Jak zaoszczędzić czas i pieniądze w Barcelonie - karta City Pass

10 Feb 2019
0 comments
Barcelona

Wielokrotnie pisaliśmy już o tym, jak długie kolejki stoją w palącym słońcu przed kasami biletowymi do Sagrada Família czy Park Güell. Czekając na wejście do głównych atrakcji miasta, możecie stracić naprawdę dużo czasu i energii zwłaszcza latem. Jest na to jednak pewien sposób. Dla zagranicznych gości Barcelony, miasto przygotowało specjalną kartę rabatową — City Pass. Została ona zaprojektowana tak, aby wasza podróż była łatwa i przyjemna. Postaramy się szczerze przedstawić wam wszystkie zalety i wady tej karty.

Kartę Barcelona City Pass można kupić i odebrać z wyprzedzeniem tak aby po przybyciu do stolicy Hiszpanii turyści mogli mieć już gotowy plan zwiedzania interesujących ich miejsc. Bilety na wybrane atrakcje wysyłane są na adres e-mail klienta, nie ma więc potrzeby odbierania ich na miejscu — wystarczy wydrukować otrzymany e-mailem bilet.

Korzyści z karty

barcelona

City Pass jest idealnym rozwiązaniem dla osób, którzy przyjeżdżają do Barcelony na kilka dni. Wówczas można wykorzystać wszystkie oferowane przez kartę udogodnienia, które pozwalają zaoszczędzić pieniądze i czas turysty. Wśród zalet wyróżniamy:

 • Brak konieczności stania w kolejkach przed wejściem na atrakcje turystyczne Barcelony  przesyłane klientowi bilety uprawniają do wejścia z priorytetem.
 • Pakiet bezpłatnych usług darmowe wejście do Park Güell i Sagrada Família, a także bezpłatny bilet na autobus turystyczny typu Hop On Hop Off.
 • 20% zniżki na różnego rodzaju wycieczki, rajdy rowerowe i atrakcje turystyczne.
 • Bezpłatny transfer na lotnisku z terminala 1 lub 2, a także darmowy przejazd z lotniska do miasta i z powrotem (w tym także z lotniska Girona do Barcelony).
 • Brak ograniczeń czasowych w do przeciwieństwie do innych kart, czas działania City Pass nie jest ogranicza się do 24 lub 48 godzin.
 • Wszystkie usługi dostępne online ani karta City Pass, ani bilety na atrakcje nie muszą być nigdzie fizycznie odbierane wystarczy je wydrukować.

Decydując się na zakup karty, zyskujecie darmowe wejście do Sagrada Família i Park Güell (a są to główne atrakcje miasta  przyjechać do Barcelony i nie odwiedzić tych miejsc  to tak jakby w ogóle nie przyjeżdżać do stolicy Katalonii), wycieczkę piętrowym autobusem i transfer z lotniska i z powrotem, a nawet więcej, ponieważ karta oferuje też wiele zniżek.

Teraz to wszystko przeliczmy. Bilet wstępu do katedry kosztuje co najmniej 15 €, do Parku Güell 7 €, transfer autobusem z lotniska to koszt 5 € w jedną stronę, bilet na autobus turystyczny 28 €. Wychodzi na to, że na same te praktycznie obowiązkowe atrakcje będziecie musieli wydać około 60 € (w zależności głównie od rodzaju transportu z lotniska, z jakiego skorzystacie).

Wady karty

w Barcelonie

Pomimo licznych zalet karta City Pass ma także pewne wady:

 • Cena karty City Pass zależy od liczby dni pobytu w Barcelonie i może wynosić od 30 do 65 € (zwróćcie uwagę na to, co policzyliśmy wcześniej).
 • W ofercie karty nie znajdziecie darmowych wycieczek po mieście musielibyście w tym celu zakupić inną kartę.
 • Okres ważności karty to tylko 2, 3, 4, maksymalnie 5 dni.
 • Po złożeniu zamówienia, dostawca ma 24 godziny na wysłanie wam karty e-mailem nie należy więc odkładać zakupu City Pass na ostatnią chwilę.

Przed zakupem City Pass ważne jest, żeby dokładnie przeanalizować swój plan podróży. Jeśli nie nie macie w planach zwiedzać wielu wystaw i muzeów, a głównie wypoczywać na plaży, zakup tej karty okazałby się pewnie jedynie stratą pieniędzy.

Jak działa karta?

lotnisko Barcelona

Aby kupić kartę miejską, wystarczy złożyć wniosek pod tym linkiem lub skontaktować się z biurem podróży lub kioskiem na lotnisku. Przed dokonaniem rezerwacji online, będziecie musieli wybrać lotnisko, na na które planujecie przylecieć. Warto również rozważyć następujące kwestie:

 • Transfer z lotnisk Barcelony możliwy jest za pośrednictwem autobusów firmy Was lub Aerobus, które z dowolnego terminala lotniska, zawiozą was na Plac Kataloński (Plaza Catalunya).
 • Po zakupie karty, na adres e-mail kupującego zostanie wysłany kod rabatowy, uprawniający do wstępu na wiele atrakcji turystycznych w Barcelonie o 20% taniej.

Na jakie atrakcje działa ta zniżka?

Sagrada Familia

Po otrzymaniu karty i kodu rabatowego na adres e-mail, będziecie mogli korzystać z wielu różnych usług ze zniżką. Na liście atrakcji, przy których możecie ją wykorzystać znajdą się: nocne wycieczki, rajdy rowerowe, ciekawe zabytki, a dokładniej:

 • wycieczka na słynny stadion Barcelony;
 • zwiedzanie akwarium, zoo, licznych muzeów;
 • degustacja lokalnych win;
 • wstęp na pomnik Kolumba i wiele innych miejsc (więcej informacji znajdziecie tutaj).

Podsumowując: karta Barcelona City Pass na pewno pomoże wam maksymalnie czerpać przyjemność ze spacerów po tym wspaniałym hiszpańskim mieście.

Add new comment

Restricted HTML

 • Allowed HTML tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
 • Lines and paragraphs break automatically.
 • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.