Wszystkie sposoby na dojazd do Wenecji z lotniska Marco Polo

, ,
Lotniska Marco Polo

Planując wycieczkę do Wenecji, lepiej jest wiedzieć z wyprzedzeniem, jak dostać się na wyspę z lotniska. Istnieje kilka sposobów, aby to zrobić. W tym artykule pomożemy ci się z nimi uporać.

Jak dojechać do Wenecji z lotniska autobusem

Najbardziej przystępny cenowo sposób dotarcia do miasta to autobus między lotniskiem Marco Polo a Piazzale Roma.

Jak dojechać do Wenecji z lotniska autobusem 

W Wenecji są dwa rodzaje autobusów.

  • Z firmy ACTV — autobusy miejskie, oznaczone numerami 5, 15 i 45. Numer 5 transportuje pasażerów od wczesnego ranka do północy, kursując co 30 minut. Odjeżdżają z przystanków obok terminalu, przy wyjściu z lotniska. Czas podróży wynosi około 23 minut, docelowo jest to dworzec autobusowy Piazzale Roma.

Jeśli zarezerwowałeś zakwaterowanie w Mestre, skorzystaj z autobusów 15 i 45. Bilet w jedną stronę kosztuje 8 euro i jest ważny przez 75 minut.

Wenecja: Wybierz hotel

  • Drugim rodzajem autobusów ATVO są turystyczne autokary z lukami bagażowymi i bezpłatnym wi-fi. Odjeżdżają z terminalu lotniska co 15 minut i docierają do Piazzale Roma w 20 minut. Cena biletu za autokar jest taka sama jak biletu autobusu miejskiego.

Numery autobusów i trasy są podane na każdym przystanku w pobliżu lotniska. Przystanki są wyposażone w tablicę elektroniczną, która pokazuje czas przyjazdu następnego autobusu.

Jeśli się zgubisz, skontaktuj się z pracownikami firmy transportowej, aby uzyskać pomoc. Ich zadaniem jest prowadzenie turystów w poszukiwaniu odpowiedniego autobusu.

Aby uniknąć szukania autobusu na miejscu, można zamówić transfer ekspresowym autobusem. Zabierze cię również na lotnisko, gdy podróż się skończy.

Jak kupić bilet na autobus w Wenecji?

Bilet można kupić na jeden z trzech sposobów:

  1. W kasach biletowych w hali przylotów na lotnisku Marco Polo. Są łatwe do rozpoznania – widać je z daleka dzięki czerwonym okienkom.
  2. Druga opcja to automaty biletowe. Znajdują się one na lotnisku, obok taśm 3 i 5 w hali wydawania bagażu oraz na przystankach autobusowych w pobliżu lotniska.
  3. U kierowcy.

Przed podróżą należy skasować bilet, w przeciwnym razie grozi Ci kara w wysokości 50 euro. Można to zrobić w żółtych automatach, na przystankach i w środku autobusu.

Jak dostać się do Wenecji z lotniska transportem wodnym

Jak dostać się do Wenecji z lotniska transportem wodnym

Z lotniska Marco Polo można dostać się do Wenecji i na wyspy vaporetto firmy Alilaguna. Jest to odpowiednik tramwaju rzecznego. Cena biletu jest wyższa od ceny autobusu. Jednak vaporetto są wygodniejsze, bo mogą zabrać Cię do najbliższego przystanku w hotelu i głównych atrakcji.

Trasa obejmuje historyczne centrum Wenecji oraz wyspy Giudecca, Lido, Burano i Murano. Na przykład, droga do San Marco trwa nieco ponad godzinę. Bilet na vaporetto kosztuje 15 euro w jedną stronę. Cena obejmuje jedną sztukę bagażu. Bilety można kupić na lotnisku, w tramwaju lub na molo w kasie biletowej.

Do mola można dojechać z lotniska z hali przylotów. Podążaj za niebieskimi znakami oznaczonymi „Trasporti via d’acqua”, które zaprowadzą Cię na parter terminalu. Jest tam kryta ruchoma droga, która prowadzi bezpośrednio do mola.

Inną możliwością transportu wodnego jest taksówka wodna firmy Consorzio Motoscafi Venezia. Są to małe łodzie, które mogą pomieścić 8-10 osób z bagażem. Taksówka wodna zawiezie Cię z lotniska do prawie każdego miejsca w Wenecji. Wiele hoteli ma osobny dostęp do kanału, na którym są zaparkowane łodzie.

Średnia cena wycieczki wynosi około 120-140 euro. Aby zaoszczędzić pieniądze, poczekaj na innych, którzy chcą skorzystać z taksówki wodnej i podziel się kosztami pomiędzy wszystkich. Lub skorzystaj z transportu miejskiego z lotniska wodną taksówką.

Lotnisko Wenecja-Marco Polo: Wybierz hotel

Jak dojechać do Wenecji z lotniska samochodem

Do centrum Wenecji z lotniska można dojechać także samochodem — taksówką lub wynajętym. Ta opcja jest odpowiednia dla tych, którzy przylatują w nocy, jak również dla rodzin z dziećmi i osób starszych.

Jak dojechać do Wenecji z lotniska samochodem

Usługi taxi są świadczone przez Cooperativa Artigiana Radiotaxi. Samochody są zaparkowane przed terminalem. Taryfa z lotniska na dworzec autobusowy jest ustalona na 40 euro. Dostanie się do centrum Mestre kosztuje 35 euro. Pozostała część cen zależy od odległości.

Są różne sposoby na zamówienie taksówki. Najprostszym sposobem jest zakupienie specjalnego biletu online na stronie internetowej firmy, ważnego przez 180 dni od daty zakupu. Możesz również pobrać aplikację appTaxi, aby znaleźć swój samochód w czasie rzeczywistym. Alternatywnie, można zadzwonić po taksówkę lub przez ten link.

Wypożyczyć samochód można tutaj.

Życzymy przyjemnego wypoczynku! 

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *