Zakwaterowanie na przedmieściach Paryża: przydatne informacje

, ,

Paryż jest jednym z najdroższych miast na świecie. Pokoje w dobrych hotelach w centrum miasta kosztują fortunę, a tam, gdzie jest taniej, często jest brudno i głośno lub niebezpiecznie. Jeśli planujesz spędzić w mieście więcej niż kilka dni, zamieszkaj na jednym z przedmieść Paryża.

» CZYTAJ TAKŻEDzielnice Paryża — w których warto się zatrzymać?

Osobliwości życia na przedmieściach

Co najważniejsze: mieszkanie poza miastem będzie cię kosztowało znacznie mniej. Co najmniej, za te same pieniądze dostaniesz hotel wyższej klasy, co w centralnych okręgach miasta.

Zobaczysz też jak żyją prawdziwi Francuzi z dwójką dzieci i psem. Plus, w większości przedmieść będziesz mógł chodzić na spokojne wieczorne spacery na świeżym powietrzu przez starożytne parki.

Myślisz, że spędzisz za dużo czasu jeżdżąc do głównych atrakcji Paryża? Wcale nie! Metro i RER szybko dowiozą cię do centrum miasta, a jeśli kupisz kartę Navigo, po przyjeździe do Paryża to transport publiczny nie będzie cię kosztował ani grosza.

Poniżej znajdziesz listę pięknych paryskich przedmieść, gdzie masz gwarancję bezpiecznego i wygodnego noclegu. Lista hoteli i apartamentów dostępnych w tych rejonach znajduje się w poniższych linkach.

» CZYTAJ TAKŻE33 głównych atrakcji Paryża

Najlepsze przedmieścia dla turystów w Paryżu:

Saint Germain-en-Laye

St Germain-en-Laye to przedmieście położone 19 km na północny zachód od centrum Paryża, w departamencie Yvelines. Stamtąd kursują bezpośrednie pociągi RER A. To niewielkie miasto zostało założone w XI wieku i jest najbardziej znane z Pałacu Saint Germain, średniowiecznej rezydencji królów Francji. Obecnie mieści się w nim Narodowe Muzeum Archeologiczne. Bardzo przyjemne i spokojne przedmieście. Duży park do spacerów, mnóstwo zakupów i rodzinnych rozrywek — to oferuje nam Saint-Germain-en-Laye.

Centrum Paryża oddalone jest o 30 minut jazdy szybkim pociągiem, który kursuje co 10 minut.

Saint Germain-en-Laye: Zobacz najlepsze oferty hoteli

Clichy

Przedmieście Clichy położone jest na północny zachód od Paryża w departamencie Hauts-de-Seine. Łatwo do niego dojechać metrem (linia 13) i jest tylko 6,5 km od centrum miasta. Mieści się tu siedziba giganta kosmetycznego L’Oréal Group, centrum produkcyjne Sony France oraz różne firmy medialne. Okolica jest prestiżowa, spokojna i bezpieczna. Warto odwiedzić centrum sztuki Pavillon Vendôme.

» CZYTAJ TAKŻEIgrzyska Olimpijskie 2024 w Paryżu

Clichy: Porównaj różne oferty hoteli

Sèvres

To gmina w departamencie Hauts-de-Seine na południowo-zachodnich obrzeżach Paryża. W pobliżu znajduje się metro (linia 9), a centrum miasta oddalone jest o 10,5 km. Znane od IX wieku Sèvres posiada X-wieczny kościół Eglise Saint-Romain, buddyjską świątynię zwaną Pagodą Chua Tinh Tam, Narodowe Muzeum Ceramiki oraz pochodzący z XVII wieku park Saint-Cloud, z którego w oddali widać wieżę Eiffla.

Sèvres: zobacz najlepsze oferty hoteli

» CZYTAJ TAKŻEPodróż do Paryża samochodem: parkowanie, ruch drogowy i 8 innych wskazówek

Saint-Cloud

Saint-Cloud to niewielkie miasto, położone 10 km na zachód od Paryża w departamencie Hauts-de-Seine. Paryż znajduje się około 20 minut jazdy pociągiem. Przedmieścia są godne uwagi ze względu na malownicze otoczenie, piękne parki i bliskość Lasku Bulońskiego. Kiedyś polowali tu królowie, ale teraz można tu mieszkać.

Saint-Cloud: zarezerwuj hotele

Pantin

Przedmieście w północno-wschodniej części Paryża, część departamentu Seine-Saint-Denis. Do centrum miasta można dojechać metrem linii 5. W tym przysiółku znajdziesz wiele nowych budynków ze szklanymi ścianami. Miejsce to ma opinię jednego z najbezpieczniejszych przedmieść Paryża. Dobry wybór dla osób, które nie szukają przygód oraz dla rodzin z dziećmi.

Pantin: zobacz najlepsze oferty hoteli

Issy-les-Moulineaux

To przedmieście położone jest w Hauts-de-Seine, na południowy zachód od centrum Paryża. Komunikację z miastem zapewnia metro (linia 12). Przedmieście ma jeden z najniższych wskaźników bezrobocia w kraju i nic dziwnego, skoro jest siedzibą kanałów telewizyjnych i innych mediów. Jest tu dużo zielonej przestrzeni i jest bardzo spokojnie. W hotelach panuje spokój i relaks.

Issy-les-Moulineaux: porównaj różne oferty hoteli

Montreuil

Przedmieście na wschód od Paryża w departamencie Seine-Saint-Denis. Do centrum jest 6.6 km i kursuje tu 9 linia metra. W pobliżu znajduje się Parc Vincennes oraz słynny gigantyczny pchli targ Les Puces de Montreuil.

Montreuil: zobacz najlepsze oferty hoteli

Neuilly-sur-Seine

Neuilly-sur-Seine to gmina na północno-zachodnich obrzeżach Paryża, w departamencie Hauts-de-Seine. Obszar ten sąsiaduje z Laskiem Bulońskim. Gmina jest obsługiwana przez trzy stacje linii metra nr 1, liczne linie autobusowe (N11 i N24) łączą ją z Paryżem, działa też regularna nocna komunikacja autobusowa. Obszar ten jest jednym z najbogatszych przedmieść Paryża. To idealne miejsce, by zadomowić się wśród bogatych Paryżan i cieszyć się luksusowymi wakacjami.

Neuilly-sur-Seine: zarezerwuj hotele

Boulogne-Billancourt

Boulogne-Billancourt lub po prostu Boulogne jest najbardziej zaludnionym przedmieściem na zachód od Paryża i ma łatwy dostęp do centrum miasta metrem (linia 9), czas podróży około 30 minut. To miłe, spokojne, bezpieczne przedmieście.

Boulogne-Billancourt: porównaj różne oferty hoteli

La Défense

La Défense — to tętniące życiem biznesowe przedmieście Paryża w departamencie Hauts-de-Seine. Przez przedmieście przechodzi linia metra nr 1 i RER A. Miejsce to nazywane jest «paryskim Manhattanem» i posiada wiele wieżowców ze szkła i betonu, które wyglądają bardzo efektownie zarówno w dzień, jak i wieczorem. W futurystycznym Defense jest wiele dobrych hoteli, a centrum Paryża oddalone jest o 15 minut jazdy automatycznym metrem. Do Pól Elizejskich jest jeszcze bliżej. W Défense znajduje się ogromne centrum handlowe, więc zakupy też można zrobić. Gorąco polecamy tę okolicę.

La Défense: zobacz najlepsze oferty hoteli

» CZYTAJ TAKŻESpacer Polami Elizejskimi

Vincennes

Jeśli Twoja podróż jest zaplanowana na lato, od kwietnia do września,  rozważ przedmieścia Vincennes jako miejsce pobytu. Z  Dworca Gare de Lyon w Paryżu kursują pociągi RER (linia A) i metro linii 1 do przystanku Vincennes, a czas podróży wynosi zaledwie 4 minuty. Przedmieście jest godne uwagi ze względu na piękną architekturę i jest domem dla zamku Château de Vincennes z dużym parkiem. Miłośnicy pięknych budynków zdecydowanie powinni zadomowić się tutaj na wakacje.

Vincennes: porównaj różne oferty hoteli

 

Przyjemnej podróży!

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *