» Europa » Holandia » Amsterdam » W jakiej dzielnicy Amsterdamu najlepiej się zatrzymać?

Urok pobytu w Amsterdamie zależy od tego, gdzie będziesz mieszkał. Nawet w tym przyjaznym i życzliwym mieście są miejsca do których lepiej się nie zapuszczać. Podpowiadamy, w jakiej dzielnicy Amsterdamu najlepiej się zatrzymać! Oczywiście ostateczny wybór zależy od Twoich oczekiwań i budżetu. Skorzystaj z naszego przewodnika po okolicy.

Pobierz wycieczkę po Amsterdamie

» Czytaj takżeDzielnice Amsterdamu: jaką wybrać do zakwaterowania?

Centrum Amsterdamu

Amsterdam składa się z 7 dzielnic: Centre, Nord, Zuid-Ost, Zuid, Ost, Nieuw-West oraz West. Oczywiście największym zainteresowaniem wśród turystów cieszy się centrum miasta (Centre), ponieważ to właśnie tu jest najwięcej zabytków i atrakcji (znajdziesz je pod tym linkiem). Dodatkowo znajduje się tutaj dworzec centralny, z którego łatwo dojechać na lotnisko.

Jeśli jedziecie do Amsterdamu na kilka dni, waszym celem powinno być zwiedzenie najbardziej popularnych zabytków miasta. Pomoże wam w tym wybranie hotelu blisko dworca. Natomiast przy rezerwacji apartamentu niedaleko placu Dam i ulicy czerwonych latarni, będziecie kilka kroków od Dworku królewskiego, muzeum figur woskowych (bilety tutaj) i ogromnej ilości sklepów i galerii handlowych. Mieści jednak na uwadze, że dzielnica Centre to najgłośniejsza część miasta, nawet w nocy.

Dzielnica Centre: Wybierz hotel

» CZYTAJ TAKŻEAmsterdam w 1 dzień: co zobaczyć i czego spróbować?

Dzielnica czerwonych latarni (dzielnica De Wallen)

Dzielnica czerwonych latarni jest najtańszą opcją zakwaterowania. Tutaj znajdziecie małe, całkiem tanie hotele i całe mnóstwo hosteli. Niestety w nocy ludzie spacerują nawet do 5-6 rano. Może okazać się, że Wasze okna będą wychodzić na jakąś popularną kawiarnie i będziecie musieli zapomnieć o śnie. Dzielnica czerwonych latarni jest również często wybierana przez młodzież, ponieważ ceny za hotel są 2 lub nawet 3 razy niższe. Pamiętaj, że niekoniecznie musisz tutaj rezerwować nocleg. Możesz to zrobić też w okolicy. A tutaj znajdziesz wycieczkę po tej części Amsterdamu.

Zobacz hotele w dzielnicy De Wallen

» CZYTAJ TAKŻEUlica czerwonych latarnii w Amsterdamie

Ciche centrum Amsterdamu

Jeśli wycieczka do Amsterdamu oznacza dla was spacery po małych, ciasnych uliczkach wzdłuż kanałów, to najlepiej będzie zatrzymać się w jednej ze starych części miasta. Na zachód od dworca centralnego znajduje się dzielnica Jordaan, a wzdłuż kanałów Grachtengordel oraz Żydowska. Z kolei na wschód  mamy Plantage. Wszystkie te dzielnice znajdują się w ścisłym centrum miasta. Ponadto każda z nich ma swoje zabytki i atrakcje. Jednocześnie są też bardziej spokojne i prestiżowe niż tereny przy dworcu i placu Dam. Spacerując po starych uliczkach Amsterdamu, na pewno zauważycie dużo ciekawych sklepików, przytulnych kawiarni i restauracji.

Jeszcze jedna przewaga wszystkich dzielnic w centrum — są blisko od dworca kolejowego (1-3 przystanków tramwajem), gdzie przyjeżdżają też pociągi z lotniska. Jednak za wszystkie udogodnienia i przywileje należy zapłacić. Dlatego życie tutaj jest najdroższe w całym mieście, a średnia cena za noc zaczyna się od 150 euro.

Wybierz hotel w okolicy Jordaan

» CZYTAJ TAKŻE15 głównych atrakcji w Amsterdamie

Dzielnica południowa

W południowej dzielnicy Zuid można znaleźć zakwaterowanie w lepszej cenie. Znajduje się ona nieco dalej od centrum, więc ceny za hotel są tu dużo niższe. Ponadto komfort jest ten sam.

Wybierz hotel w południowej dzielnicy Amsterdamu

» CZYTAJ TAKŻECo warto zobaczyć w Amsterdamie? Trasa i mapa

Dzielnica Muzeów

Zwolennicy kultury będą oczarowani Dzielnicą Muzeów, która także znajduje się w Zuid. Jak sama nazwa mówi, znajdują się tutaj główne muzea Amsterdamu, a w szczególności muzeum Van Gogha (bilet tutaj) i Rijksmuseum (wejściówka pod tym linkiem). Ponadto w sąsiedztwie jest zlokalizowany sławny Vondelpark i ulica P.C.Hooftstraat — przystań mody, gdzie w jednym miejscu znajdziecie butiki światowych marek!

  • Karnet All-Inclusive po atrakcjach

    Jeśli chcesz zobaczyć najważniejsze atrakcje Amsterdamu, kup Karnet All-Inclusive. Możesz z nim wchodzić do wybranych zabytków bez ograniczeń. Do wyboru jest opcja zwiedzania kilkudniowego. Dodamy też, że z karnetem możesz trochę zaoszczędzić!

Szczególnie polecamy Dzielnicą Muzeów rodzinom z małymi dziećmi. W razie konieczności do różnych zabytków można dojechać tramwajem lub podejść pieszo, co zajmie to tylko 30 minut. Obok znajduje się idealny do spacerów, malowniczy Vondelpark. Co ważne, Dzielnica Muzeów jest bardzo cicha i spokojna. W dodatku nie ma tutaj barów, kawiarni czy domów z czerwonymi światłami, więc możecie być spokojni o swoje dzieci.

Wybierz hotel na placu muzeum

» CZYTAJ TAKŻEMuzea w Amsterdamie: które z nich warto zobaczyć?

Dzielnica De Pijp

Dzielnicę De Pijp często nazywają łacińską dzielnicą Amsterdamu. Ceny za noclegi są tu niewysokie. Co więcej, każdego dnia (oprócz niedziel) pracuje ryneczek Alberta Kaipa, a restauracje i kawiarnie są na każdym rogu. W De Pijp jest wesoło i głośno.  Dużym plusem jest mniejsza liczba turystów. Dzielnica na pewno spodoba się młodzieży i każdemu, kto lubi modę, muzykę i design.

Wybierz hotel w okolicy De Pijp

» CZYTAJ TAKŻEJak korzystać z taksówki w Amsterdamie?

Gdzie żyją mieszkańcy Amsterdamu?

Jeśli chcecie choć na chwilę poczuć się jak miejscowi, (a nie jak goście w Amsterdamie) to warto zamieszkać na czas wycieczki w dzielnicy Oud Zuid lub Rivierenbuurt. W obu odległość od centrum jest spora, stąd nie jest to popularne miejsce wśród turystów. Jednocześnie właśnie tutaj mieszkają bogate amsterdamskie rodziny. W Oud Zuid i Rivierenbuurt będziecie mieć zagwarantowany spokój i możliwość poczucia się jak prawdziwy mieszkaniec stolicy Holandii. Pod tym linkiem znajdziecie hotele w Oud Zuid.

» Czytaj takżeNajlepsze bary w Amsterdamie

Już wiesz, w jakiej dzielnicy Amsterdamu najlepiej się zatrzymać? Mamy nadzieję, że nasz poradnik rozwija Twoje wątpliwości. Miłego pobytu w Holandii!

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *