Jak dostać się do Disneylandu z Paryża?

Jak dostać się do Disneylandu z Paryża?

Tue, 10/25/2016 - 22:59
Posted in:
0 comments
Jak dostać się do Disneylandu z Paryża?

Wybierasz się do Disneylandu? Świetnie! Myszka Miki, Królewna Śnieżka i Kubuś Puchatek już na Ciebie czekają, ale jak właściwie do nich dotrzeć? Poniżej znajdziesz wskazówki, które ułatwią Ci dojazd do nich. Możesz po prostu zamówić taksówkę lub zarezerwować miejsce w autobusie turystycznym i mieć wszystko z głowy, jednak chętnie przedstawimy Ci szczegółowo również inne opcje.

Dojazd do Disneylandu metrem

Metro to najprostszy (i najtańszy) sposób na to, aby dostać się do Disneylandu. Tak naprawdę, nie potrzebujesz metra, a pociągu RER. Tego typu pociągi przejeżdżają przez cały Paryż i łączą ze sobą jego różne przedmieścia. Potrzebna będzie Ci linia A i pociąg jadący w kierunku Marne-la- Vallée / Chessy. Będąc w Paryżu, możesz wsiąść do niego na stacjach: a Defense, Opera, Chatelet oraz Nation. Wsiądź do pociągu i jedź aż do ostatniego przystanku Marne-la- Vallée / Chessy – ta linia została specjalnie stworzona zaraz po zbudowaniu Disneylandu.

Około stu kroków od stacji znajdują się oba parki: Parc Disneyland i Parc Walt Disney Studios®. Pierwszy to ten, który od razu przychodzi każdemu na myśl – z zamkiem Śpiącej Królewny i wieloma atrakcjami dla dzieci i dorosłych. Drugi park uważa się natomiast za miejsce raczej dla osób nieco starszych i oferuje bardziej niebezpieczne rozrywki.

Z tej stacji możesz też dostać się do miejscowych hoteli oraz Disney® Village. Niektóre hotele znajdują się w pobliżu stacji RER Val d’Europe z centrum handlowym i akwarium.

Dojazd do Disneylandu autobusem

Jest kilka sposobów:

Po pierwsze, wiele firm organizuje wycieczki autokarowe do Disneylandu. Dzięki nim możesz dostać się do Disneylandu z centrum Paryża. Przystanek autobusowy znajduje się przy ulicy Pyramids (Dzielnica 1), naprzeciwko Luwru, niedaleko pomnika Joanny d’Arc. Cena obejmuje transport oraz bilet wstępu i wynosi 82 euro za osobę dorosłą i 72 euro za dziecko.

Bilety na wycieczkę autobusową możesz kupić bezpośrednio na naszej stronie. Przypominamy, że bilet obejmuje przejazd z Paryża do Disneylandu i z powrotem. Przewodnicy odbiorą Cię z hotelu i nie będziesz musiał zapoznawać się ze schematem linii pociągów.

Po drugie, do Disneylandu możesz też dostać się bezpośrednio z lotniska Charles de Gaulle dzięki firmie Val d'Europe Airports, która oferuje też transport do hoteli. Czas podróży wynosi 45 minut, a bilet kosztuje 18 euro (dla osoby dorosłej) i 15 euro (dla dziecka). Usługi transportowe Val d'Europe Airports łączą także lotnisko Paryż-Orly z niektórymi hotelami i parkiem rozrywki Disneyland. Czas podróży również wynosi 45 minut, a przejazd kosztuje 18 euro.

Disneyland Paris Express

Firma oferuje takie same usługi, jak Cityrama lub inne firmy turystyczne: łączony bilet, który obejmuje przejazd autobusem i bilet wstępu do obu parków. W tym przypadku wygody są dwie. Po pierwsze, cztery przystanki przy przesiadkowych stacjach metra: Gare du Nord (Dworzec Północny), Opéra, Madeline i Châtelet. Po drugie, możesz zaoszczędzić czas i pieniądze, ponieważ całkowity koszt biletów może okazać się mniejszy.

Dojazd do Disneylandu taksówką

Jeśli podróżujesz z dziećmi, to może najlepszym rozwiązaniem będzie zamówienie taksówki. Dostaniesz się nią z Paryża do Disneylandu od 80 euro. Odbiorą Cię z hotelu i dowiozą pod samą bramę parku. Co więcej, wygodnym pomysłem może okazać się dojazd do Disneylandu taksówką bezpośrednio z lotniska, jeżeli decydujesz się poświęcić kilka dni na ten park rozrywki i pobyt pobliskich hotelach.

Dojazd do Disneylandu z lotniska Charles de Gaulle

Jak pisaliśmy już wcześniej, możesz wsiąść w autobus. Z lotniska do Disneylandu dostaniesz się też pociągiem lub taksówką.

Na koniec chcemy przypomnieć Ci jeszcze o jednym: najtaniej dojechać do Disneylandu pociągiem RER, jeśli tylko z wyprzedzeniem kupisz bilety wstępu. Jeśli planujesz kupić bilety do Disneylandu w Paryżu, może lepiej będzie Ci wykupić wycieczkę autobusową.

Add new comment

Restricted HTML

  • Allowed HTML tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Похожие статьи

We use cookies on our website to support technical features that enhance your user experience.

We also use analytics & advertising services. To opt-out click for more information.