Diamenty w Amsterdamie: zwiedzanie muzeum i fabryki

,

Amsterdam słynie nie tylko z mostów i bujnego życia nocnego. Miasto od ponad 400 lat jest jedną ze światowych stolic biżuterii. W Amsterdamie znajduje się kilka fabryk diamentów i ogromna ilość sklepów z biżuterią. Wielu turystów przyjeżdża tu, by podziwiać wytwory lokalnych jubilerów i kupić biżuterię z ekskluzywnym amsterdamskim szlifem.

Jak kupić diamenty od producenta?

Oryginalne klejnoty są naprawdę drogie. Jeśli za określoną kwotę chcesz kupić najlepszy kamień z możliwych, najlepiej kupować produkty z diamentami bezpośrednio w fabrykach. Biżuteria od producenta nie ma jeszcze marż detalicznych. Dzięki bezcłowemu handlowi można zaoszczędzić nawet 200 euro, nawet na bardzo małym klejnocie, a co dopiero na pokaźnym egzemplarzu.

Wycieczki po sklepach z biżuterią prowadzi przewodnik, który jest jednocześnie sprzedawcą i ekspertem w swojej dziedzinie. Na początku zostaniesz zapoznany z historią produkcji diamentów, cechami diamentów i sposobem ich wyceny. Pokażą ci sprzęt do cięcia i wyjaśnią rodzaje i cechy różnych kształtów. Niektóre zakłady oferują warsztaty, w których można uczestniczyć w polerowaniu kamieni.

Na koniec zwiedzania będzie możliwość kupienia pierścionka, wisiorka, kolczyków lub czegokolwiek, co ci się podoba. Jeśli nie masz ochoty na zakup, to nic nie szkodzi. Nikt nie będzie Cię do tego zmuszać. Jeśli natomiast masz ochotę na zakup, dostaniesz tyle czasu, ile potrzebujesz, wybiorą produkt według twojego gustu i budżetu, dopracują go niemal na twoich oczach. Zakupione przedmioty podlegają natychmiastowemu zwrotowi podatku VAT (tax free) oraz otrzymasz także certyfikaty potwierdzające autentyczność kamieni. Nie zapomnij zabrać ze sobą paszportu, jeśli planujesz coś kupić.

Royal Coster Diamonds

Diamenty w Amsterdamie

Coster Diamonds to jedna z najstarszych fabryk diamentów w Amsterdamie. Od ponad 170 lat lokalni rzemieślnicy wytwarzają unikatowe egzemplarze biżuterii. To właśnie tutaj oszlifowano wiele bezcennych diamentów, które zdobią europejskie muzea, pałace i prywatne kolekcje. W fabryce znajduje się muzeum, prezentujące historię obróbki diamentów oraz bogata kolekcja diamentów. W halach wystawowych prezentowane są diamenty o wszelkich szlifach, wielkościach i odcieniach, a także wyroby diamentowe.

Adres to. Paulus Potterstraat 2–6

Godziny otwarcia: codziennie od 9.00 do 17.00

Cena biletu: 12,50 euro. Zarezerwuj wycieczkę po Coster Diamonds pod tym linkiem. Towarzyszyć ci będzie przewodnik. A jeśli chciałbyś wziąć udział w warsztatach, sprawdź ofertę tutaj. Podczas warsztatów możesz wypolerować pierścionek zaręczynowy dla swojej ukochanej.

Muzeum Diamentów

Dla wszystkich, którzy są zbyt nieśmiali, aby zwiedzić fabrykę biżuterii, Coster Diamonds otworzył Muzeum Diamentów obok swojego zakładu produkcyjnego. Wystawa opowiada o tym, jakie procesy geologiczne doprowadziły do powstania tych niesamowitych kamieni oraz jak są one poszukiwane i wydobywane. Zobaczysz, jak wyglądają nieoszlifowane diamenty i poznasz cały proces przekształcania ich w mieniące się krople diamentów. Można nawet zobaczyć szlifierzy diamentów przy pracy. Jest tu wiele replik słynnej biżuterii, jak np. korona śp. królowej Anglii, którą zdobi 105-karatowy indyjski diament Koh-i-noor.

W muzeum znajduje się również sklep z biżuterią. Ma znacznie mniejszy wybór niż fabryka, ale jest to ta sama biżuteria wysokiej jakości.

Cena biletu: 11 euro. W muzeum zazwyczaj nie ma kolejki, ale na wszelki wypadek można kupić bilet z wyprzedzeniem tutaj. Muzeum jest również częścią pakietu «I Amsterdam» (kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji na temat tej oferty).

Gassan Diamonds

Gassan Diamonds

Gassan Diamonds jest firmą rodzinną założoną przez jubilera Samuela Gassana w 1945 roku. Obecnie jest to duża międzynarodowa firma zajmująca się obróbką i sprzedażą kamieni szlachetnych z siecią sklepów na całym świecie. Najważniejszym punktem tutejszych kreacji jest ekskluzywny szlif «Gassan 121». Do fabryki można się dostać zapisując się na darmową wycieczkę na oficjalnej stronie internetowej, wycieczki są dostępne w 27 językach. Możesz też zarezerwować wycieczkę do Dzielnicy Żydowskiej: otrzymasz bezpłatny wstęp do Muzeum Historii Żydów, przewodnik audio po Dzielnicy Żydowskiej, wycieczkę z przewodnikiem po fabryce Gassan, kieliszek szampana i małą pamiątkę od Gassan. Tę ofertę można znaleźć tutaj.

 

Jeśli szukacie najtrwalszej pamiątki z Amsterdamu… to rzecz jasna jedna z nich! Diamenty będą przypominać o wspaniałej wycieczce nie tylko Tobie, ale i Twoim wnukom.

 

Życzymy miłych zakupów!

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *