2 dni w Paryżu. Co zobaczyć? Mapa

,
Paris

Pisaliśmy już o tym, co można zobaczyć podczasa jednego dnia w Paryżu. Poniżej znajdziesz przykładowy plan zwiedzania i mapę Paryża na dwa dni. A jeżeli chcesz, możesz też zamówić u nas organizację Twoich dni w Paryżu.

Pierwszy dzień w Paryżu

Proponujemy Ci zacząć od wizyty na wieży Eiffla. Spójrz na nią z placu  Trocadero,  a następnie udaj się na jej górę.

W dalszej kolejności przepłyń się statkiem (lub batobusem) wzdłuż Sekwany. Batobus rozpoczyna swoją trasę w pobliżu wieży Eiffla. Zrób pełne koło i podziwiaj miasto z perspektywy rzeki. Wycieczka trwa około jednej godziny.

W ten sposób trafisz z powrotem do wieży Eiffla oraz Trocadero. Następnie możesz przejść się w stronę Pól Marsowych (przejdź pod wieżą Eiffla i udaj się w kierunku zielonych trawników). Tu możesz zorganizować sobie mały piknik i porobić śliczne zdjęcia.

Pola Marsowe

Przejdź się dalej przez Pola Marsowe do mars Ecole Millitaire. Skręć w lewo i idź dalej – ostatecznie trafisz do Domu Inwalidów. Kontynuuj trasę, tym razem w kierunku Sekwany, aby dojść do najbardziej urokliwego mostu w Paryżu – mostu Aleksandra III.

Spacerując dalej przed siebie, zobaczysz Grand Palais i Petit Palais i trafisz na Pola Elizejskie. Po prawej stronie zobaczysz Concorde, a po lewej – Łuk Triumfalny, do którego dojdziesz z łatwością.

Wszystko to możesz zobaczyć pieszo, jednocześnie ciesząc się widokiem na wiele atrakcji, podziwiając butiki na Polach Elizejskich z zewnątrz lub nawet zachodząc do nich.

Jeżeli masz mało czasu lub nie lubisz spacerować, oferujemy Ci następującą trasę: po rejsie statkiem po Sekwanie do wieży Eiffla skręć w kierunku Trocadero. Znajduje się tam najbliższa stacja metro. Przy użyciu 6-tej linii metra trafisz pod Łuk Triumfalny: rozkoszuj się jego widokiem, a następnie przespaceruj się wzdłuż Pól Elizejskich. Zobaczysz dokładnie te same atrakcje, co w przypadku pierwszego wariantu trasy.

Dzień drugi

[gmap:https://www.google.com/maps/d/embed?mid=1sWdKITRLQ7ikNZG-sdmFwTAhtv-xzaj_]

Drugi dzień zacznij od zwiedzania katedry Notre Dame. Przy prawym brzegu Sekwany, rzut kamieniem od Notre Dame, znajduje się Urząd Miasta Paryża i centrum sztuki nowoczesnej Pompidou. Koniecznie je zobacz.

Po Centrum Pompidou możesz kontynuować spacer do Luwru – wystarczy, że udasz się na Rue de Rivoli. Luwr znajduje się między Sekwaną i tą ulicą. Po drodze możesz wstąpić do licznych sklepów. Nawet jeżeli nie masz czasu na zwiedzanie muzeum, przejdź na dziedziniec Luwru i podziwiaj piramidy.

Łuk Triumfalny

Idź dalej przed siebie aż dojdziesz do ogrodów Tuileries. Przy lewym brzegu Sekwany, na przeciwko ogrodów Tuileries, znajduje się muzeum sztuki impresjonistycznej Orsay – wcześniej jego budynek pełnił funkcję stacji kolejowej. Z łatwością zobaczysz go z ogrodu. Kontynuując spacer po ogrodzie, dojdziesz do Place d la Concorde z wartym uwagi obeliskiem.

Od stacji metra Concorde możesz udać się na Montmartre: wystarczy, że wsiądziesz w 12. linię. Musisz wysiąść na stacji Abbesses, żeby znaleźć się w samym centrum dzielnicy. Główne atrakcje Montmartre opisaliśmy w oddzielnym artykule.

Jeżeli planujesz udać się do któregoś z muzeum, powinieneś liczyć się z 3-4 godzinami zwiedzania Luwru i 2-3 godzinami zwiedzania muzeum Orsay.

Udanej podróży!

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *