Zwiedzanie Paryża autobusami piętrowymi

,

Jeśli jest to twój pierwszy raz w Paryżu  i chcesz zobaczyć główne zabytki, to strzałem w dziesiątkę będzie wycieczka autobusowa. W ciągu 1–2 dni podróży autobusem jest całkiem możliwe, aby zobaczyć główne symbole miasta. Piętrowe autobusy Hop-on hop-off są doskonałym rozwiązaniem, aby lepiej poznać Paryż, i poświęcić resztę urlopu na każde miejsce z osobna.

» CZYTAJ TAKŻEPierwszy raz w Paryżu: najważniejsze wskazówki dla turystów

Zalety wycieczki autobusowej

  • Zobaczysz wszystkie najważniejsze zabytki: Wieża Eiffla, Notre Dame de Paris, Pola Elizejskie, Pole Marsowe, Luwr, muzeum Orsay, Opera Garnier,  jak również wiele innych.
  • W autobusie otrzymacie Państwo słuchawki i przez cały czas trwania wycieczki będziecie mogli słuchać audioprzewodnika w języku polskim. W tym celu należy podłączyć gniazdo słuchawkowe do gniazda obok fotela i wybrać język. Wszystkie opowiadania są ciekawe i precyzyjnie powiązane z tym, co w danym momencie można zobaczyć za oknami.
  • Można zostać w jednym autobusie i przejechać całą trasę w kółko (około 2 godziny) lub wysiąść na każdym przystanku, przespacerować się, a nawet pójść do muzeum i dalej jechać następnym autobusem. Kierowca ma to gdzieś — wystarczy pokazać mu bilet.
  • W deszczową pogodę można podróżować i zwiedzać Paryż bez zamoczenia stóp. W okresie chłodów pierwsze piętro przykryte jest rozkładanym dachem.
  • Transport turystyczny kursuje codziennie, również w święta i weekendy.

To jak, udało nam się cię przekonać? Teraz opowiemy, jak kupić bilet na autobus piętrowy w Paryżu.

Koszt przejazdu piętrowym autobusem w Paryżu

Zwiedzanie Paryża autobusami piętrowymi

Bilet na autobus wycieczkowy może być ważny od 2 godzin do trzech dni. Można go kupić u kierowcy, w biurach podróży, na oficjalnej stronie internetowej, a nawet i tutaj. Ceny biletów zmieniają się co jakiś czas, w tej chwili jednodniowy karnet kosztuje 39 € dla osoby dorosłej i 19 € dla dziecka, dwudniowy — odpowiednio 45 € i 22 €. Aby kupić bilet, wybierz datę w poniższym kalendarzu. Długość ważności biletu można wybrać w momencie kupowania.

Jeśli nie znasz dokładnej daty swojej podróży, to nic nie szkodzi. Bilet będzie ważny przez 12 miesięcy od daty zakupu.

Czy warto kupić bilet na dwa dni?

Mało kto korzysta z autobusów krajoznawczych tylko po to, by jeździć w kółko. Turyści zazwyczaj docierają do kolejnego przystanku, wysiadają, oglądają piękno Paryża, takie jak, wieża Eiffla czy Notre Dame de Paris. Po spacerze wsiadają do kolejnego autobusu i jadą do następnego przystanku. Jeśli jednak piękno danego miejsca tak Cię pochłonie, że spędzisz tam cały dzień, dobrze jest, jeśli Twój bilet jest ważny przez dwa dni. Następnego dnia rano można kontynuować podróż autobusem.

Przy okazji! Dużą popularnością cieszą się wycieczki łączone, na przykład autobus + wejście na wieżę Eiffla lub + statek rzeczny. Wychodzi dużo taniej. Zapoznaj się z taką ofertą pod tym linkiem.

Przejażdżka autobusem hop-on-hop-off jest również wliczona w cenę abonamentu turystycznego Paris Pass.

» CZYTAJ TAKŻETurystyczne karty rabatowe w Paryżu

Trasa autobusu turystycznego i godziny otwarcia

Zwiedzanie Paryża autobusami piętrowymi

Po zakupie otrzymacie Państwo mapę trasy. Wsiadaj do autobusu na którymkolwiek z przystanków. Wszystkie przystanki znajdują się blisko metra i najsłynniejszych zabytków Paryża.

Pierwszy autobus odjeżdża o 9:30. Kolejne kursują mniej więcej co 15 minut w lecie i co 20 w zimie. Autobusy kończą pracę o godzinie 18:30. Ale są też oferty na nocne zwiedzanie. Wieczorna wycieczka autobusem po błyszczącym Paryżu jest równie ekscytująca. Bilety zgarnij tutaj.

Górne piętro jest zazwyczaj otwarte dla lepszego widoku. Doświadczeni turyści polecają zajmowanie pierwszych rzędów na pierwszym piętrze, skąd otwiera się najciekawszy widok na Paryż, a szyby osłaniają przed nadciągającym wiatrem.

Przewodnik audio w piętrowych autobusach jest dobry, ale ma na celu jedynie zapoznanie z miastem. Jeśli chcesz uzyskać więcej ciekawych i dogłębnych informacji, lepiej zarezerwować wcześniej dodatkowe spacery (możesz je zobaczyć tutaj) lub pobrać nasz autorski  audioprzewodnik po Paryżu na iOS lub Android! Znajdziesz w nim sprawdzoną i ciekawą wiedzę o muzeach, zabytkach, oraz sekretnych miejscach w mieście. Nie ma tu nudnych informacji z Wikipedii, bo wycieczki są opracowywane przez miejscowych i weryfikowane przez historyków.

» CZYTAJ TAKŻEKiedy już wszystko widziałeś: 20 pomysłów na spędzenie czasu w Paryżu

Rodzaje autobusów Hop-On Hop-Off

Autobusy turystyczne widać z daleka — są piętrowe, w jaskrawych kolorach. W Paryżu działa kilka firm oferujących wycieczki autobusowe. Są to Big Bus Paris (czerwone autobusy), Open Tour (żółte), Foxity (pomarańczowe) i TootBus (w kolorach francuskiej flagi). Główną różnicą są trasy. Niektóre oferują jedną dużą trasę do wszystkich atrakcji. Inne mają kilka mniejszych, przecinających się tras, które można zmieniać w ciągu dnia.

Generalnie wszystkie oferują to samo główne zwiedzanie, więc tak naprawdę nie ma znaczenia, który autobus wybierzesz. Możesz wsiąść do każdego autobusu wybranej firmy, ale nie do innych.

 

Zorientuj się w mieście dzięki naszej aplikacji mobilnej ze szczegółową mapą i ważnymi wskazówkami dotyczącymi podróży. Pobierz ją na swój telefon z systemem Android lub iOS.

Miłej podróży po Paryżu!

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *