1 dzień w Rotterdamie

,
Rotterdam

Rotterdam jest miastem, który każdy kto przyjechał do Holandii, powinien zobaczyć. Rotterdam został całkowicie zniszczony podczas II wojny światowej, a następnie odbudowany. Nie znajdziesz tu zwykłych holenderskich domów, ale zobaczysz wiele nowoczesnej architektury. Przygotowaliśmy jednodniową trasę zwiedzania Rotterdamu.

Natychmiast po opuszczeniu Dworca głównego Rotterdam Centraal będziesz miał niesamowity widok: wiele pięknych wysokich budynków i duży plac dworca kolejowego — z reguły turyści robią tu swoje pierwsze zdjęcia w mieście. Stąd proponujemy udać się na stację Rotterdam Blaak: najlepiej jest to zrobić metrem, ale można też przejść pieszo, jeśli wybraliście pobliski hotel — czas w drodze to ni więcej niż 15-20 minut.

» Czytaj takżeWycieczki samochodem do Holandii na własną rękę

Markthal

Proponujemy rozpocząć dzień na ekscytującym targu krytym Markthal (Dominee Jan Scharpstraat 298, 3011 GZ) — ulubionym miejscu wszystkich smakoszy. Po wejściu do środka, znajdziesz się w wyjątkowym świecie pod jednym dachem. Zobaczysz wiele różnych sklepów, kawiarni i restauracji, tutaj, w samym sercu miasta, zebrano również najsmaczniejsze, świeże i niezwykłe owoce, sery, kiełbasy, owoce morza. W Markthal można kupić lub nawet spróbować za darmo różnego rodzaju przysmaków, takich jak ser zielony gotowany z sosem pesto, lub ser z pół koziego sera, pół krowiego mleka, makaronu kokosowego lub słodkich kasztanów i mangostanu, a nawet chrupiące gofry z canoli, które sam Ojciec Chrzestny zjadł w filmie o tej samej nazwie. Rynek jest otwarty codziennie od godziny 10:00 do 12:00 w niedziele.

Delfshaven

Po rozkoszach gastronomicznych sugerujemy, abyście udali się na spacer do dzielnicy Delfshaven, która jest jednym z niewielu miejsc w Rotterdamie zachowanych w przedwojennej formie.

Wieża Euromast

Niedaleko od starego miasta Delfshaven znajduje się jedna z głównych atrakcji Rotterdamu, Wieża Euromast (Parkhaven 20, 3016 GM). Wysokość wieży wynosi 185 m, co czyni z Euromastu miejsce z najlepszym widokiem na miasto. Szybka winda pomoże Ci dotrzeć na taras obserwacyjny w zaledwie pół minuty. Bilety na wieżę można nabyć z wyprzedzeniem przez Internet pod tym linkiem.

» CZYTAJ TAKŻE10 głównych atrakcji Hamburga

Most Erasmus

Bez tego Twoja wizyta w Rotterdamie nie mogła by się obyć, czyli wizytówka miasta – most zwodzony Erasmus (Erasmusbrug 1, 3072 AP). Ta atrakcja jest niekończącą się inspiracją dla milionów fotografów i rzeczywiście — wyjątkowa architektura i niezwykłe piękno mostu zainspiruje każdego odwiedzającego. Erasmus jest najdłuższym mostem wiszącym na świecie i najwyższym mostem w Holandii. Ze względu na swój wdzięczny kształt i położenie nad rzeką, Holendrzy nazywają go «Łabędź». Most Erasmusa jest uważany za główny punkt orientacyjny miasta i stanowi część oficjalnego logo Rotterdamu.

Kubuswoningen

Następnie, idąc na przeciwległą stronę Wieży Euromast, można udać się do innej słynnej atrakcji turystycznej — tzw. domów sześciennych (Overblaak 70, 3011 MH). Wyjątkowa architektura domów przyciąga co roku setki tysięcy turystów z całego świata.

Witte de Withstraat

A na koniec dnia oferujemy Państwu dobrą zabawę w jednej z lokalnych restauracji w Rotterdamie. Udaj się do Witte de Withstraat, ulicy pełnej barów i restauracji i bardzo popularnej wśród mieszkańców z jej niesamowitą atmosferą. Ponadto, De Witte Aap (Witte de Withstraat 78, 3012 BS) został uznany za najlepszy bar na świecie w 2009 roku.

Fenix Food Factory

Alternatywnie można zjeść posiłek w Fenix Food Factory (Veerlaan 19D, 3072 AN), dawnej fabryce przekształconej w restaurację. Osobliwością jest to, że nie ma tu kelnerów — w Fabryce Żywności Fenix goście mogą swobodnie wybierać dania w jednym z kilku bloków, w tym grill, kuchnia libańska i azjatycka, dział winiarski itp. W rezultacie zamówione potrawy będą gotowane bezpośrednio przed Tobą.

Życzymy miłego dnia w Roterdamie!

» Czytaj takżeDelft w 1 dzień: co zobaczyć i gdzie pójść

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *