Tydzień Mody w Mediolanie. Jak trafić na pokaz

,
Pokaz mody

Milan Fashion Week to największe wydarzenie w świecie mody. Każdego roku wszystkie stolice mody (Londyn, Nowy Jork, Paryż, Mediolan) przeobrażają się i olśniewają niesamowitą ilością „celebrytów”.

» Czytaj takżeTeatro La Scala w Mediolanie: wszystkie informacje

Co to jest Fashion Week?

podium

Większość imprez modowych w Mediolanie organizowana jest pod auspicjami Włoskiej Narodowej Izby Mody, założonej w 1958 roku. Jednak niektóre wielkie domy mody, takie jak Dolce&Gabbana czy Gucci, prezentują swoje własne pokazy.

W styczniu, lutym, czerwcu i wrześniu brukowane ulice Mediolanu zamieniają się w spektakularne wybiegi. Kolekcje damskie i męskie wiosna/lato odbywają się we wrześniu i czerwcu, a pokazy jesień/zima w lutym i styczniu.

W całym Mediolanie rozstawione są wybiegi. Pokazy odbywają się na otwartych ulicach, w zabytkowych obiektach, salonach i pracowniach. Fashion Week to wspaniała okazja do spotkań ze znanymi projektantami, modelkami, stylistami, fotografami i dziennikarzami.

W tym okresie Mediolan jest zaludniony ogromną ilością turystów, dlatego radzimy zadbać o rezerwację hotelu z wyprzedzeniem.

Mediolan: Wybierz hotel

Jak dostać się na Tydzień mody będąc przeciętnym turystą?

Tydzień mody

Chcesz być w centrum świata mody, w otoczeniu modnych celebrytów? To spełnienie marzeń.

Duże szanse na wejście na targi mają fotografowie, blogerzy, kupcy, styliści i dziennikarze. Przedstawiciele tych zawodów mogą otrzymać oficjalne zaproszenie, składając wniosek o akredytację na tej stronie. Po zatwierdzeniu należy uiścić opłatę (50€). Akredytacja rozpoczyna się 3 miesiące przed Tygodniem Mody.

Istnieje również możliwość wysyłania zapytań do centrów prasowych marek prezentujących swoje kolekcje na targach. Niezbędne dane kontaktowe można znaleźć na tej stronie. Jeśli dopiero zaczynasz w branży mody, prawdopodobnie zostaniesz zaproszony przez młodych projektantów do rozpoczęcia pracy. To dobry początek.

Zaproszenia zostaną wysłane na adres hotelu w Mediolanie, w którym będziesz przebywać podczas Fashion Week. Prosimy więc o wyraźne wpisanie adresu i nazwy hotelu, w przeciwnym razie uczestnictwo w pokazie mody może okazać się niemożliwe. Zaleca się wcześniejsze poinformowanie personelu hotelu, że na twoje imię będą przychodzić listy.

Innym ciekawym sposobem na zdobycie pracy jest wolontariat. Będziesz odpowiedzialny za usadzanie gości, asystowanie modelkom, wpuszczanie ludzi przy wejściu itd. Możesz ubiegać się o te stanowiska za pośrednictwem agencji lub kontaktując się z centrum prasowym marki.

Jeśli masz niezachwianą pewność siebie, kolejna opcja na pewno do Ciebie przemówi. Zaopatrz się w wizytówki ze sklepu lub magazynu o modzie, załóż swój najlepszy strój, powieś na piersi aparat fotograficzny i zaprezentuj się jako dziennikarz lub kupujący dla dużej firmy/butiku. Jest to wątpliwa opcja, ale wszystko może się zdarzyć.

Wskazówki dotyczące udziału w Tygodniu Mody w Mediolanie

Fashion week

Nasze rady:

  • Jeśli chcesz być zauważony przez wielu fotografów, ubierz się wyraziście i nietypowo, ale nie krzykliwie. Tłum na Milan Fashion Week jest stylowy i elegancki, więc trzeba za nim nadążyć.
  • Zaproszenia są zazwyczaj wysyłane w formie „standing”, tzn. w strefie stojącej. Dlatego wygodne buty w torebce oczywiście Ci nie zaszkodzą.
  • Nie zapomnij o swoim sprzęcie, jeśli twierdzisz, że jesteś fotografem. Możesz zostać sprawdzony przy wejściu.
  • Pokazy mody w Mediolanie są rozrzucone po całym mieście, więc przed przyjazdem sprawdź mapę miasta i zanotuj wszystkie miejsca, do których jesteś zaproszona. Jeszcze lepiej, wyznacz miejsca, do których jesteś zaproszony, za pomocą transportu podziemnego. Mimo, że dla prasy przydzielone są specjalne busy, w przypadku korków można spóźnić się na kolejny pokaz.
  • Wybierz hotel blisko metra, oszczędzaj energię na pokazy.

Życzymy inspirujących doświadczeń!

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *