» Europa » Holandia » Amsterdam » Co przywieźć z Amsterdamu?

Różnorodność i oryginalność Amsterdamu znajduje również odzwierciedlenie w  niezwykłych prezentach, które można przywieźć z miasta. Oprócz zwykłych magnesów i pocztówek znajdziesz tu wiele innych, bardziej interesujących rzeczy. Jakie pamiątki przywieźć z Amsterdamu? Mamy dla Ciebie kilka pomysłów. Zanim je zdradzimy, polecamy zobaczyć piękną Holandię z góry (jeżeli jeszcze tego nie zrobiłeś). Więcej przeczytasz o tym w naszym artykule: Lot helikopterem nad Polami tulipanów. Natomiast sam bilet na taką wycieczkę znajdziesz pod tym linkiem. Zapraszamy również w podróż po stolicy Holandii z naszym audioprzewodnikiem.

Pobierz przewodnik po Amsterdamie

» CZYTAJ TAKŻELot helikopterem nad polami tulipanów w Holandii

Holenderski ser

Ta apetyczna pamiątka zachwyci każdego zwłaszcza, że gama serów w Holandii, choć gorsza od francuskiej, może zaspokoić nawet najbardziej wymagające podniebienia. Wystarczy poprosić o lepsze opakowanie, aby uniknąć silnego aromatu, psującego bagaż i nastrój innych podróżnych. Wiele sklepów sprzedaje już zapakowane produkty, ale nie zawsze są one dobrej jakości.

» CZYTAJ TAKŻEPark tulipanów Keukenhof: bilety, zwiedzanie

Nasiona i cebulki tulipanów

Przywieź ze sobą żywy kawałek prawdziwej Holandii – niesamowite odmiany tulipanów, które możesz wyhodować we własnym ogrodzie lub nawet na parapecie. Nasiona lub cebulki można kupić na słynnym targu kwiatowym w centrum Amsterdamu. Nie martw się, nie będzie żadnych problemów przy odprawie celnej. Wszystkie rośliny pamiątkowe posiadają certyfikaty niezbędne do pomyślnego transportu.

» CZYTAJ TAKŻEJak dostać się do Parku Keukenhof z Amsterdamu?

Gofry

Trudno oprzeć się świeżym, chrupiącym gofrom z syropem, które są wypiekane na śniadanie w amsterdamskich cukierniach. Znajdziesz je również w paczkach w praktycznie każdym supermarkecie. Ta prosta i niedroga pamiątka sprawi Tobie i twoim przyjaciołom wiele przyjemności po powrocie do domu.

» CZYTAJ TAKŻECzego spróbować w Amsterdamie?

Holenderskie saboty

Te zabawne chodaki, obok tulipanów, są najbardziej rozpoznawalnym symbolem Holandii. Jeśli nie jesteś pewien, czy Twoi znajomi będą chcieli nosić prawdziwe drewniane saboty, możesz kupić mniej ekstrawagancką wersję w postaci wygodnych kapci do domu.

» CZYTAJ TAKŻEPchle targi Amsterdamu

Wazony z tulipanami

Jeśli już zaopatrzyłeś się w cebulki tulipanów, warto kupić dla nich odpowiedni wazon. W Amsterdamie znajdziesz je we wszystkich kształtach i formach, nawet tych najbardziej dziwacznych.

» CZYTAJ TAKŻEKiedy najlepiej jechać do Amsterdamu?

Porcelana z Delft

Chociaż Delft znajduje się dość daleko od Amsterdamu, w każdym sklepie z pamiątkami znajdziesz sporo porcelany z tego miasta: figurki, talerze i dekoracje do domu.

» CZYTAJ TAKŻEDelft w 1 dzień: co zobaczyć i gdzie pójść

Likier

Butelka holenderskiego likieru wytwarzanego według starożytnych receptur z pachnących ziół i przypraw, przypomni Ci o podróży do Amsterdamu. Zwłaszcza w deszczowe i chłodne dni, kiedy będzie Cię rozgrzewać. Taka pamiątka jest również odpowiednia dla rodziny i przyjaciół.

» CZYTAJ TAKŻEMuzeum piwa Heineken w Amsterdamie

Kalendarz do zapisywania urodzin

Holendrzy uwielbiają urodziny, więc wymyślili kalendarz, który nie ma lat ani dni tygodnia. Posiada jedynie daty, aby zapisać urodziny bliskich. Zachwyć swoich znajomych takim nietypowym prezentem, który przy okazji zagwarantuje, że raczej nie zapomną o Twoich urodzinach!

» CZYTAJ TAKŻEAmsterdam: 15 głównych atrakcji

Dziennik Anny Frank

Wydanie pamiętnika w twardej oprawie jest dostępne w Domu Anny Frank (obecnie muzeum). Ta książka o niesamowitej odwadze, która zainspirowała miliony, będzie godnym dodatkiem do twojej biblioteki.

» CZYTAJ TAKŻEŚwięta i wydarzenia w Amsterdamie w ciągu roku

Holenderskie diamenty

Od kilku stuleci Amsterdam jest międzynarodowym centrum szlifowania diamentów. W związku z tym miejskie sklepy jubilerskie oferują szeroką gamę diamentowej biżuterii o wyjątkowej jakości i to w rozsądnej cenie. 

» CZYTAJ TAKŻEDiamenty w Amsterdamie: zwiedzanie muzeum i fabryki

Życzymy udanych zakupów!

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *