Bilety do Disneylandu: jakie lepiej kupić? Praktyczne porady

,

Jeśli po raz pierwszy wybierasz się z dziećmi do Disneylandu w Paryżu, trudno jest kupić bilet. Jest ich tyle cen na oficjalnej stronie internetowej parku, że można dostać oczopląsu. Razem wybierzemy odpowiedni bilet dla Ciebie!

Dwa parki Disneyland

Disneyland Paris — to dwa parki tematyczne. Pierwszy z nich — Disneyland Park. Otwarty w 1992 roku. Drugi jest młodszy o 10 lat i nosi nazwę Walt Disney Studios Park.

Disneyland Park — to klasyczny Disney. Tam znajduje się zamek Śpiącej Królewny z bajki, a dookoła niego można zobaczyć Aladyna, Piratów z Karaibów, Alicję w Krainie Czarów, Indiana Jones’a i Gwiezdne Wojny. Ogólnie rzecz biorąc, cały zestaw filmów Disneya i kreskówek, zarówno z przeszłości, jak i z naszych czasów. To główny park. Tutaj odbywa się parada bohaterów Disneya i fajerwerki. Jeśli wybierasz się z dziećmi w wieku 6-15 lat — nie sposób tego przegapić!

Walt Disney Studios Park zaznajamia zwiedzających z tym, co dzieje się za kulisami w wielkim studiu. Jeśli  jesteście podekscytowani filmami i kreskówkami, park jest zdecydowanie wart odwiedzenia. Jest Ratatouille, rybka Nemo, Błyskawica McQueen, Spider-Man i inne bohaterowie Marvela. Wizyta w pierwszym parku jest zdecydowania obowiązkowa, ale drugi park — to już wasz wybór. Jeśli nie masz wystarczająco dużo czasu, możesz go zostawić na następny raz.

Oprócz dwóch parków można również odwiedzić «wioskę Disney» Disney Village, gdzie znajduje się kawiarnia i sklepy. Wioska pracuje nawet po zamknięciu obu parków. Golf Disneyland jest oddalony o 10 minut jazdy.

» CZYTAJ TAKŻEDisneyland w Paryżu — kompendium wiedzy dla turystów

Disneyland

Ile czasu potrzeba na odwiedzenie Disneylandu?

Odpowiedź jest prosta — 1 dzień na 1 park. Być może, jeśli zrobisz bardzo ścisły program i będziesz wszędzie biegać to zdążyć zobaczyć 2 parki. Ale następnego dnia po takim maratonie możesz już nie mieć wystarczająco dużo siły, aby odwiedzić Paryż. A chcesz go zobaczyć, prawda?

Jeśli jedziesz bez dzieci i nie koniecznie chcesz jeździć na wszystkich atrakcjach, jeden dzień na odwiedzenie dwóch parków będzie wystarczający. Według wielu recenzji rodzin z dziećmi, zalecamy, aby podejść do tego na spokojnie i dobrze się bawić.

Kolejki to jednak problem, który może zepsuć Wasze plany. Trzeba się z nimi zmagać pod każdą atrakcją. W zależności od pory roku i dnia tygodnia mogą one wynosić od 15 minut do półtorej godziny. Jak ich uniknąć? Odpowiemy trochę później.

Jak zalecamy kupić bilety?

Cen jest wiele, a wybrać jest trudno. Niektórzy nie mają nawet ochoty czytać tego wszystkiego. Polecamy tę stronę do zakupu biletów. Tutaj wystarczy wybrać właściwą datę i strona zrobi wszystko za Ciebie: obliczy koszt biletu i wyśle go na pocztę w formie elektronicznej. Więc śmiało, korzystajcie. Ceny są identyczne z cenami na oficjalnej stronie internetowej. Tylko, że wszystko jest łatwiejsze.

Ci, którzy lubią rozwiązywać skomplikowane zagadki, mogą kupić bilet na oficjalnej stronie internetowej Disneylandu. Teraz powiemy Ci, z jakich rodzajów biletów będziesz musiał wybierać.

Nie można kupić biletu przy wejściu do Disneylandu. Tylko online.

Rodzaje biletów do Disneylandu w Paryżu i ich ceny

Disneyland

Bilet dziecięcy do Disneylandu — dla dzieci od 3 do 11 lat. Wszyscy od 12 lat w górę wejdą do parku na «dorosłym» bilecie. Malutkie dzieci do lat 3 wejdą z rodzicami za darmo. Jednak w praktyce parki nie są zbyt interesujące dla dzieci poniżej 5 roku życia.

Bilety do Disneylandu dzielą się na datowane i niedatowane, jednodniowe i wielodniowe, do jednego parku i do obu parków.

Ceny biletów są podporządkowane kalendarzowi Disneylandu. W Disneylandzie istnieje pięć rodzajów dni, w zależności od potencjalnej frekwencji:

  • Najtańsze dni zwykłe, dni powszednie poza okresami wakacyjnymi lub świątecznymi;
  • Weekendy i święta szkolne w Paryżu są droższe;
  • Jeszcze droższe są dni przed i po Halloween, Bożym Narodzeniu i Sylwestrze oraz zbiegające się z nimi weekendy.

Bilety z datą wejścia

Można kupić bilet na dziś (ważny 15 minut po dokonaniu płatności) oraz na dowolnie wybrany dzień. Kalendarz Disneylandu jest rozpisany na osiem miesięcy naprzód.

Ceny biletów jednodniowych w euro:
1 park2 parki
Cena minimalna
Dorośli6287
Dzieci5782
Cena maksymalna
Dorośli99124
Dzieci91116

Bilet z datą na kilka dni

Bilet 2, 3 lub 4-dniowy uprawnia do odwiedzenia obu parków.

Ceny biletów wielodniowych w euro:
2 dni 3 dni4 dni
Cena minimalna
Dorośli777263
Dzieci716759
Cena maksymalna
Dorośli11210492
Dzieci1039685

Wyżej pokazane ceny obejmują jeden dzień. Aby poznać pełną cenę biletu, pomnóż ją przez liczbę dni. Na przykład, bilet dla dorosłych na trzy dni będzie kosztował 72×3=216 euro.

I możecie bawić się do woli. Im więcej dni wykupicie, tym taniej to wyjdzie. W parku nie płaci się za atrakcje, wystarczy tylko bilet. Wybierz pierwszy dzień wizyty w poniższym kalendarzu:

Bilet bez daty

Nie każdy może z łatwością zaplanować swój dzień, dlatego w sprzedaży są również bilety do Disneylandu bez daty. Najczęściej kupuje się je na prezent. Taki bilet jest ważny przez rok od daty zakupu, a jego cena nie zmienia się w zależności od kalendarza. Aby wejść do parku na podstawie takiego biletu, należy zarejestrować go na oficjalnej stronie internetowej na dany dzień, jeśli ten dzień ,a jeszcze dostępne wolne wpisy. Nie należy zwlekać z rejestracją w przypadku dni wolnych od pracy. Pod tym linkiem można kupić bilet bez daty.

Cena biletu na jeden dzień bez daty:
1 park2 parki
Dorośli105130
Dzieci97122

Pod tym linkiem można kupić bilet bez daty.

Nowe zasady dotyczące wizyt po kwarantannie

Disneyland

Po pandemii koronawirusa wprowadzono nowe zasady bezpiecznego funkcjonowania parku. Przede wszystkim konieczna stała się wstępna rejestracja online na wybrany dzień wizyty.

Nie muszą rejestrować się ci:

  • Którzy zakupili bilet z wyznaczonym terminem wizyty.
  • Osoby, które zarezerwowały pokój w hotelu Disney Village.

Wszyscy posiadacze biletu z datą otwartą muszą wcześniej wypełnić formularz na stronie internetowej Disneylandu. Oto link.

Pozostałe zasady dotyczą zachowań odwiedzających:

  • W zamkniętych pomieszczeniach i w dużych tłumach zaleca się stosowanie masek, jeśli obawiasz się o swoje zdrowie.
  • Ręce powinny być regularnie dezynfekowane. W parku znajduje się 2 tys. dozowników do tego celu.
  • Ważne jest, aby zachować grzeczny dystans wynoszący co najmniej 1 metr.

Liczba osób przebywających w parku jest ograniczona, co oznacza, że kolejki do kolejek są znacznie mniejsze.

» CZYTAJ TAKŻE10 najlepszych hoteli niedaleko Disneylandu w Paryżu

Szybki dostęp do atrakcji

Disneyland

Disneyland zdaje sobie sprawę z szalonych kolejek w ich parku. Więc mają specjalne bilety dla niecierpliwych. Są to karnety, które są nabywane dodatkowo do biletów wstępu do parku.

Przepustki te nie są dostępne codziennie. Nie są na przykład sprzedawane w dni, kiedy ruch jest nieco mniejszy. Wszystko zależy od kalendarza Disneya. Reszta dni dzieli się na Low Season i High Season. Przepustki w czasie Low Season kosztują od 30 do 120 euro. Podczas High Season ceny wahają się od 45 do 150 euro.

Za 30 lub 45 (w zależności od sezonu) euro można kupić Super Fastpass. Ta przepustka zapewnia szybki dostęp do jednego z dwóch rodzajów atrakcji: dla dzieci lub straszydeł.

Przepustka Ultimate Fastpass zawiera w sobie wszystkie atrakcje. Za 60 (lub 90 w czasie High Season) można wejść na każdą atrakcję bez kolejek. Posiadając nieograniczoną przepustkę Ultimate Fastpass, możesz jeździć na wszystkich atrakcjach bez zatrzymywania się i bez zwracania uwagi na kolejki. Za taki «złoty bilet» trzeba będzie zapłacić 120 lub 150 euro w zależności od sezonu.

Jeśli planujesz odwiedzić Disneyland w dzień roboczy, kiedy nie ma zbyt wiele emocji wokół obszarów rozrywki, to Fastpass nie będzie Ci potrzebny.

Ale jest też bezłpatny fastpass! Można go wziąć na konkretną atrakcje na pewien okres czasu. Ale nie więcej niż jeden co dwie godziny.

Gdzie zostać na noc?

Disneyland Hotel

Jeśli chcesz chodzić po Disneylandzie 2, lub nawet wszystkie 4 dni z rzędu, najlepiej jest zamieszkać w pobliżu. W taki sposób zaoszczędzisz czas i pieniądze na drodze. W końcu Disneyland jest oddalony 30 km od Paryża.

Najbardziej znany hotel — pięciogwiazdkowy Disneyland Hotel. Oferuje on gościom wysoki poziom usług i szybki dostęp do parku rozrywki: zaledwie kilka minut spacerem. Hotel ma elegancki wiktoriański styl. Oprócz przyjemności estetycznych, jest też bonus: o poranku spędzicie dodatkowe magiczne godziny w parku, kiedy Disney jest jeszcze zamknięty dla regularnych zwiedzających, a co za tym idzie, nie ma kolejek. Tutaj można zarezerwować pokój.

Radisson Blu Hotel oddalony o 10 minut jazdy bezpłatnym autobusem. Jest to luksusowy hotel na środku pola golfowego należącego do parku. Jeśli zamierzasz również grać w golfa, nie ma lepszego miejsca na pobyt. Sprawdź dostępność pokoi na swoje daty klikając tutaj.

Jeśli bardziej interesuje Cię naturalne piękno, skorzystaj z oferty hotelu Vienna House Dream Castle. Tutaj można podziwiać urokliwą scenerię z okna pokoju w klasycznym stylu francuskim. Bezpłatny jest również transfer do Disneylandu. Rezerwujcie z wyprzedzeniem tutaj.

Villages Nature Paris — niezwykłe miejsce, współpracujące również z Paryskim Disneylandem. Pokoje zobaczysz pod tym linkiem. To prawdziwy kącik jedności z naturą, w którym możesz po raz pierwszy spróbować tradycyjnego gotowania lub ogrodnictwa. Dla osób przebywających w tym hotelu istnieje również możliwość przyjazdu do parku przed resztą regularnych gości. Mickey i Minnie Mouse oraz inne postacie ze studia spotkają się tam z Tobą, gotowe do zrobienia niezapomnianego zdjęcia.

» PRZECZYTAJ TAKŻE ARTYKUŁ – Disneyland w Paryżu: gdzie najlepiej się zatrzymać

Bilety z transferem

Disneyland

Jeśli chcesz kupić bilet jednodniowy i wygodnie dostać się do Disneylandu, możesz wybrać bilet z oficjalnym transferem. Disneyland oferuje możliwość dotarcia z Wieży Eiffla, na przykład bezpośrednio do bramy parku specjalnym autobusem. Po wspaniałym dniu w Disneylandzie, nie musisz się martwić o powrót: zostaniesz zabrany z powrotem tym samym transportem. Podróż trzeba zarezerwować na konkretną datę. A zrobić to możesz tutaj.

 

Trudno powiedzieć, który bilet jest najwygodniejszy. Podróżowanie z dziećmi może być trudne, a nawet najbardziej żywe wrażenia zostaną przyćmione, jeśli trzeba ciągle gdzieś biegać. Aby podróż do Disneylandu na długo zapadła w pamięć, zwróć uwagę na wszystkie ciekawe zabytki i zabawne atrakcje w spokojnym tempie. Zarezerwuj bilet w języku polskim tutaj. Jest to znacznie łatwiejsze i wygodniejsze niż zrozumienie struktury oficjalnej strony internetowej.

Miłej podróży i magicznego dnia w Disneylandzie!

Эта статья на русском языке здесь.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *