» Europa » Francja » Paryż » Zwiedzanie Muzeum Rodina w Paryżu – co zobaczyć, ceny biletów

Mzeum Rodina swoim wyglądem przypomina zamek. Znajduje się w samym centrum Paryża na rogu Boulevard Varennes i  bulwaru Inwalidów. Każdego roku odwiedza go 700 tys. turystów. Już od pierwszej minuty spacerowania po terenie kompleksu, zachwyca wielkość budowli, różnorodność ogrodu i elegancja przedstawionych eksponatów. Ponadto znajduje się tu 6 tys. rzeźb i do tego 7 tys. innych unikalnych dzieł sztuki! Jak wygląda zwiedzanie Muzeum Rodina w Paryżu? Ile kosztują bilety i co zobaczyć? O tym wszystkim opowiemy w tym artykule.

Zwiedzanie Muzeum Rodina z przewodnikiem

» CZYTAJ TAKŻETurystyczne karty rabatowe w Paryżu, które warto kupić

Muzeum Rodina i niezwykła kolekcja

Muzeum Rodina zostało wykonane w stylu rokokowym pod koniec XVII wieku. Dawniej w budynku mieszkali przedstawiciele miejscowej inteligencji. Najdłużej przebywał w nim Auguste Rodin – wybitny francuski rzeźbiarz. To właśnie tutaj artysta wykonywał swoje prace, inspirując się pięknem otaczającego krajobrazu i swojej muzy – Camille Claudel. Wspólnie stworzyli niepowtarzalne rzeźby, wśród których znajdują się kolekcje „Dorosłość”, „Walc” i „Fala”.

Gdy władze francuskie oświadczyły, że chcą zburzyć budynek, Auguste Rodin postanowił go kupić. Następnie przekazał kompleks państwu pod warunkiem, że znajdzie się w nim jego muzeum. Można więc powiedzieć, że to właśnie rzeźbiarz uratował ten wspaniały budynek przed zniszczeniem.

» CZYTAJ TAKŻEMuzea w Paryżu, które trzeba odwiedzić

Co zobaczyć w Muzeum Rodina?

Rzeźby Rodina witają odwiedzających już od wejścia do muzeum. W parku znajdują się najlepsze dzieła artysty – „Beethoven”, „Bramy piekład”, „Ugolino”, „Myśliciel” i „Mieszczanie z Calais”. Natomiast w budynku Rodinowi przeznaczono aż 16 pomieszczeń. Co w nich zobaczymy?

 • 1 piętro

  Na pierwszym piętrze można zobaczyć zmysłowe rzeźby, takie jak „Ewa”, „Pocałunek” oraz „Spacerujący Mężczyzna”.

 • 2 piętro

  Na drugim piętrze znajdują się mniejsze rzeźby mistrza Rodina, jak również jego obrazy i wydruki.

 • Kaplica

  Warto też udać się do kaplicy w pobliżu rezydencji. Znajduje się w niej kolekcja dzieł Rodina w stylu antycznym oraz regularne wystawy prac współczesnych rzeźbiarzy.

Jako turysta, na przespacerowanie się po muzeum, powinieneś przeznaczyć kilka godzin. Osoby odwiedzające kompleks mogą skorzystać z przewodnika audio, wstąpić do sklepu z pamiątkami oraz sali filmów dokumentalnych, a także odwiedzić dużą bibliotekę. Na szczególną uwagę zasługuje park, znajdujący się obok muzeum. Ten zielony ogród zajmuje prawie 3 hektary zieleni, a rosną w nim rośliny ozdobne oraz róże.

Raz na tydzień odbywa się zwiedzanie muzeum z uwzględnieniem miejsc, które nie są na co dzień dostępne dla turystów.

Po owocnym zwiedzaniu, możesz zrelaksować się w letniej kawiarni z francuskimi wypiekami. Ponadto nad pobliskim jeziorem znajduje się przytulna restauracja rodzinna.

» CZYTAJ TAKŻE20 pomysłów na spędzenie czasu w Paryżu

Muzeum Rodina – godziny otwarcia i ceny biletów

Bilety: kosztują 14 euro. Możesz kupić wejściówkę do 2 muzeów – Rodina i Muzeum d’Orsay za 25 euro. Rezerwacji dokonasz pod tym linkiem

Godziny zwiedzania (muzeum i ogród rzeźb): od wtorku do niedzieli od 10:00 do 18:30.

 • Jak dostać się do Muzeum Rodina?

  Do muzeum najłatwiej dostaniesz się metrem. Wysiądź na stacji Invalides lub Varenne.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *