» Europa » Francja » Paryż » Gdzie robić zdjęcia z wieżą Eiffla? Najlepsze miejsca

Wieża Eiffla to symbol Paryża, bez którego nie sposób sobie wyobrazić tego miasta. Oczywiście z podróży chciałoby się przywieźć jak najwięcej pięknych zdjęć. W tym artykule wskażemy najlepsze miejsca do robienia zdjęć z Wieżą Eiffla. A jeśli nie chcesz zawracać sobie głowy selfie, skorzystaj z usług profesjonalnego fotografa, takie zdjęcia będą cieszyć cię do końca życia! 

» CZYTAJ TAKŻENajlepsze restauracje z widokiem na Wieżę Eiffla

TROCADERO

To główny taras widokowy, z którego roztacza się jeden z najsłynniejszych i najpiękniejszych widoków na Wieżę Eiffla. Jest to jedyne miejsce w Paryżu, w którym żelazna dama ukazuje się w całej okazałości. Jeśli chcesz przywieźć niesamowite zdjęcia «takie tam, z wieżą Eiffla», to jesteś w dobrym miejscu!

Zawsze jest tu wielu ludzi, którzy ustawiają się do cennych ujęć. Przygotuj się więc na zaciętą rywalizację. Najlepsze zdjęcia wychodzą o wschodzie słońca, a nawet wtedy Trocadero jest już zatłoczone. Więcej szans na zrobienie zdjęcia bez nieznajomych w kadrze jest na schodach prowadzących w dół do fontanny warszawskiej.

POLA MARSOWE

Drugi pod względem popularności pocztówkowy widok na Wieżę Eiffla. Najciekawsze punkty do fotografowania znajdują się od strony Muru Pokoju i Szkoły Wojskowej. Tam jest większa szansa na ujęcie całej wieży w kadrze.

Można urządzić sobie piknik na Polu Marsowym z wieżą jako tłem. Taka sesja zdjęciowa jest bardziej żywa i romantyczna.

MOST ALEKSANDRA III

Most Aleksandra III jest prawdopodobnie najpiękniejszym z paryskich mostów. Eleganckie latarnie i złote rzeźby są bardzo rozpoznawalne i charakterystyczne dla Paryża. Ponadto most oferuje wspaniały widok na główną atrakcję.

W słoneczne dni warto rano zrobić sobie zdjęcie z Wieżą Eiffla na Moście Aleksandra III. Po południu słońce będzie świecić w obiektyw, a twarze ludzi będą w cieniu na zdjęciu. 

» CZYTAJ TAKŻE10 najlepszych hoteli z widokiem na Wieżę Eiffla

MOST BIR HAKEIM

Ten dwupiętrowy most łączy 15. i 16. dzielnicę Paryża. Oferuje bardzo piękny widok na dzieło Gustave’a Eiffla. Nitowane metalowe kolumny tworzą jeden wyrafinowany styl.

Co więcej, jest to słynny most, który możemy zobaczyć w filmie Incepcja! Zdjęcie z wieżą Eiffla można zrobić sobie na środku mostu lub obok pomnika z brązu «Francja się odradza».

MOST DEBILLY

W przeciwieństwie do tych już wspomnianych, most Debilly jest przeznaczony dla pieszych. Można na nim bezpiecznie robić zdjęcia bez obawy, że wyląduje się na jezdni. Mimo że ma ponad 100 lat, metalowa konstrukcja mostu wygląda bardzo nowocześnie. Z mostu roztacza się wspaniały widok na wieżę.

PLAC ZGODY I OGRÓD TUILERIES

Place de la Concorde (Plac Zgody) słynie nie tylko z egipskiego obelisku i pięknych fontann. To właśnie tu roztacza się piękny widok na wieżę Eiffla. Może nie jest tak duża z tej odległości, ale to wciąż znak rozpoznawalny Paryża. Fajne zdjęcia można również zrobić w ogrodach Tuileries, na wzgórzach i pagórkach. Przy okazji spaceru tam, można zrobić piękne zdjęcia nie tylko wieży, ale też Luwru

WZGÓRZE MONTMARTRE

To nie tylko jedno z najbardziej romantycznych miejsc w Paryżu, ale także naturalny punkt widokowy. Cały Paryż leży u twoich stóp. Wieża Eiffla nie jest jednak widoczna pod każdym kątem.

Poszukaj ciekawych ujęć na Place du Calvaire. Zrób selfie pod kopułą bazyliki Sacré-Coeur. Lub poszukaj pokoju hotelowego na południowym zboczu Montmartre. Na najwyższych piętrach można podziwiać widok na wieżę Eiffla z okna, a przy odrobinie szczęścia trafiają się nawet balkoniki na dachu.

» CZYTAJ TAKŻE18. okręg Paryża: Montmartre, jego młyny, hotele i kawiarnie

TARAS WIDOKOWY NOTRE DAME

Dzwonnica Notre-Dame-de-Paris oferuje wspaniały widok na miasto: Plac Notre-Dame, Sekwanę i Wieżę Eiffla oraz wąskie uliczki Dzielnicy Łacińskiej po drugiej stronie. W tej chwili taras widokowy jest tymczasowo niedostępny, ale jesteśmy pewni, że zostanie ponownie otwarty. Tylko pomyśl, ile wspaniałych zdjęć będzie można tam zrobić. 

» CZYTAJ TAKŻE5 Notre Dame, które warto odwiedzić we Francji

WIEŻA MONTPARNASSE

Wspaniały widok na cały Paryż i jeden z najlepszych widoków na wieżę Eiffla roztacza się z najwyższych pięter wieży Montparnasse. Ten budynek jest wyższy niż Wieża Eiffla, a ty zyskasz nową perspektywę. Ponadto z wieży Montparnasse nie widać samej wieży Montparnasse (a to plus), której upiorny szkielet psuje prawie wszystkie kadry z esplanady Trocadero. Za wieżą Eiffla do nieba pną się nowoczesne wieżowce dzielnicy La Défense.

Wejście na taras widokowy wieży Montparnasse nie jest bezpłatne. Bilet należy zarezerwować z wyprzedzeniem pod tym linkiem. Na najwyższym piętrze wieży znajduje się bar. Zarezerwuj stolik przy oknie, a będziesz mógł robić zdjęcia z Wieżą Eiffla przez cały wieczór.

» CZYTAJ TAKŻEWieża Montparnasse: bilety, historia, wskazówki

DACH ŁUKU TRIUMFALNEGO

To miejsce jest ostatnie na naszej liście, ale nie mniej interesujące. Dach Łuku Triumfalnego oferuje piękny widok na wieżę, bulwary, Pola Elizejskie i dzielnicę Defence. Nie ma szklanego ogrodzenia jak w przypadku wieży Montparnasse, więc nie będzie odbijać światła.

Pamiętaj, aby zarezerwować bilet na Łuk Triumfalny z wyprzedzeniem (zrobisz to pod tym linkiem). To w końcu jedna z głównych atrakcji.

Najważniejszym elementem udanej sesji zdjęciowej jest odpowiedni fotograf. Profesjonalny fotograf w Paryżu zaproponuje najlepszą trasę spaceru fotograficznego i pomoże zachować piękne wspomnienia z tego magicznego miasta. Nie wahaj się!

Życzymy samych malowniczych kadrów!

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *