Jak korzystać z dwupoziomowych autobusów

14 lut 2021
Dwupoziomowy autobus

Czerwone dwupiętrowe autobusy są nie tylko transportem publicznym, ale także pełnowartościową atrakcją. Praktyczne zastosowanie tych ogromnych pojazdów jest bardzo ważne w życiu miasta. Na końcu tego artykułu można pobrać kluczowe trasy w centrum Londynu

Zalety piętrowych autobusów 

  • Dwupoziomowe pojazdy są dostępne 24 godziny na dobę, a metro przestaje pracować po północy. 
  • Wykorzystywane są również jako autobusy turystyczne. 
  • Stacja metra może być oddalona od miejsca zakwaterowania, a przystanki autobusowe znajdują się w odległości 5-10 minut pieszo. 
  • Taryfa autobusowa jest tańsza niż metro i jest niezależna od okolicy. Standardowa cena to ₤1.50 z kartą Oyster Card. Płatność gotówką u kierowcy nie jest możliwa! 
  • Przejażdżka autobusem jest o wiele bardziej interesująca dla tych, którzy poświęcają swój czas i chcą obserwować życie miasta z okna drugiego piętra. 

Bilety na autobusy turystyczne można kupić pod tym linkiem

Jak korzystać z piętrowych autobusów w Londynie 

Autobusy dzienne kursują na trasach od 5:00 do 00:30, linie nocne od 12:00 do 6:00. W autobusach nocnych przed numerem trasy znajduje się „N”. Możesz śledzić ruch na oficjalnej stronie TfL

Jak korzystać z dwupoziomowych autobusów

Londyn: Wybierz hotel

Pamiętaj, że nie można płacić za podróż autobusem w gotówce. Musisz kupić bilet lub kartę z wyprzedzeniem. Dzieci poniżej 11 roku życia mogą podróżować w Londynie za darmo. Wszystkie przystanki autobusowe posiadają tablicę elektroniczną z numerami tras i miejsc docelowych. 

Wsiadanie odbywa się przez drzwi wejściowe z żółtym czytnikiem kart. Powiadomić kierowcę o żądanym zatrzymaniu należy naciskając przycisk „stop” przy wyjściu. Nie ma potrzeby przykładania karty przy wysiadaniu. 

Z kartą Oyster działa taryfa „Hopper fare” — w ciągu 60 minut po opłacie można przesiąść się na inne środki transportu (autobusy lub tramwaje) bezpłatnie. 

» PRZECZYTAJ ARTYKUŁ - 10 rad dla turysty przed podróżą do Londynu

Życzymy szczęśliwej podróży i nie wstydź się zapytać kierowcy lub pasażerów, jeśli nie jesteś pewny co do trasy autobusu! 

Upload files
Załącznik Rozmiar
Kluczowe trasy w centrum Londynu 1.55 MB
Dodaj komentarz

Restricted HTML

  • Dozwolone znaczniki HTML: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Adresy web oraz email zostaną automatycznie skonwertowane w odnośniki