Jak dostać się do Paryża z lotniska Beauvais?

,
Lotniska Beauvais

Beauvais nie jest najwygodniejszym lotniskiem w Paryżu, ale tanie bilety lotnicze konsekwentnie wabią do niego dziesiątki i setki budżetowych podróżników. Omówimy wszystkie sposoby, dzięki którym możesz dostać się z lotniska Beauvais do centrum Paryża.

Głównie chodzi o lotnisko w Beauvais

W Paryżu znajduje się duże międzynarodowe lotnisko – Roissy-Charles de Gaulle (artykuł na temat tego, jak dostać się z niego do centrum miasta), główne lotnisko regionalne – Orly (też już napisaliśmy artykuł o tym, jak dojechać z niego do miasta), a także najbardziej oddalone lotnisko – Beauvais, o którym opowiemy w tym artykule. Ostatnie lotnisko obsługuje tanie linie lotnicze i znajduje się 90 (!) km od Paryża, w Pikardii. Lata na nie głównie Ryanair, ale też i inne linie lotnicze. Lotnisko często nazywane jest „Paris-Beauvais”.

Droga na nie jest bardzo długa, niewygodna i droga. Czasami wychodzi nawet, że taniej dostanie się na nie taksówką, zwłaszcza w przypadku, gdy podróżuje się w więcej niż 3 osoby (sprawdź taksówki z Beauvais do hotelu, klikając w ten link). Postaramy się jednak przedstawić Ci kilka sposobów na dojazd z lotniska do miasta.

Zwróć szczególną uwagę na fakt, że lotnisko Beauvais zamknięte jest od godziny 0:30 do 6 rano. Oznacza to, że spędzenie na nim nocy nie jest możliwe.

» CZYTAJ TAKŻEIgrzyska Olimpijskie 2024 w Paryżu

Dojazd na lotnisko własnym samochodem

Beauvais Airport

Dojazd autostradą A16 zajmuje około 1 godziny. Samochód będzie czekał na lotnisku Beauvais w wybranym dniu i będzie można go podrzucić na parkingi w Paryżu. Możesz wynająć samochód na lotnisku lub z wyprzedzeniem na tej stronie.

Dojazd na lotnisko Beauvais autobusem

Navette

Możesz skorzystać z autobusu, który łączy lotnisko Beauvais ze stacją metra Porte Maillot w Paryżu. Obraz poniżej pokazuje, gdzie autobus zatrzymuje się na lotnisku.

Autobus przewozi tylko pasażerów z lotniska. Kursuje codziennie i będzie podstawiony około 15-30 minut po wylądowaniu samolotu. Kierunek jego jazdy to: Paris-Porte Maillot (Metro/RER: Porte Maillot). Dzięki niemu możesz też wrócić z Paryża na lotnisko. Autobusy z Paryża odjeżdżają trzy godziny przed odlotem Twojego samolotu, więc koniecznie sprawdź rozkład jazdy. Bilety możesz kupić na miejscu – w kasie lub automacie. Zalecamy jednak kupić je z wyprzedzeniem, gdyż wtedy będą one tańsze (15,90 euro za zakup online zamiast 17 euro za zakup w kasie) i zaoszczędzisz trochę czasu – zazwyczaj wszyscy pasażerowie przed wejściem do autobusu najpierw stoją w kolejce do kasy.

Shuttle

Możesz też wsiąść w autobus SuperShuttle, który zawiezie Cię do Paryża lub Disneylandu. Zatrzymuje się on w pobliżu pierwszego terminalu lotniska. Cena biletu za jednego pasażera wynosi 55 euro (do Paryża), a za dwóch — 90 euro. Za przejazd do Disneylandu zapłacisz 54 euro za osobę lub 84 euro za dwie osoby. Cena biletu dla dzieci jest dwa razy niższa.

Jeszcze jeden sposób: możesz dojechać najpierw do miasta Beauvais. Cena biletu wynosi 4 euro (bilet ważny jest przez 48 godzin). W mieście znajdują się hotele, sklepy i dworzec kolejowy, z którego dostaniesz się do Paryża lub innych francuskich miast.

Na końcu tego artykułu znajdziesz plik z rozkładem autobusów z Beauvais na lotnisko i z powrotem. Cena za przejazd wynosi 15 euro.

Dojazd z lotniska Beauvais pociągiem

Gare du Nord

Na dworcu w mieście Beauvais musisz wsiąść w pociąg TER (Train Express Régional) w kierunku Gare du Nord, metro – Gare du Nord RER – Magenta. Pociągi kursują od 6:30 do 20:00 i odjeżdżają w odstępach czasowych od 30 minut do 1 godziny i 30 minut. Cena biletu wynosi 10 euro, a czas przejazdu to około 1 godziny i 20 minut.

Uwaga: pociąg przejeżdża przez pobliską miejscowość Beauvais, a nie przez same lotnisko!

Dojazd na lotnisko taksówką

Taxi

Z dworca w mieście Beauvais na lotnisko najłatwiej dojechać taksówką. Koszt przejazdu wynosi 13 euro w dni powszednie i 16 euro w niedzielę oraz święta. Czas przejazdu to około 15 minut.

Taksówką możesz dojechać z lotniska Beauvais do Paryża lub w drugą stronę. Przejazd zajmuje od 1 godziny do 1,5 godziny. Zamów taksówkę z lotniska Beauvais do Paryża.

Tak, jak pisaliśmy wcześniej, nie jest łatwo dostać się na lotnisko, jednak ceny lotów na nie są bardzo tanie.

Udanej podróży!