniżej 3 lat — bezpłatnie. Istnieje również kilka rodzajów biletów łączonych dla całej rodziny. Polecamy rezerwowanie ich online, ponieważ cena na stronie internetowej jest znacznie niższa.

Antibes: Wybierz hotel

Luna Park Indoor

Miejsce, gdzie zarówno dzieci jak i dorośli mogą się dobrze bawić. Tutejsze atrakcje przeznaczone są dla każdego gustu i portfela, wzrostu i wagi, a w sumie jest ich ponad 130! Moon Park jest zawsze zatłoczony i hałaśliwy, ponieważ śmiech i gwałtowne krzyki słychać wszędzie, kto decyduje się na podbój zapierających dech w piersiach karuzel i zjeżdżalni.

Adres: Palais des Expositions Esplanade de Lattre de Tassigny, Nice.

Godziny otwarcia: codziennie od 14:00 do 23:00, w sobotę do 13:00. W dniach 24 i 31 grudnia miejsce zamykane jest odpowiednio o godz. 20.00 i 21.00.

Koszt wizyty: atrakcje dla dzieci — 2-3 €, dla dorosłych — 4-6 €.

Park Phoenix

To malownicze miejsce znajduje się naprzeciwko lotniska Lazurowego Wybrzeża, na zachód od miasta. W parku można zobaczyć niezliczoną ilość gatunków fauny: kangury, sowy, wydry, papugi, ryby, iguany i wiele innych. Zebrano tu ponad 2,5 tys. roślin i drzew z całego świata, a w osobnej szklarni można na własne oczy zobaczyć drapieżną florę i rzadkie orchidee. Raz na godzinę można podziwiać „śpiewającą” fontannę, której dysze „tańczą” do muzyki klasycznej.

Adres: 405 Promenade des Anglais, Nice. Z miasta można dojechać autobusami 9, 10 i 23 (przystanek Saint Augustin).

Godziny otwarcia: od 1 października do 31 marca w godzinach 09:30-18:00 i od 1 kwietnia do 30 września w godzinach 09:30-19:30.

Koszt zwiedzania: 5 €, bilet dla dzieci — 3 €, dzieci poniżej 12 roku życia — bezpłatnie.

Muzeum Sztuki Animowanej L’Art en Mouvement

Miejsce, w którym panuje niesamowita atmosfera magii. Odwiedzisz wystawę lalek i pozytywek, gdzie na pewno kupisz jedną z nich i nie będziesz w stanie oderwać oczu od fascynującego przedstawienia w miniaturowym teatrze lalek. Właściciel muzeum jest prawdziwym fanem i znawcą animacji. Chętnie opowie wam o historii każdej z prezentowanych w sali rzeczy. W chwili obecnej instytucja jest zamknięta i znajduje się w stanie przeprowadzki. Wkrótce zostanie ponownie otwarta w nowym budynku.

Parc Zoologique de Frejus

Żaden program rozrywkowy z dziećmi nie powinien odbywać się bez wizyty w zoo. Zwłaszcza jeśli jest to zoo Frejus na przedmieściach Nicei. Zobaczycie tu słonie, tygrysy amurskie, lwy, pantery, krokodyle, pingwiny, tygrysy, zebry, strusie i wiele innych egzotycznych zwierząt i ptaków. Podczas spaceru można zjeść w przytulnej kawiarni i nakarmić zwierzęta.

Adres: 240 rue Hubert Masquefa — Le Capitou, Frejus 35 km od Nicei (autobus 20, jadący z lotniska).

Czas pracy: 1 czerwca-31 sierpnia: od 10:00 do 18:00. Od 1 marca do 31 maja i od 1 września do 31 października: od 10:00 do 17:00. Od 1 listopada do 28 lutego: od 10:30 do 16:30.

Koszt zwiedzania: bilet dla dorosłych — 17 €, bilet dla dzieci — 12 €, dzieci poniżej 3 lat — bezpłatnie.

Cukiernia Florian

Ten lokalny punkt orientacyjny to muzeum, sklep i fabryka w jednym. Dla zwiedzających w sezonie turystycznym przewodnik zapewnia bezpłatne zwiedzanie i opowiada o procesie robienia konkretnego przysmaku. A jest ich mnóstwo: kandyzowane mandarynki, lizaki wszelkiego rodzaju, dżemy kwiatowe i owocowe, owoce oblane cukrem i czekoladą i wiele innych.

Ale wizyta w ładnym miejscu i nie wydanie co najmniej kilku euro jest mało prawdopodobne. Wychodząc z fabryki, znajdziesz się w cukierni, której lady są pełne przeróżnych łakoci. Trudno przejść obok powideł z jaśminu, róży lub fiołka, nie kupując ani jednego słoiczka. I pewnie będziesz chciał spróbować kandyzowanych lub czekoladowych pomarańczowo-cytrynowych plasterków.

Adres: 14 Quai Papacino, Nice.

Godziny pracy: codziennie od 9:00 do 19:00. Instytucja jest zamknięta 25 grudnia.

Koszt zwiedzania: bezpłatnie.

Promenda Paillon

Zielony park jest idealnym miejscem na spacery i zabawy. 12 hektarów ziemi pokrytej szmaragdową trawą i obsadzonej dwoma tysiącami drzew. Przy wejściu do parku znajduje się cienkie lustro wodne i bijące od ziemi dysze, wśród których miło jest spacerować w gorący, letni dzień.

W parku powstało prawdziwe miasteczko dziecięce z atrakcjami dla najmłodszych i placami zabaw dla starszych dzieci. W oczach aż mieni się od karuzeli i huśtawek. O każdej porze roku jest tu mnóstwo dzieci, więc szczęśliwy śmiech cichnie tylko w nocy.

Adres: obok Place Massena.

Czas pracy: całodobowo.

Koszt zwiedzania: bezpłatnie.

Nice City Centre: Wybierz hotel

Park Carol de Roumanie

Oryginalny park, który dzieci pokochają. Na jego terenie można jeździć na rowerze lub rolkach, grać w golfa, badmintona lub urządzić piknik na świeżej trawie. Od połowy maja jest tu miasteczko wodne dla dzieci. Oprócz tego wszystkiego zobaczysz plac zabaw dla najmłodszych dzieci, a także zjeżdżalnie i schody dla osób starszych.

Adres: 23 avenue de Fabron, Nice.

Czas pracy: całodobowo.

Koszt zwiedzania: bezpłatnie.

Park Bois des Lutins

Villeneuve-Loubet: Wybierz hotel

To niesamowite miejsce znajduje się w Villeneuve-Loubet, małym nadmorskim miasteczku w pobliżu Nicei. Wycieczka do parku będzie prawdziwą przygodą dla Ciebie i Twojego dziecka. Wśród zacienionych, ogromnych drzew znajduje się bajkowa łąka, na której ożywają krasnoludki i elfy. W zależności od wzrostu i wieku, dzieci mogą korzystać z trampolin, kolejek linowych, jeździć na zjeżdżalni, zwiedzać podziemne zagajniki i wiele innych.

Zobaczysz karłowaty domek, wejdziesz do ogromnego ciemnego tunelu, przejedziesz się liną wiszącą i odpoczniesz w hamaku przed domkiem na drzewie. W parku przy jednym ze stołów można delektować się już przywiezionym jedzeniem lub odwiedzić małą kawiarnię i wybrać dowolne danie.

Adres: 2559 RD2085, Villeneuve-Loubet.

Godziny pracy: cały tydzień — 10:00-18:00, w środy od 11:00.

Wizyta: dzieci od 2 do 4 lat — 8 €, od 5 lat i starsze — 16 €.

Jak widać, Nicea jest wspaniałym miejscem na relaks z dziećmi. Zmęczony zwiedzaniem muzeów, parków i atrakcji, możesz odpocząć z dzieckiem na jednej z plaż wzdłuż wybrzeża. Prawie każda z nich posiada plac zabaw dla dzieci, gdzie dziecko będzie się bawić pod twoim nadzorem lub pod nadzorem specjalnego pracownika.

» Czytaj także10 pomysłów, co robić w Nicei

I wreszcie, co nie mniej ważne, zalecamy pobranie naszego audioprzewodnika po Nicei w języku angielskim, który pomoże uczynić wasze spacery po mieście bardziej rozrywkowymi i pełnymi ciekawych informacji.

Polecamy również wzięcie udziału w wycieczce z przewodnikiem po Nicei.

Przyjemnego wypoczynku! 

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *