7 okręg Paryża: gdzie się zatrzymać, co zobaczyć, mapa

,
7 okręg paryski

Siódma dzielnica Paryża, czyli Arrondissement du Palais Bourbon – to jedna z najbardziej turystycznych i tętniących życiem dzielnic stolicy Francji. Tutaj przyjeżdżają wszyscy turyści bez wyjątku, bo przecież odwiedzić Paryż i nie zobaczyć Wieży Eiffla – to jakoś nie wypada W tym artykule dowiesz się, czy powinieneś szukać hotelu w 7. okręgu, jakie są tam inne atrakcje i gdzie można smacznie zjeść.

Wszystkie wymienione poniżej atrakcje i restauracje można znaleźć na interaktywnej mapie na końcu artykułu.

» Czytaj także6 okręg paryski: gdzie się zatrzymać, co zobaczyć, mapa

Czym charakteryzuje się 7. okręg Paryża?

7 okręg Paryża: gdzie się zatrzymać, co zobaczyć, mapa

Siódma dzielnica stolicy Francji leży na lewym brzegu Sekwany i jest połączona z 1, 8 i 16 dzielnicą wieloma pięknymi mostami. Jest to klasyczny Paryż z promenadami, parkami, ulicami handlowymi, symbolicznymi zabytkami i przytulnymi tarasami kawiarnianymi.

Dzięki licznym ambasadom jest tu czysto i bezpiecznie, a ze względu na błyszczącą wieżę Eiffla turyści są na ulicach 24 godziny na dobę, więc można spacerować do wczesnych godzin porannych. W cieplejszych miesiącach trudno jest znaleźć wolne miejsce na piknik na trawnikach i wzdłuż rzeki. Krótko mówiąc, siódma dzielnica Paryża jest doskonałym miejscem na spokojne spacery.

» Czytaj także15 porad przed wyjazdem do Paryża

Czy warto zatrzymać się w 7. okręgu paryskim?

Czy warto zatrzymać się w 7. okręgu paryskim?

Siódma dzielnica jest idealnym miejscem na pobyt w Paryżu, zwłaszcza jeśli jest to Twój pierwszy raz w tym mieście. Jest tu wiele interesujących miejsc, a sąsiednie dzielnice centralne znajdują się w odległości krótkiego spaceru.

» Czytaj takżePierwszy raz w Paryżu: najważniejsze wskazówki dla turystów

Całkiem Łatwo znaleźć hotel z widokiem na wieżę, a w 7. okręgu jest wiele dobrych hoteli. Wszystkie opcje zakwaterowania i zarezerwować odpowiednie miejsce można pod tym linkiem.

7. dzielnica, Paryż: Wybierz hotel

Główne atrakcje 7. okręgu paryskiego

Wieża Eiffla

Najważniejszym zabytkiem siódmej dzielnicy Paryża jest bez wątpienia Wieża Eiffla. Wszyscy bez wyjątku starają się przejść pod nią, wokół niej, a wielu stoi w kilometrowej kolejce, aby na nią wejść. Najłatwiejszym sposobem dostania się na wieżę bez stania w kolejce jest zarezerwowanie stolika w restauracji na obiad lub kolację. Ale są też inne sposoby.

» Czytaj takżeObiad i kolacja na Wieży Eiffla

Zielony trawnik Champ de Mars oddziela Żelazną Damę od kompleksu Szkoły Wojskowej z połowy XVIII wieku. Bardzo blisko znajduje się Les Invalides, w którym nie tylko mieszkają weterani, ale także znajduje się grób Napoleona, a także Muzeum Armii z największą na świecie kolekcją uzbrojenia. Jeśli chcesz zwiedzić wszystkie najważniejsze miejsca, z pewnością przyda Ci się turystyczna karta rabatowa Paris City Pass.

Les Invalides

Po drugiej stronie ulicy od Les Invalides, w zacienionym parku, znajduje się muzeum domu rzeźbiarza Auguste’a Rodina. Nawet jeśli nie masz ochoty wchodzić do środka, przespaceruj się po wspaniałym ogrodzie, który również zdobią dzieła mistrza.

Na brzegu Sekwany znajduje się słynne Musée d’Orsay, które kiedyś było dworcem kolejowym, a obecnie jest repozytorium wielkich dzieł impresjonistów. Bilet można kupić wcześniej tutaj, aby nie musieć czekać w kolejce.

» Czytaj takżeMuzeum Orsay: Plan, 10 głównych obrazów i lifehacki

Kolejnym punktem orientacyjnym nad brzegiem morza jest Pałac Burbonów, w którym obecnie mieści się siedziba francuskiego Zgromadzenia Narodowego.

Na tej samej promenadzie nie można przegapić złotych kopuł Rosyjskiego Centrum Duchowego i Kulturalnego, a tuż obok znajduje się nowe, modne Muzeum Sztuki Rdzennej, poświęcone swojemu założycielowi Jacques’owi Chiracowi.

Wszystkie zabytki promenady nad Sekwaną i wspaniałe mosty Paryża można zwiedzić podczas jednej przejażdżki tramwajem rzecznym. Zwłaszcza gdy jest ładna pogoda, warto wybrać się na przejażdżkę. Ceny można poznać tutaj.

» Czytaj takżeTramwajem wodnym po Sekwanie

Co robić w 7. okręgu paryskim?

Co robić w 7. okręgu paryskim?

W tej pięknej dzielnicy nie trzeba szukać miejsc do spacerowania. Prawie każda ulica ma paryski charakter. Ale i tak możemy wam coś poradzić.

Skorzystaj z Rue Saint-Dominique, która łączy Musée d’Orsay, Les Invalides i Champ de Mars. Z jednej strony jest to zwykła ulica, przy której znajdują się sklepy z ubraniami, owocami i innymi produktami potrzebnymi paryżanom, jest tu mnóstwo kawiarni i restauracji, ale co najważniejsze, rozciąga się stąd wspaniały widok na Wieżę Eiffla.

Warto odwiedzić fontannę (La Fontaine du Gros-Caillou) pod numerem 129. Zbudowano ją w XIX wieku w środku dużego zagajnika. Teraz nie ma ani jednego drzewa, które by o tym przypominało. Ale płaskorzeźba Higiei nadal oferuje Marsowi napój z jej uzdrawiającej wody. Znajdująca się przed fontanną kawiarnia La Fontaine du Mars działa od 1908 r. i również stała się obiektem historycznym.

Inną ciekawą ulicą, którą można się przespacerować, jest ulica handlowa Claix. Jeśli potrzebujesz piknikowego jedzenia na Polach Marsowych, koniecznie zatrzymaj się tutaj, aby skosztować najlepszych przysmaków.

Gdzie można zjeść w 7. okręgu paryskim?

Gdzie można zjeść w 7. okręgu paryskim?

Jeśli interesują Cię tylko lokale najwyższej klasy, zajrzyj do restauracji Le Violon d’Ingres, wyróżnionej gwiazdką Michelin (adres: 135 rue St-Dominique). Jedzenie i obsługa są na najwyższym poziomie, a ceny mile zaskakują w porównaniu z podobnymi restauracjami. Zestaw obiadowy z lampką wina kosztuje 70 euro.

Na przykład w restauracji Chez L’Ami Jean przy 27 rue Malar można skosztować tradycyjnych dań kuchni francuskiej w cenie 35 euro za lunch biznesowy i 75 euro za kolację (sałatka/danie główne/deser/wino/kawa) za osobę.

Jeśli lubisz włoskie jedzenie, nie wahaj się spróbować Via Del Campo przy 22 rue du Champ de Mars, gdzie można zjeść obfity posiłek za 25-30 euro. Na dobrą pizzę (7-15 EUR) warto wybrać się do Casa Pizza przy 35 avenue Duquesne lub Pizza La Gourmandise przy 28 rue Augereau.

Obfity brunch można zjeść w Le Basile przy 34 rue Grenelle, codziennie w godz. 10-17.

Na kufel piwa (4-6 euro) lub kieliszek wina (od 6 do 15 euro) z kanapką (5-7 euro), omletem (12 euro) lub serem (9-26 euro) warto wybrać się do Au Sauvignon przy 80 rue des Saints-Pères.

Życzymy przyjemnych spacerów po 7. dzielnicy Paryża razem z Paris10.pl!

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *