Oszczędzamy pieniądze: gdzie najtaniej kupić pamiątki w Paryżu?

,
Breloczki z Paryża

Prawdopodobnie głównym pytaniem wszystkich turystów w Paryżu jest «gdzie kupić pamiątki?». Polecamy Ci pięć najlepszych miejsc, w których kupisz przepiękne upominki.

Najtańsze breloczki z Paryża

Pierwsza wskazówka: powstrzymaj się od kupowania pamiątek «z rąk» nachalnych sprzedawców w pobliżu popularnych atrakcji Paryża. Po pierwsze, są one bezpodstawnie za drogie, a po drugie — nie ma ich dużego wyboru i możesz zostać łatwo oszukanym. Jednym wyjątkiem od tej reguły są handlarze sprzedający drobiazgi w postaci wieży Eiffla tuż przy samej wieży. Unikaj handlarzy podchodzących do turystów stojących w kolejce po bilety do wieży Eiffla i wejdź na Pola Marsowe. Tam na pewno znajdziesz handlarzy, u których kupisz nawet 6 breloczków z wieżą za 1 euro. Ogólnie mówiąc, w tej dzielnicy możesz kupić najtańsze pamiątki w Paryżu.

Gdzie pamiątki są najtańsze?

Sklepy w okolicy Notre Dame

Druga wskazówka: jeżeli zależy Ci na bardziej wyszukanych pamiątkach, na przykład koszulkach z nadrukiem Paryża, notatnikach, lub kubkach, bardziej spodobają Ci się sklepy w okolicy Notre Dame. Jest ich tam dużo, więc i ceny są niższe, a wybór — po prostu ogromny. Redakcja Paris10.ru szczególnie poleca sklepy «za» katedrą Notre Dame, wzdłuż uliczki jej ogrodu. Uważaj, gdyż spacerując po tej ulicy, dojdziesz na wyspę Saint-Louis, gdzie ceny pamiątek natychmiast wzrastają.

Oprócz sklepów przy Notre Dame, warto także wspomnieć o sklepikach turystycznych na Montmartre, które także oferują duży wybór i niskie ceny. Można też kupić pamiątki na Rue de Rivoli. Większość sklepów znajduje się pod arkadami na przeciwko Luwru, więc w ten sposób przyłączysz przyjemne z pożytecznym: spacer po muzeum z zakupem upominków dla przyjaciół.

A gdzie nie kupować pamiątek? Na pewno na placu Trocadero, na Polach Elizejskich i w pobliżu wyjścia z Tuileries. Wybór pamiątek jest tam bardzo mały i nie ma prawie żadnej konkurencji, przez co przedsiębiorcy mogą sobie z łatwością pozwolić na podwyższenie cen.

Pamiątki w muzeach

Sklepy w okolicy Notre Dame

Trzecia wskazówka: niektóre pamiątki możesz kupić tylko w oficjalnych sklepach w muzeach. Na przykład, magnesy z reprodukcjami obrazów Luwru, Orsay i centrum Pompidou. Ogólnie rzecz biorąc, w Paryżu jest kilka rodzajów muzeów: na pewno trafisz do muzeum narodowego (Luwr i Orsay), jednak możliwe, że odwiedzisz też muzeum państwowe (Saint-Chapelle, Pałac Inwalidów, itp.). Wybór pamiątek zależeć będzie więc od miejsca, w którym się znajdziesz. Wszystkie muzea oferują pamiątki w podobnych cenach, ale ich tematyka zależy już od konkretnego miejsca. Na przykład, w Orsay znajdziesz notatniki z reprodukcjami obrazów Moneta, w Luwrze — z Mona Lisą, a w Muzeum Guimet podobne notatniki będą ozdobione chińskimi wzorami. Jak możesz domyślić się, koszt «oficjalnych» pamiątek jest wyższy niż na ulicy czy w sklepach turystycznych, jednak są one też lepszej jakości.

Weź pod uwagę to, że podczas udziału w różnych imprezach, festiwalach lub koncertach, na ulicach nie znajdziesz oficjalnych pamiątek. Szczególnie dotyczy to turnieju tenisowego Rolanda Garrosa. Koszulki Tour de France, chociaż i są sprzedawane w sklepach z pamiątkami, są wszędzie równie drogie.

Udanych zakupów i cudownej wycieczki do Paryża!

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *