» Europa » Włochy » Lombardia » Mediolan » Najpiękniejsze plaże w pobliżu Mediolanu

Mediolan jest otoczony piękną przyrodą, górami i akwenami wodnymi. Latem w mieście jest strasznie gorąco, dlatego najlepszą opcją jest spędzenie wakacji nad jeziorem. Na szczęście w odległości 1-2 godzin jazdy samochodem można znaleźć kilka fajnych miejsc. Wybierz się na najpiękniejsze plaże w pobliżu Mediolanu! Zakochasz się w nich od pierwszego wejrzenia, ponieważ bajkowe widoki zapierają dech, podobnie jak krystalicznie czysta woda. Wynajmij samochód lub wsiądź do pociągu podmiejskiego, by na nie dotrzeć.

Parking można zarezerwować z wyprzedzeniem tutaj.

» Czytaj takżeCiekawe miejsca w pobliżu Mediolanu (około godziny drogi)

Jezioro Como

Nad jeziorem Como mamy aż 33 plaże. Największą z nich jest piaszczysta Lido di Colico. Znajdziesz tutaj bar, restaurację, pizzerię i płatne leżaki. Dla zainteresowanych: pracują tu szkoły kitesurfingu i windsurfingu. Można także wypożyczyć kajaki, by popływać po jeziorze.

Jezioro Como: Wybierz hotel

» Czytaj takżeGdzie najlepiej zatrzymać się nad jeziorem Como?

Bellagio

W tej miejscowości znajduje się dzika plaża pokryta białymi kamykami i otoczona bujną roślinnością. Niewiele osób o niej wie, więc prawie zawsze jest opustoszała. Nie ma tu żadnych udogodnień, ale przyroda zachwyca tak, że nie trzeba niczego więcej.

Nie pływaj za długo, ponieważ woda na brzegach jeziora Como jest lodowata.

Idroscalo

Idroscalo to sztuczne jezioro w pobliżu lotniska Linate. W latach 30. XX w. wykorzystywano je jako lądowisko dla samolotów pasażerskich, a następnie przekształcono w miejsce rekreacji i sportu. Jest dość duże – ma aż 2,6 km długości, do 400 m szerokości i do 5 m głębokości. W latach 60-tych plaża nad Idroscalo była popularnym ośrodkiem wypoczynkowym. Nawet teraz w weekendy jest tutaj pełno ludzi. To po części zasługa atmosfery tego miejsca – jest spokojnie, nie ma ulicznych sprzedawców ani walk o miejsce w cieniu.

Na terenie Idroscalo znajdują się 2 boiska do piłki nożnej i duże do rugby, a także korty tenisowe, sztuczna ściana wspinaczkowa, baseny ze zjeżdżalniami oraz place zabaw dla dzieci. Na plaży można również wypożyczyć leżaki, a na tarasach znajdują się prysznice.

Kąpielisko jest otwarte: od 1 kwietnia do 30 sierpnia od 8:00 do 21:00.

Mediolan - Linate: Wybierz hotel

» CZYTAJ TAKŻECo zobaczyć w Mediolanie?

Ticino

Plaże nad rzeką Ticino znajdują się niedaleko lotniska Malpensa, na przedmieściach Mediolanu. Jest to największy park rzeczny w Europie, wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. W Ticino znajdują się 2 plaże:

  • Castelnovate

    Pomimo swojej popularności w rejonie Malpensy, jest raczej mało uczęszczane i słabo zaludnione. Zaleca się ostrożne pływanie: prądy morskie mogą być bardzo silne!

  • Melissa

    Plaża Melissa to prawdziwa oaza spokoju i zabawy w Sesto Calende. Bezpłatny dostęp, leżaki do wynajęcia, prysznice i boiska do siatkówki sprawią, że wakacje w tym miejscu będą wspaniałe!

Można pływać: od czerwca do września od 8:00 do 21:00, 7 dni w tygodniu.

Ticino: Wybierz hotel

» Czytaj takżeJak dojechać do Portofino: rady dla turystów

Medolago

To jedna z najpopularniejszych plaż w Lombardii. W Medolago jest wszystko: bary, prysznice, stoły i parasole, miejsca do grillowania i wygodny parking. Ponadto od piątku do niedzieli organizowane są wieczory muzyczne, podczas których można potańczyć. Brzegi Medolago są kamieniste, a szczególnie ładne jest koryto z wartkim nurtem otoczone lasem.

Medolago: Wybierz hotel

» Czytaj takżePlaże Neapolu: 14 najlepszych w kierunku Rzymu i Sorrento + mapa

Trebbia

Trebbia jest rzeką o licznych zboczach i pasie plażowym o długości 50 km. Woda jest krystalicznie czysta od błękitu nieba po szmaragdową zieleń. Brzegi w przeważającej części składają się z białych kamyków. Natomiast plaża La Cisetta w pobliżu miejscowości Brunello jest miejscami piaszczysta. Jest oddalona o półtorej godziny jazdy samochodem od stolicy Lombardii.

Trebbia: Wybierz hotel

» CZYTAJ TAKŻE10 najsmaczniejszych potraw w Mediolanie

Lierna

W gminie Lierna nad brzegiem jeziora Como znajdują się 2 piękne plaże:

  • Riva Bianca

    Znajduje się w najstarszej części gminy, jest otoczona górami i wygląda jak naturalny amfiteatr. Pod względem piękna krajobrazu przewyższa wszystkie plaże nad jeziorem. Jest tylko jedna wada –  jest raczej dzika i nieprzystosowana do wypoczynku.

  • Druga plaża w pobliżu jeziora Como jest odpowiednia do uprawiania sportów wodnych.

Lierna: Wybierz hotel

» Czytaj takżeWszystkie najlepsze plaże w odległości godziny jazdy samochodem od Mediolanu

Życzymy przyjemnej podróży i udanych wakacji!

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *