Tuluza: 10 pomysłów na wspaniałe wakacje

,
Tuluza

Tuluza to dobrze zachowana architektura renesansowa, ciekawe muzea, świątynie i malownicze parki, a także nowoczesne centrum badań kosmosu i lotnictwa! Jest to ciekawa kombinacja, dzięki której francuskie miasto na południowym zachodzie nie może pozostać bez uwagi. Co robić w niesamowitej Tuluzie? Zebraliśmy 10 pomysłów na wypoczynek!

Spacer po Starym Mieście

Miasto jest dobrze zachowane i nie zostało zniszczone w wyniku bombardowań. Koniecznie trzeba podziwiać „nietkniętą” architekturę średniowiecza i renesansu! Zwróć uwagę na dzielnice Le Quartier des Antiquaires i Les Carmes — najbardziej przytulne wąskie uliczki i stare budynki wykonane z niezwykłej różowej cegły. Wiele atrakcji znajduje się w tej samej okolicy, więc spacer po Starym Mieście jest obowiązkowy podczas wakacji w Tuluzie.

Zróbcie sesję zdjęciową na Starym Mieście o świcie

Obudź się wcześniej i zrób sobie zdjęcia na starym mieście o świcie. Delikatne promienie słońca o poranku doskonale komponują się z różową cegłą. Zdjęcia są niesamowicie piękne. Wielkim plusem tego pomysłu jest to, że tak wcześnie nie ma nikogo innego na ulicy, więc możesz być sam na sam ze Starym Miastem!

Tuluza: Wybierz hotel

Dowiedz się, jak powstają samoloty Airbus

W Muzeum Aegosoria można samodzielnie spacerować po auli lub wybrać się na godzinne zwiedzanie z przewodnikiem. Jeśli chcesz zarezerwować wycieczkę, zrób to jak najszybciej.

Poznasz historię firmy, zobaczysz filmy informacyjne, a we wnętrzu zobaczysz linię montażową samolotu A380, inne modele samolotów, ich wewnętrzną strukturę. Muzeum jest dość młode, ale zawiera również rzadkie przykłady samolotów: Airbus A300B, Concorde, Sud Aviation SE-210 Caravelle i inne.

Adres: 1 Allée André Turcat, 31700 Blagnac. Do muzeum można dojechać tramwajem do stacji Andromede Lycee, następnie przejść około 15 minut pieszo.

Czas pracy: codziennie od 09:30 do 18:00.

Koszt: 14 euro, do 6 lat za darmo. Będziesz potrzebować paszportu, żeby wejść do muzeum.

Kosmiczna przygoda w Cité de l’Espace

To cały popularno-naukowy interaktywny park. Prezentuje on kopie statków kosmicznych, różne atrybuty przestrzeni, małe planetarium i historię odkrywania kosmosu. Tutaj można wspiąć się do wnętrza rakiety kosmicznej lub stacji, usiąść w fotelach astronautów i trzymać tubę kosmicznego jedzenia, poczuć siłę grawitacji i obejrzeć film 3D o słynnym teleskopie Hubble’a.

Cité de l’Espace znajduje się na przedmieściach, ale można do niego dojechać środkami transportu publicznego: autobusem 37 lub metrem (stacja Jolimont).

Adres: Avenue Jean Gonord, 31500 Toulouse.

Godziny otwarcia: od 10:00 do 17:00-23:00 (w zależności od sezonu).

Koszt: 18,5 euro dla dorosłych, 12 euro dla dzieci.

Spróbuj cassoulet i lokalnego deseru z fiołków

Ogólnie rzecz biorąc, wszystko co związane z kaczką i fiołkami kojarzy się z Tuluzą. Fiołki w tym regionie są używane do wszystkiego: jako przyprawa, jako składnik do pieczenia i cukierków, a nawet mogą być pełnym posiłkiem lub napojem. Najbardziej znane słodycze z fiołkami to galaretka, dżem, likier i syrop. Jeśli przyjdziesz w lutym, to trafisz nawet na festiwal fiołków!

Obowiązkowo należy spróbować cassoulet. To właśnie tutaj fasolowy ragoût jest podawany z kaczką, a nie z kiełbasą, jak w większości przepisów. Wybierz jeden z wieczorów i udaj się na małą kulinarną wycieczkę po Tuluzie.

Zrób piknik w Ogrodzie Japońskim

W Tuluzie znajduje się wiele pięknych parków, ale najbardziej malowniczym z nich jest Ogród Japoński. Jest to ogród z gajami bambusowymi, ogrodem z kamieni pełnym misternych roślin, wiecznych śpiewów ptaków, dom z papierowymi przegrodami, a nawet papierowym smokiem! Znajdziesz tu też ciszę i karpie, które kochają chleb. Idealne miejsce na piknik w cichym i malowniczym miejscu!

Adres: Jardin Compans Caffarelli, Boulevard Lascrosses.

Zobacz na własne oczy miasteczko Albi

Wydziel 1 dzień i poświęć go biskupiemu miastu Albi. Historyczne centrum miasta jest wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO, tutaj zachowała się Basilique Cathédrale Sainte-Cécile d’Albi, siedziba biskupów (Palais de la Berbie) i świątynia Eglise collegiale Saint-Salvy. Jest to niezwykłe i bardzo piękne miasto, cieszące się uderzającym połączeniem siły i piękna. Zarezerwuj jednodniową wycieczkę autobusem pod tym linkiem.

Przy okazji, w Albi znajduje się Toulouse-Lautrec Manor, w którym obecnie znajduje się muzeum znanego artysty. Kolekcja dzieł w domu-muzeum jest oczywiście największa na świecie.

Albi: Wybierz hotel

Powróć do dzieciństwa w parku Walibi Aquitaine

Odwiedź ten park z dziećmi lub bez — w obu przypadkach pokochasz go! Spacer po lesie deszczowym, labirynty z wodnymi ścianami, atrakcje dla wszystkich gustów i przedstawienia z lwami morskimi — co nie jest zabawne dla wszystkich grup wiekowych? Jeśli przyjdziesz w piątek w nocy, możesz cieszyć się nocnym niebem w obserwatorium.

Adres: 47310 Roquefort.

Cena: bilet dla dzieci (do 11 lat) — 21,5 euro, dla dorosłych — 26 euro.

Rejs łodzią po kanale

Oferujemy wam nie tylko rejs łodzią po pierwszym akwenie, ale także zwiedzanie kanałów łączących Atlantyk i Morze Śródziemne. Canal du Midi jest niesamowicie piękny i interesujący, przechodzi przez malownicze winnice i wzgórza. Kanał jest nie bez powodu wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO!

Posłuchaj orkiestry narodowej Tuluzy (Orchestre national du Capitole de Toulouse)

Jest to słynna orkiestra o światowej renomie, którą kieruje rosyjski dyrygent Tugan Sochijew. Orkiestra występuje w Tuluskiej Sali Koncertowej, Teatrze Capitol, w różnych miastach regionu, a nawet odbywa międzynarodowe tournee, które uczyniły ją sławną. Jeśli masz szczęście, nie przegap okazji, aby usłyszeć światowej sławy orkiestrę z Tuluzy.

Przyjemnej podróży! 

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *