Bilety do Disneylandu: jakie lepiej kupić? Praktyczne porady

, ,
Disneyland

Jeśli po raz pierwszy wybierasz się z dziećmi do Disneylandu w Paryżu, trudno jest kupić bilet. Jest ich tak wiele na oficjalnej stronie internetowej parku, że można dostać oczopląsu. Razem wybierzemy odpowiedni bilet dla Ciebie!

Dwa parki Disneyland

Disneyland Paris — to dwa parki tematyczne. Pierwszy z nich — Disneyland Park. Otwarty w 1992 roku. Drugi jest młodszy o 10 lat i nosi nazwę Walt Disney Studios Park.

Disneyland Park — to klasyczny Disney. Tam znajduje się zamek Śpiącej Królewny z bajki, a dookoła niego można zobaczyć Aladyna, Piratów z Karaibów, Alicję w Krainie Czarów, Indiana Jones’a i Gwiezdne Wojny. Ogólnie rzecz biorąc, cały zestaw filmów Disneya i kreskówek, zarówno z przeszłości, jak i z naszych czasów.

Jest tutaj także Adventureland, znany jako «Kraina przygód» oparta na historii Robinsona Crusoe, Frontierland w stylu Dzikiego Zachodu, Main Street USA (spacer po sklepach z pamiątkami i przekąskami), Discoveryland w duchu dzieł drogich francuskiemu sercu Jules Verne i Fantasyland z atrakcjami opartymi na bajkach. To główny park. Tutaj odbywa się parada bohaterów Disneya i fajerwerki. Jeśli wybierasz się z dziećmi w wieku 6-15 lat — nie sposób tego przegapić!

Walt Disney Studios Park zaznajamia zwiedzających z tym, co dzieje się za kulisami w wielkim studiu. Jeśli  jesteście podekscytowani filmami i kreskówkami, park jest zdecydowanie wart odwiedzenia. Jest Ratatouille, kapitan Nemo, stary hollywoodzki hotel i rock’n’roll. Oczywiście park nie jest tylko dla dorosłych (dzieci są również zainteresowane Ratatouille, samochodami i kapitanem Nemo), ale są tam wyraźnie więcej atrakcji dla starszych. Wizyta w pierwszym parku jest zdecydowania obowiązkowa, ale drugi park — to już Wasz wybór. Jeśli nie masz wystarczająco dużo czasu, możesz go zostawić na następny raz.

Oprócz dwóch parków można również odwiedzić «wioskę Disney» Disney Village, gdzie znajduje się kawiarnia i sklepy. Wioska pracuje nawet po zamknięciu obu parków. Golf Disneyland jest oddalony o 10 minut jazdy.

Disneyland

Ile czasu potrzeba na odwiedzenie Disneylandu?

Odpowiedź jest prosta — 1 dzień na 1 park. Być może, jeśli zrobisz bardzo ścisły program i będziesz wszędzie biegać to zdążyć zobaczyć 2 parki. Ale następnego dnia po takim maratonie możesz już nie mieć wystarczająco dużo siły, aby odwiedzić Paryż. A chcesz go zobaczyć, prawda?

Jeśli jedziesz bez dzieci i nie koniecznie chcesz jeździć na wszystkich atrakcjach, jeden dzień na odwiedzenie dwóch parków będzie wystarczający. Według wielu recenzji rodzin z dziećmi, zalecamy, aby podejść do tego na spokojnie i dobrze się bawić.

Kolejki to jednak problem, który może zepsuć Wasze plany. Trzeba się z nimi zmagać pod każdą atrakcją. W zależności od pory roku i dnia tygodnia mogą one wynosić od 15 minut do półtorej godziny. Jak ich uniknąć? Odpowiemy trochę później.

Jak zalecamy kupić bilety?

Cen jest wiele, a wybrać jest trudno. Niektórzy nie mają nawet ochoty czytać tego wszystkiego. Polecamy tę stronę do zakupu biletów. Tutaj wystarczy wybrać właściwą datę i strona zrobi wszystko za Ciebie: obliczy koszt biletu i wyśle go na pocztę w formie elektronicznej. Więc śmiało, korzystajcie. Ceny są identyczne z cenami na oficjalnej stronie internetowej. Tylko, że wszystko jest łatwiejsze.

Ci, którzy lubią rozwiązywać skomplikowane zagadki, mogą kupić bilet na oficjalnej stronie internetowej Disneylandu. Teraz powiemy Ci, z jakich rodzajów biletów będziesz musiał wybierać.

Disneyland

Rodzaje biletów do Disneylandu w Paryżu i ich ceny

Bilet dziecięcy do Disneylandu — dla dzieci od 3 do 12 lat. Wszyscy od 12 lat w górę wejdą do parku na «dorosłym» bilecie. Malutkie dzieci do lat 3 wejdą z rodzicami za darmo. Jednak w praktyce parki nie są zbyt interesujące dla dzieci poniżej 5 roku życia.

Bilety do Disneylandu podzielone są na bilety jednodniowe i wielodniowe.

Bilety na 1 dzień

Koszt jednodniowego biletu zależy od kalendarza Disneylandu. W Disneylandzie są 3 różne typy dni:

  • dni zwyczajne czyli Mini – dni robocze poza okresami urlopowymi lub dniami wolnymi od pracy;
  • dni magiczne czyli Magic – weekendy i dni wolne od pracy w paryskich szkołach;
  • dni wyjątkowe SuperMagic – dni programu świątecznego przed i po Halloween, Bożym Narodzeniu i Sylwestrze.

Możesz kupić bilet na dzień dzisiejszy (ważny 15 minut po dokonaniu płatności) lub bilet ważny od dnia następnego.

Jednak kalendarz Disneyland na oficjalnej stronie internetowej jest rozpisany tylko z trzy miesięcznym wyprzedzeniem. Jeśli wybierasz się w podróż później, to nie uda Ci się jeszcze kupić biletu. Szkoda by było, gdybyś kupił bilet w ciemno na mini-dzień z rocznym wyprzedzeniem, a podczas twojej wizyty w Paryżu okaże się, że jest święto. Wtedy nie będziecie mogli wejść do parku. Bilet jednodniowy do Disneylandu można nabyć do 3 miesięcy przed wyjazdem.

Ceny biletów jednodniowych w euro:

1 park 2 parki
Mini
Dorośli      56       76
Dzieci      51       71
Magic
Dorośli      74       94
Dzieci      68       88
SuperMagic
Dorośli      87      107
Dzieci      80      100

Multi-bilet

Bilety na 2, 3 lub 4 dni ułatwiają zwiedzanie. Dają one prawo do odwiedzenia obu parków, nie są związane z kalendarzem i są ważne przez cały rok zaczynając po 15 minutach od płatności.

Nie musisz codziennie jeździć do Disneylandu. Bilet jest ważny przez 7 dni od daty pierwszej wizyty. Jeśli jesteś w Paryżu przez tydzień i kupiłeś bilet na 2 dni, możesz wybrać się na przejażdżkę w poniedziałek i niedzielę. Będziecie mogli porównać czy jest różnica w kolejkach.

Ceny za multi-bilety w euro:

2 dni  3 dni  4 dni
Dorośli  84.5 70.34  62.25
Dzieci     78    65  57.25

Wyżej pokazane ceny obejmują jeden dzień. Aby poznać pełną cenę biletu, pomnóż ją przez liczbę dni. Na przykład, bilet dla dorosłych na trzy dni będzie kosztował 70,34×3=211,02 euro.

I możecie bawić się do woli. Im więcej dni wykupicie, tym taniej to wyjdzie. W parku nie płaci się za atrakcje, wystarczy tylko bilet.

Disneyland

Szybki dostęp do atrakcji

Disneyland zdaje sobie sprawę z szalonych kolejek w ich parku. Więc mają specjalne bilety dla niecierpliwych. Są to karnety, które są nabywane dodatkowo do biletów wstępu do parku.

Przepustki te nie są dostępne codziennie. Nie są na przykład sprzedawane w dni, kiedy ruch jest nieco mniejszy. Wszystko zależy od kalendarza Disneya. Reszta dni dzieli się na Low Season i High Season. Przepustki w czasie Low Season kosztują od 30 do 120 euro. Podczas High Season ceny wahają się od 45 do 150 euro.

Za 30 lub 45 (w zależności od sezonu) euro można kupić Super Fastpass. Ta przepustka zapewnia szybki dostęp do jednego z dwóch rodzajów atrakcji: rodzinnego lub bardziej poważnego.

Przepustka Ultimate Fastpass zawiera w sobie wszystkie atrakcje. Za 60 (lub 90 w czasie High Season) można wejść na każdą atrakcję bez kolejek. Posiadając nieograniczoną przepustkę Ultimate Fastpass, możesz jeździć na wszystkich atrakcjach bez zatrzymywania się i bez zwracania uwagi na kolejki. Za taki «złoty bilet» trzeba będzie zapłacić 120 lub 150 euro w zależności od sezonu.

Jeśli planujesz odwiedzić Disneyland w mini-dzień, kiedy nie ma zbyt wiele emocji wokół obszarów rozrywki, to Fastpass nie będzie Ci potrzebny.

Ale jest też bezłpatny fastpass! Można go wziąć na konkretną atrakcje na pewien okres czasu. Ale nie więcej niż jeden co dwie godziny. Ale zawsze to coś, prawda?

Gdzie zostać na noc?

Disneyland Hotel

Jeśli chcesz chodzić po Disneylandzie 2, lub nawet wszystkie 4 dni z rzędu, najlepiej jest zamieszkać w pobliżu. W taki sposób zaoszczędzisz czas i pieniądze na drodze. W końcu Disneyland jest oddalony 30 km od Paryża. Lokalne hotele oferują odwiedzającym park rozrywki program partnerski, tzw. Packages. Możesz zarezerwować pokoje na oficjalnej stronie internetowej.

Najbardziej znany hotel — pięciogwiazdkowy Disneyland Hotel. Oferuje on gościom wysoki poziom usług i szybki dostęp do parku rozrywki: zaledwie kilka minut spacerem. Hotel ma elegancki wiktoriański styl. Oprócz przyjemności estetycznych, jest też bonus: o poranku spędzicie dodatkowe magiczne godziny w parku, kiedy Disney jest jeszcze zamknięty dla regularnych zwiedzających, a co za tym idzie, nie ma kolejek. Tutaj można zarezerwować pokój.

Radisson Blu Hotel oddalony o 10 minut jazdy bezpłatnym autobusem. Jest to luksusowy hotel na środku pola golfowego należącego do parku. Jeśli zamierzasz również grać w golfa, nie ma lepszego miejsca na pobyt. Sprawdź dostępność pokoi na swoje daty klikając tutaj.

Jeśli bardziej interesuje Cię naturalne piękno, skorzystaj z oferty hotelu Vienna House Dream Castle. Tutaj można podziwiać urokliwą scenerię z okna pokoju w klasycznym stylu francuskim. Bezpłatny jest również transfer do Disneylandu. Rezerwujcie z wyprzedzeniem tutaj.

Villages Nature Paris — niezwykłe miejsce, współpracujące również z Paryskim Disneylandem. Pokoje zobaczysz pod tym linkiem. To prawdziwy kącik jedności z naturą, w którym możesz po raz pierwszy spróbować tradycyjnego gotowania lub ogrodnictwa. Dla osób przebywających w tym hotelu istnieje również możliwość przyjazdu do parku przed resztą regularnych gości. Mickey i Minnie Mouse oraz inne postacie ze studia spotkają się tam z Tobą, gotowe do zrobienia niezapomnianego zdjęcia.

» PRZECZYTAJ TAKŻE ARTYKUŁ – Disneyland w Paryżu: gdzie najlepiej się zatrzymać

Disneyland

Dziki Zachód Buffalo Billa

Jeśli proste atrakcje i kawiarnie nie są dla Ciebie wystarczające, możesz odwiedzić konne show Buffalo Billa w każdy dzień z Mickey i jego przyjaciółmi. Program rozpoczyna się o 18:30 lub 21:30 i trwa półtorej godziny. W tym czasie będziesz miał czas na poznanie kowbojów i Indian, obejrzenie wyczynów na koniach, przejażdżkę dyliżansem i konkurs strzelców. Wszystkiemu towarzyszą autentyczne teksańskie grille i napoje. Istnieją dwa rodzaje stolików, od których zależy cena biletu. Czerwona strefa jest bliżej sceny i zapewnia lepszy widok. Zarezerwować możesz tutaj.

W dni świąteczne i przedświąteczne mogą być również dostępne inne programy dodatkowe z obiadem i pokazami. Sprawdzisz to przy zakupie biletów na specjalne dni.

Bilety z transferem

Jeśli chcesz kupić bilet jednodniowy i wygodnie dostać się do Disneylandu, możesz wybrać bilet z oficjalnym transferem. Disneyland oferuje możliwość dotarcia z Wieży Eiffla, na przykład bezpośrednio do bramy parku specjalnym autobusem. Po wspaniałym dniu w Disneylandzie, nie musisz się martwić o powrót: zostaniesz zabrany z powrotem tym samym transportem. Podróż trzeba zarezerwować na konkretną datę. A zrobić to możesz tutaj.

Tutaj znajdziesz transfer z i do hotelu. Bardzo wygodna opcja po bardzo aktywnym dniu rozrywki.

Trudno powiedzieć, który bilet jest najwygodniejszy. Podróżowanie z dziećmi może być trudne, a nawet najbardziej żywe wrażenia zostaną przyćmione, jeśli trzeba ciągle gdzieś biegać. Aby podróż do Disneylandu na długo zapadła w pamięć, zwróć uwagę na wszystkie ciekawe zabytki i zabawne atrakcje w spokojnym tempie. Zarezerwuj bilet w języku polskim tutaj. Jest to znacznie łatwiejsze i wygodniejsze niż zrozumienie struktury oficjalnej strony internetowej.

Miłej podróży i magicznego dnia w Disneylandzie!