» Europa » Francja » Bretania » Nantes » Jak dostać się do Nantes na własną rękę?

Nantes to starożytne miasto z bogatą przeszłością i równie ciekawą teraźniejszością. Uwielbiają je współcześni artyści i jest wypełnione studentami. Co więcej, jako stolica regionu oferuje fascynujący początek podróży po Bretanii. W artykule podpowiadamy, jak dostać się do Nantes na własną rękę. Natomiast pod tym linkiem możesz wybrać apartament w mieście.

Wybierz hotel w Nantes

» CZYTAJ TAKŻENantes: wszystko, co turysta powinien wiedzieć

Samolotem do Nantes

Choćbyś bardzo chciał, nie dostaniesz się do Nantes bez przesiadek. Przewoźnicy nie oferują bezpośrednich lotów. Możesz więc przylecieć do Paryża i przesiąść się tu na inny samolot. Czas trwania lotu do Nantes to 1 godzina i 10 minut. Koszt biletu zaczyna się od 50 euro. 

» CZYTAJ TAKŻENajlepsze plaże w Bretanii

Jak dostać się z lotniska do Nantes?

Jedyne lotnisko Nantes-Atlantique znajduje się 8 kilometrów od miasta. Dostaniesz się stąd do centrum na trzy sposoby: autobusem wahadłowym, taksówką lub wynajętym samochodem.

» CZYTAJ TAKŻEAtrakcje Rouen

Autobus wahadłowy

Szybkim i łatwym sposobem na dotarcie do centrum Nantes jest skorzystanie z autobusu wahadłowego TAN AIR. Po 30 minutach znajdziesz się na centralnym placu miasta, zwanym Place du Commerce. Kursy odbywają się co 40 minut od 6:15 do 22:55. Do autobusu wahadłowego można wsiąść przy wyjściu z hali 2 lotniska. Koszt przejazdu wynosi 9 €. Bilety kupisz w automatach na przystanku, w drugiej hali terminalu lotniska lub bezpośrednio u kierowcy (tylko karty bankowe). Są ważne przez godzinę, podczas której możesz się przesiąść na dowolny środek transportu publicznego.

» CZYTAJ TAKŻEZwiedzanie Zamków nad Loarą samochodem

Taksówka

Dojazd taksówką z Nantes-Atlantique do centrum miasta jest nieporównywalnie łatwiejszy i szybszy. Choć będziesz musiał zapłacić nieco więcej, bo około 30-35 €. Gdy już dotrzesz na lotnisko, kieruj się na parking w pobliżu wyjścia z hali 1. Doradzamy zamówić taksówkę online pod tym linkiem, a kierowca spotka się z Tobą tuż przy terminalu przylotów. 

» CZYTAJ TAKŻE17 głównych atrakcji Lyonu

Wynajęty samochód

Jeśli jesteś kierowcą, wynajmij samochód bezpośrednio na lotnisku Nantes-Atlantique. Ten sposób podróżowania jest dobry dla tych, którzy chcą udać się nad morze pierwszego dnia wakacji. Nantes i jego okolice z bliskością Oceanu Atlantyckiego (50 km) to ulubione miejsce wypoczynku Europejczyków. Zarezerwuj samochód odpowiedniej klasy na tej stronie, najlepiej z kilkutygodniowym wyprzedzeniem. W ten sposób możesz mieć pewność, że otrzymasz pojazd w sezonie, a cena nie będzie zbyt wysoka. 

» CZYTAJ TAKŻEWielka podróż samochodem po Francji

Jak podróżować z Paryża do Nantes?

Pociągiem TGV

Świetnym sposobem na wygodne dotarcie do Nantes jest podróż szybkim pociągiem TGV. Nieco ponad 2 godziny jazdy i jesteś w centrum Nantes. Francuskie koleje charakteryzują się wysokim poziomem usług, więc jazda nimi to czysta przyjemność. Pociąg TGV odjeżdża z dworca kolejowego Montparnasse (Gare du Montparnasse) lub bezpośrednio z lotniska Charles de Gaulle. Im wcześniej kupisz bilet, tym jest on tańszy. Zwróć uwagę, że ceny wahają się od 12-15 € (z 3-miesięcznym wyprzedzeniem) do 35-40 € (na kilka dni przed odjazdem). Wybierz bilety z wyprzedzeniem na stronie francuskich kolei i zapłać mniej!

» CZYTAJ TAKŻEJak podróżować po Francji pociągiem?

Autobusem do Nantes

Autobus to dobra opcja, aby zaoszczędzić pieniądze. Bilety Paryż-Nantes kosztują 10-15 euro. Będziesz jednak musiał poświęcić więcej czasu na przejazd, ponieważ najkrótsza podróż trwa prawie 5 godzin, a najdłuższa – nieco ponad 10 godzin. Jeśli nie stanowi to dla Ciebie problemu, możesz kupić bilet autobusowy online.  

» CZYTAJ TAKŻEBretania: 10 pomysłów na podróż

Wynajętym samochodem do Nantes

Podróż do Bretanii można rozpocząć w Paryżu, a następnie dojechać do Nantes. Całkiem możliwe jest wynajęcie samochodu w jednym z biur w pobliżu paryskich lotnisk i dworców kolejowych. Zawsze jednak zalecamy zarezerwowanie pojazdu z wyprzedzeniem. Wtedy po pierwsze, unikniesz niepotrzebnych kłopotów po przyjeździe do Paryża. Po drugie, będziesz mógł wybrać odpowiednią klasę samochodu, zamiast zadowalać się tym, co znajdziesz w danym momencie w wypożyczalni. Po trzecie, znajdziesz usługę, która odpowiada Twojemu budżetowi.

Dystans 382 kilometrów można pokonać w 4 godziny. Jeśli jedziesz płatnymi drogami, podróż do Nantes będzie kosztować 70 €. Połowa tej kwoty to koszt paliwa, druga połowa to opłaty za przejazd autostradą. Można jednak również bezpiecznie poruszać się bezpłatnymi autostradami regionalnymi, zatrzymując się w małych bretońskich miasteczkach i podziwiając krajobrazy. Radzimy nie omijać malowniczych terenów Doliny Loary. Jazda przez te rajskie zakątki Francji to prawdziwa przyjemność!

» CZYTAJ TAKŻEZamek Chambord w Dolinie Loary

Udanej podróży do Nantes!

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *