» Europa » Francja » Paryż » Jak dostać się do Paryża z lotniska Beauvais?

Beauvais nie jest najwygodniejszym lotniskiem w Paryżu, ale tanie bilety lotnicze konsekwentnie wabią do niego dziesiątki i setki budżetowych podróżników. W artykule omówiliśmy wszystkie sposoby, jak dostać się do centrum Paryża z lotniska Beauvais. Od razu powiemy, że najłatwiej dostać się tam autobusem. Kursują one często i zatrzymują się tuż przed wyjściem z lotniska.  Autobusy do Paryża kosztują 18€. Niestety ciągną się do nich długie kolejki, dlatego pod tym linkiem kupisz bilet z wyprzedzeniem i to taniej, bo za 16,90 €.

» CZYTAJ TAKŻELotniska w Paryżu. Przydatne informacje i schematy

Głównie chodzi o lotnisko w Beauvais

W Paryżu znajduje się duże międzynarodowe lotnisko – Roissy-Charles de Gaulle (artykuł jak dostać się z niego do centrum miasta przeczytasz tutaj), główne lotnisko regionalne – Orly (o nim przeczytasz pod tym linkiem), a także najbardziej oddalone lotnisko – Beauvais, o którym opowiemy w tym artykule. Często nazywane „Paris-Beauvais” obsługuje tanie linie lotnicze i znajduje się aż 90 (!) km od Paryża, w Pikardii. Lata na nie głównie Ryanair.

Droga z Beauvais do centrum Paryża jest bardzo długa, niewygodna i droga. Czasami wychodzi, że taniej dostanie się na nie taksówką, zwłaszcza w przypadku, gdy podróżuje się w więcej niż 3 osoby (sprawdź taksówki z Beauvais do hotelu, klikając w ten link). Postaramy się przedstawić Ci kilka najlepszych sposobów na dojazd z lotniska do miasta. Zwróć szczególną uwagę na fakt, że Paris-Beauvais zamknięte jest od godziny 0:30 do 6 rano. Oznacza to, że spędzenie na nim nocy nie jest możliwe.

» CZYTAJ TAKŻEPierwszy raz w Paryżu: Planujemy idealną podróż

Dojazd na lotnisko samochodem lub taksówką

Dojazd autostradą A16 zajmuje około 1 godziny. Samochód będzie czekał na lotnisku Beauvais w wybranym dniu i będzie można go podrzucić na wskazane parkingi w Paryżu. Możesz wynająć transport na lotnisku lub z wyprzedzeniem na tej stronie.

Kolejnym środkiem transportu, jaki możesz wybrać jest taksówka, którą dojedziesz z lotniska Beauvais do Paryża lub w drugą stronę. Kosztuje ona od 105 € w ciągu dnia i od 125 € w nocy. Przejazd zajmuje od 1 godziny do 1,5 godziny.

Zamów taksówkę z lotniska

Dojazd na lotnisko Beauvais autobusem

Autobus Navette Beauvais łączy lotnisko Beauvais z Paryżem oraz stacją metra Porte Maillot (jest to pierwsza linia metra). Zatrzymuje się między terminalem pierwszym a drugim przy wyjściu z lotniska – na pewno go nie przegapisz. Co ważne, Navette Beauvais przewozi wyłącznie pasażerów linii lotniczych. Kursuje codziennie 15-30 minut po przylocie samolotu.

Kierunek: Paris-Porte Maillot (metro/RER: Porte Maillot)

Autobusem Navette Beauvais możesz również wrócić z Paryża na lotnisko. Linia wyjeżdża ze stolicy na trzy godziny przed wylotem, więc upewnij się, czy dobrze rozplanowałeś czas. Pierwszy Navette wyjeżdża z Paryża na lotnisko 3 godziny przed lotem. Ta godzina różni się w zależności od dnia, ale zazwyczaj jest to 5:35-5:40 (metro wtedy jeszcze nie kursuje).

» CZYTAJ TAKŻEJakie bilety najlepiej kupić do paryskiego metra?

Bilety można kupić na miejscu, w kasie lub w automatach. Polecamy zakupić je z wyprzedzeniem: jest taniej i szybciej, bo kasa jest zwykle pełna ludzi czekających w kolejce. Zwróć uwagę, że bilety kosztują 16,90 € online i 18 € w kasie.

Ile wynosi czas podróży z lotniska do Paryża? Około półtorej godziny. Oznacza to, że wyjeżdżacie z miasta 3 godziny przed wylotem, dzięki czemu macie półtorej godziny na wszystkie procedury. To całkiem sporo czasu. Lotnisko Beauvais nie jest zbyt duże i jest tam tylko kilka kawiarni i parę sklepów. Generalnie autobus jest najtańszym środkiem transportu. Bilety kupicie pod tym linkiem.

» CZYTAJ TAKŻEDzielnice Paryża - w których się zatrzymać?

Dojazd z lotniska Beauvais pociągiem

Jest jeszcze jeden sposób komunikacji: możesz dojechać najpierw do miasta Beauvais. (Cena biletu wynosi tylko 1 €). W mieście znajdują się hotele, sklepy i dworzec kolejowy, z którego dostaniesz się do Paryża lub innych francuskich miast. Z kolei z lotniska do dworca w mieście Beauvais najłatwiej dojechać taksówką. Koszt przejazdu wynosi 13 € w dni powszednie i 16 € w niedzielę oraz święta. Czas przejazdu to około 15 minut.

Na dworcu w mieście Beauvais musisz wsiąść w pociąg TER (Train Express Régional) w kierunku Gare du Nord, metro – Gare du Nord RER – Magenta. Pociągi kursują od 6:30 do 20:00 i odjeżdżają w odstępach czasowych od 30 minut do 1 godziny. Cena biletu wynosi 10 euro, a czas przejazdu to około 1 godzina i 20 minut.

Uwaga: pociąg przejeżdża przez pobliską miejscowość Beauvais, a nie przez samo lotnisko!

Tak, jak pisaliśmy wcześniej, nie jest łatwo dostać się na lotnisko, jednak ceny lotów na nie są bardzo tanie.

Udanej podróży!

» CZYTAJ TAKŻE5 stref paryskiego metra

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *