Jak dostać się do Paryża z lotniska Beauvais?

,
Lotniska Beauvais

Beauvais nie jest najwygodniejszym lotniskiem w Paryżu, ale tanie bilety lotnicze konsekwentnie wabią do niego dziesiątki i setki budżetowych podróżników. Omówimy wszystkie sposoby, dzięki którym możesz dostać się z lotniska Beauvais do centrum Paryża.

Od razu powiemy, że najłatwiej dostać się tam autobusem. Kursują one często i zatrzymują się tuż przed wyjściem z lotniska. Autobusy do Paryża kosztują 18€ i trzeba odstać swoje w kolejce, dlatego pod tym linkiem kupisz bilet z wyprzedzeniem i to za 16,90 €.

Głównie chodzi o lotnisko w Beauvais

W Paryżu znajduje się duże międzynarodowe lotnisko – Roissy-Charles de Gaulle (artykuł na temat tego, jak dostać się z niego do centrum miasta), główne lotnisko regionalne – Orly (też już napisaliśmy artykuł o tym, jak dojechać z niego do miasta), a także najbardziej oddalone lotnisko – Beauvais, o którym opowiemy w tym artykule. Ostatnie lotnisko obsługuje tanie linie lotnicze i znajduje się 90 (!) km od Paryża, w Pikardii. Lata na nie głównie Ryanair, ale też i inne linie lotnicze. Lotnisko często nazywane jest „Paris-Beauvais”.

Droga na nie jest bardzo długa, niewygodna i droga. Czasami wychodzi nawet, że taniej dostanie się na nie taksówką, zwłaszcza w przypadku, gdy podróżuje się w więcej niż 3 osoby (sprawdź taksówki z Beauvais do hotelu, klikając w ten link). Postaramy się jednak przedstawić Ci kilka sposobów na dojazd z lotniska do miasta.

Zwróć szczególną uwagę na fakt, że lotnisko Beauvais zamknięte jest od godziny 0:30 do 6 rano. Oznacza to, że spędzenie na nim nocy nie jest możliwe.

» CZYTAJ TAKŻEIgrzyska Olimpijskie 2024 w Paryżu

Dojazd na lotnisko własnym samochodem

Beauvais Airport

Dojazd autostradą A16 zajmuje około 1 godziny. Samochód będzie czekał na lotnisku Beauvais w wybranym dniu i będzie można go podrzucić na parkingi w Paryżu. Możesz wynająć samochód na lotnisku lub z wyprzedzeniem na tej stronie.

Taksówką możesz dojechać z lotniska Beauvais do Paryża lub w drugą stronę. Kosztuje on od 105 € w ciągu dnia i od 125 € w nocy. Przejazd zajmuje od 1 godziny do 1,5 godziny. Zamów taksówkę z lotniska Beauvais do Paryża.

Dojazd na lotnisko Beauvais autobusem

Navette

Autobus Navette Beauvais łączy lotnisko Beauvais z Paryżem, stacją metra Porte Maillot (jest to pierwsza linia metra). Na planie parkingu powyżej widać, gdzie się zatrzymuje (między terminalem pierwszym a drugim, na pewno go nie przegapisz – autobus zatrzymuje się przy wyjściu z lotniska).

Autobus ten przewozi wyłącznie pasażerów linii lotniczych. Kursuje codziennie, 15-30 minut po przylocie samolotu. Kierunek: Paris-Porte Maillot (metro/RER: Porte Maillot). Możesz nim również wrócić z Paryża na lotnisko. Autobusy wyjeżdżają ze stolicy na trzy godziny przed lotem, więc upewnij się, że dobrze rozplanujesz czas. Pierwszy Navette wyjeżdża z Paryża na lotnisko 3 godziny przed pierwszym lotem. Ta godzina różni się w zależności od dnia, ale zazwyczaj jest to 5:35-5:40 (metro wtedy jeszcze nie kursuje).

» CZYTAJ TAKŻEJakie bilety najlepiej kupić do paryskiego metra?

Bilety można kupić na miejscu, w kasie lub w automatach. Polecamy kupowanie biletów z wyprzedzeniem: jest taniej i szybciej, bo kasa biletowa jest zwykle pełna ludzi czekających w kolejce. Bilety kosztują 16,90 € online i 18 € w kasie.

Czas podróży z lotniska do Paryża to około półtorej godziny. Oznacza to, że wyjeżdżacie z miasta 3 godziny przed lotem i będziecie mieli około półtorej godziny na wszystkie procedury już na lotnisku. To całkiem sporo czasu. Lotnisko Beauvais nie jest zbyt duże i jest tam tylko kilka kawiarni i parę sklepów.

Generalnie autobus jest najtańszym i najłatwiejszym sposobem na dostanie się z lotniska Beauvais do Paryża lub odwrotnie. Bilety kupicie pod tym linkiem.

Dojazd z lotniska Beauvais pociągiem

Gare du Nord

Jeszcze jeden sposób: możesz dojechać najpierw do miasta Beauvais. Cena biletu — 1 €. W mieście znajdują się hotele, sklepy i dworzec kolejowy, z którego dostaniesz się do Paryża lub innych francuskich miast.

Z z lotniska do dworca w mieście Beauvais najłatwiej dojechać taksówką. Koszt przejazdu wynosi 13 € w dni powszednie i 16 € w niedzielę oraz święta. Czas przejazdu to około 15 minut.

Na dworcu w mieście Beauvais musisz wsiąść w pociąg TER (Train Express Régional) w kierunku Gare du Nord, metro – Gare du Nord RER – Magenta. Pociągi kursują od 6:30 do 20:00 i odjeżdżają w odstępach czasowych od 30 minut do 1 godziny i 30 minut. Cena biletu wynosi 10 euro, a czas przejazdu to około 1 godziny i 20 minut.

Uwaga: pociąg przejeżdża przez pobliską miejscowość Beauvais, a nie przez same lotnisko!

Tak, jak pisaliśmy wcześniej, nie jest łatwo dostać się na lotnisko, jednak ceny lotów na nie są bardzo tanie.

Udanej podróży!